Strona 1 z 2

Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 13 maja 2011, o 22:35
przez Ius
Witam. Podpisałem w salonie aneks do umowy. Zmiany z nim związane zostaną wprowadzone dopiero z początkiem nowego okresu rozliczeniowego (za 8 dni). Upłynęło 7 dni od podpisania aneksu. Czy mogę od niego odstąpić? Zrezygnować? (bez ponoszenia konsekwencji).
Pozdrawiam!

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 14 maja 2011, o 13:15
przez grzesiek.przybylski
nie możesz. Minął już 7 dzień. A to znaczy, że zaakceptowane jest to już. Gdybyś przyszedł 6dnia to dałoby sie jeszcze coś zrobić. Teraz już jest niestety po frytkach.

Pozdrawiam

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 14 maja 2011, o 22:18
przez Ius
Czy byłbyś w stanie podać mi źródło?

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 14 maja 2011, o 22:59
przez cezarex
No właśnie, jakieś źródło o tych 7 dniach - w dodatku przy sprzedaży bezpośredniej? AFAIK to odstąpienie od umowy jest możliwe tylko przy sprzedaży na odległość (w ciągu 10 dni).

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 14 maja 2011, o 23:01
przez XYZ
Przyznam się, że pierwsze co słyszę o czymś takim.
Owszem klientowi przysługuje prawo od odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od jej zawarcia, ale tylko wtedy gdy jest zawarta na odległość.
Ale o 7 dniach ... nic nie wiem.

Poniżej regulamin świadczenia usług i na próżno szukać tu jakichkolwiek odstępstw.
http://www.plus.pl/informacje/regulaminy/regulamin_2009.pdf

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 15 maja 2011, o 09:38
przez gatuso_18
grzesiek.przybylski napisał(a):nie możesz. Minął już 7 dzień. A to znaczy, że zaakceptowane jest to już. Gdybyś przyszedł 6dnia to dałoby sie jeszcze coś zrobić. Teraz już jest niestety po frytkach.

Pozdrawiam


To nie iPlus na próbe :) Opcja zwrotu istnieje jeżeli telefon został zakupiony poprzez Call Center ;) Wtedy klient posiada 10 dniowy termin na zwrot.

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 17 maja 2011, o 12:30
przez grzesiek.przybylski
no tak, ale tu nie chodzi o jakies regulaminy plusa, tylko po prostu o prawo konsumenckie, ktore brzmi, ze jezeli klient w 7 dni po podpisaniu umowy nie zlozy zadnej obiekcji co do niej, to zostaje ona zatwierdzona. plus zrobil taki chwyt marketingowy co do iplusa na probe. to jest tylko taki zapisek, nawet jak wezmie sie umowe bez opcji na probe, to mozna od niej odstapic max 6 dnia od jej podpisania, 7go juz jest zaakceptowana i trzeba dotrwac do konca.

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 17 maja 2011, o 17:36
przez gatuso_18
grzesiek.przybylski napisał(a):no tak, ale tu nie chodzi o jakies regulaminy plusa, tylko po prostu o prawo konsumenckie, ktore brzmi, ze jezeli klient w 7 dni po podpisaniu umowy nie zlozy zadnej obiekcji co do niej, to zostaje ona zatwierdzona. plus zrobil taki chwyt marketingowy co do iplusa na probe. to jest tylko taki zapisek, nawet jak wezmie sie umowe bez opcji na probe, to mozna od niej odstapic max 6 dnia od jej podpisania, 7go juz jest zaakceptowana i trzeba dotrwac do konca.


Chcesz powiedziec ze ide do punktu, kupuje telefon i 6 dnia mogę go oddać ? Jak z opłata aktywacyjna ? Co z telefonem ? Telefon ma być bez zadnych sladów używania ? Bo w ciagu tych dni mogę folie sciagnac bo nic nie było widac na wyświetlacz i co wtedy ?

