Pytanio wyjaśniające

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
sacrum
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 paź 2008, o 11:54

Pytanio wyjaśniające

Post autor: sacrum »

Witam serdecznie. Otóż jestem świerzo upieczonym klientem plusa od kilku dni i mam ptania bo cos mi sie nei zgadza i sie troszke zdenerwowalem powiem szczerze. A więc wysyłając zapytanie o stan konta otrzymałe mtaka odpowiedz:Suma:80,25
Abonament:74.99
Kraj:2,06
Medzynar:0,00
Roaming:0,00
GPRS:0,00 SMS:2,39
MMS/Usl.
dodane:0,00
inne:0,00; Kwoty z VAT

Dlaczego majac abonament 74.99 mam juz 80?i o co chodzi z tymi sms? I również mam taryfe 5 wybranych numerow i przy taryfie 75 tych minut jest 900! a pozostalo mi 220. Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie. Dzieki wielkie:)Pozdawiam
Awatar użytkownika
Connected
Szalony PlusManiak
Posty: 216
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:20
Lokalizacja: Salon Firmowy Plus /3miasto
Kontakt:

Re: Pytanio wyjaśniające

Post autor: Connected »

sacrum pisze:Witam serdecznie. Otóż jestem świerzo upieczonym klientem plusa od kilku dni i mam ptania bo cos mi sie nei zgadza i sie troszke zdenerwowalem powiem szczerze. A więc wysyłając zapytanie o stan konta otrzymałe mtaka odpowiedz:Suma:80,25
Abonament:74.99
Kraj:2,06
Medzynar:0,00
Roaming:0,00
GPRS:0,00 SMS:2,39
MMS/Usl.
dodane:0,00
inne:0,00; Kwoty z VAT

Dlaczego majac abonament 74.99 mam juz 80?i o co chodzi z tymi sms? I również mam taryfe 5 wybranych numerow i przy taryfie 75 tych minut jest 900! a pozostalo mi 220. Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie. Dzieki wielkie:)Pozdawiam
Minuty w abonamencie są proporcjonalnie rozłożone od daty podpisania umowy. Naprzykład: Jeśli podpisałeś umowę 25/10/2008 to minuty są proporcjonalne do daty kiedy ją podpisałeś, co za tym idzie ze 120 minut może zrobić się 30 minut, ale wraz z nowym okresem rozliczeniowym (czyli okresem kiedy wystawiana jest faktura za usługi telekomunikacyjne) minuty te zostaną skorygowane o te które zostały Ci "zabrane".


Następna sprawa w związku z sms'em który otrzymałeś. Abonament co prawda masz 75 zł ale jak widzisz w dokładnej rozpisce sms'a masz do zapłaty 80 zł. Dlaczego?

Suma:80,25
Abonament:74.99 ------>to jest Twój abonament
Kraj:2,06 ------>to natomiast opłata za minuty, które wydzwoniłeś poza. Stało się tak w związku z sytuacją zupełnie normalną, która opisałem wyżej (miałeś poprostu proporcjonalnie rozłożone minuty i pewnie zdarzyło Ci się rozmawiać poza pakietem).
Medzynar:0,00
Roaming:0,00
GPRS:0,00 SMS:2,39 ------>każdy sms o treści "P" lub "N" pod numer 2580 kosztuje 0,29 pln, ztąd prawdopodobnie ta kwota za sms'y.
MMS/Usl.
dodane:0,00
inne:0,00; Kwoty z VAT


Kiedy zsumujesz połączenia krajowe i sms'y i dodasz do tego kwotę abonamentu na jaki podpisałeś umowę wyjdzie dokładnie ta sama SUMA co w smsie zwrotnym, który otrzymałeś.


Pozdrawiam

ps. Pamiętaj, że do 1 Faktury doliczą jeszcze aktywację w kwocie 25 zł (brutto).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"I give him an offer he can't refuse(...)"

Don Vito Corleone
sacrum
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2008, o 11:54

Post autor: sacrum »

Kurde nie bede ukrywal ze sie zdenerwowałem! Bo jak to jest! Mam abonament 75 po to aby miec wiecej roznych minut i zeby nie przekracac tego abonamentu co zdarzalo sie w innej sieci a ten abonament tez do malych nie nalezy! i okazuje sie że juz po 4 dniach korzystania(nie dzwoniąc dużo) juz abonament przekroczyłem??Kurde o co chodzi!(mialo byc 120m/360 sms i 900 do 5 numerów w plusie i co? Będe wdzięczny za wyjaśninie. Dziekuje z góy!
Awatar użytkownika
Connected
Szalony PlusManiak
Posty: 216
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:20
Lokalizacja: Salon Firmowy Plus /3miasto
Kontakt:

Post autor: Connected »

No przecież wyjaśniłem. Przeczytaj jeszcze raz :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"I give him an offer he can't refuse(...)"

Don Vito Corleone
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: szewol »

To ja może pomogę bardziej ;)

Zakładamy:
- abonament 60 zł ze 90 minutami
- okres rozliczeniowy od 1 do 30/31 dnia miesiąca

Na przykład klient podpisał umowę 20 dnia miesiąca. W takim przypadku w pierwszym okres rozliczeniowy - który na tym przykładzie będzie wynosił 10 dni - będzie miał minuty przydzielone proporcjonalnie do 10 dni, czyli... 30 minut za 20 zł. Wszystko wróci do normy od pierwszego dnia pełnego okresu rozliczeniowego.
marcingrz
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:05

Post autor: marcingrz »

oprócz smsa możesz otrzymywać informację dotyczącę swoich pakietów na www.ebok.pl
tylko Pluskod musisz znać- na pierwszej FV przyjdzie.
ODPOWIEDZ