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 17 maja 2011, o 21:26
przez XYZ
Ale ktoś ferment sieje.
Dokonując zakupu w salonie (w jakimkolwiek sklepie) nie ma możliwości odstąpienia od umowy.
Możliwość odstąpienia od umowy, bez kosztów istnieje tylko w przypadku podpisania umowy na odległość.

grzesiek.przybylski - proszę wskaż zapis, dokument, ustawę w której jest mowa o możliwości odstąpienia do 6 dni. Nawet niech to będzie 1 dzień - kupię sobie BMW na 1 dzień :D

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 18 maja 2011, o 10:29
przez grzesiek.przybylski
ogolnie rzecz biorac, jesli klient podpisuje sie na umowie pod regulaminami, a w regulaminie jest jakby 'wewnetrzny regulamin', ktory mowi, ze nie mozna zerwac umowy po podpisaniu jej, to rzeczywiscie nie mozna jej tak 'normalnie' zerwac. ale jesli np. pojdzie sie do rzecznika praw konsumenta, to mozliwe, ze on cos zdziala. z tym jednak, ze jezeli nie ma zadnych podstaw, zeby ja zerwac, to nie bedzie mozliwosci zerwania tej umowy (chodzi mi o np. wadliwy telefon, niedotrzymanie warunków umowy). ale to dluga, meczaca i mozolna droga, ale do przejscia

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 18 maja 2011, o 14:37
przez XYZ
[ad]To ja już zamknę temat ...
Możliwość odstąpienia od umowy (rozwiązania umowy) jest w każdym momencie trwania umowy ale nie zawsze jest to bezpłatne.
1. Wspomnieliśmy już o 10 dniach, ale tylko w przypadku umowy zawartej na odległość
2. W przypadku zawarcia umowy w punkcie nie ma "bezpłatnego bezpiecznego terminu". Oczywiście klient może złożyć wypowiedzenie, ale w tym wypadku zapłaci karę za nie dotrzymanie warunków umowy i należy zachować 30 dniowy okres wypowiedzenia (pełny okres rozliczeniowy).
3. Jest możliwość odstąpienia od kary jeśli usługa ma być świadczona w konkretnym miejscu a usługodawca nie ma możliwości jej świadczenia - tutaj mam na myśli CDMA bo umowa zawarta między Polkomtelem a klientem wskazuje konkretne miejsce świadczenia usługi.

Nie mogę się zgodzić z tym co napisał grzesiek.przybylski
grzesiek.przybylski napisał(a):ogolnie rzecz biorac, jesli klient podpisuje sie na umowie pod regulaminami, a w regulaminie jest jakby 'wewnetrzny regulamin', ktory mowi, ze nie mozna zerwac umowy po podpisaniu jej, to rzeczywiscie nie mozna jej tak 'normalnie' zerwac.


Każda umowa napisana jest na podstawie obowiązującego prawa o usługach telekomunikacyjnych, a ta musi być zgodna z nadrzędnym dokumentem itd.
Jeżeli prawo przewidywałoby możliwość rozwiązania umowy "bezkosztowo" to żadna umowa nie może mieć klauzuli niedozwolonej czyli jakiejś kary.[/ad]

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 26 cze 2012, o 12:55
przez Lusekra
Dzień dobry ;)

Ja mam podobny problem lecz może mniej skąplikowany wczoraj zadzwoniono do mnie w sprawie promocji nie limitowane rozmowy w plusie 39gr i wysłano do mnie kurierem aneks i telefon .. Ale po przemyśleniu na spokojnie chcę z tego zrezygnować kurier bedzie za dwa dni u mnie bo otrzymałam sms z taka informacja . Co mam zrobic żeby anulować to ?? Proszę o szybką odpowiec

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 26 cze 2012, o 13:01
przez luki
Nie odbierać przesyłki jeśli została już nadana. Jeśli nie, to zadzwoń na nr, który do Ciebie dzwonił lub na DOK, jeśli nie masz namiarów i może tam się da odwołać, bo bez sensu wysyłać kuriera na darmo.

Re: Odstąpienie od aneksu przed wprowadzeniem zmian?

PostNapisane: 26 cze 2012, o 19:48
przez XYZ
W Twoim przypadku jest zupełnie inaczej bo jeszcze nie złożyłeś podpisu pod aneksem więc nie pozostaje nic innego jak ... nie składać go. Nic bez Twojego podpisu nie zostanie zmienione, tylko uwaga ... niech kochana mamusia, tatuś czy siostra lub brat nie składają podpisu za Ciebie pod tą umową, bo wyjdzie z tego bigos i ktoś będzie miał wielkie nieprzyjemności.

Odstąpienie od aneksu

PostNapisane: 9 sty 2017, o 15:11
przez zygaST
Witam.
Czy można odstąpić od aneksu do umowy? I ile mam dni? Aneks podpisałem w salonie, dzisiaj.