Kiedy można zmieniać pakiety w umowie na 18 m-cy OdNowa?

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
bartlomiejm
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lis 2008, o 10:40

Kiedy można zmieniać pakiety w umowie na 18 m-cy OdNowa?

Post autor: bartlomiejm »

Witam.
Mam taryfę Kubali 55 + pakiet OdNowa Więcej (Minuty do Plusa i na stacjonarne) na 18 miesięcy z możliwością zmiany warunków co 6 miesięcy.

Chciałbym się upewnić, kiedy możliwa jest zmiana pakietu na inny niż ten zadeklarowany przy przedłużaniu umowy.

Przy przedłużaniu umowy, w salonie firmowym poinformowano mnie, by cokolwiek zmienić, muszę to zrobić przed 6 miesiącem czyli w 5 miesiącu. Bo podobnie jak przy zmianie taryfy, nowy pakiet działa od nowego okresu rozliczeniowego.

Dzwoniłem pod 2601, by zmienić pakiet i konsultant mówi mi, ze zmianę mogę zrobić dopiero po 6 miesiącu. Czyli zmianę robimy w 7 m-cu. Wtedy pakiet działa od nowego okresu, 8 miesiąca.

To właściwie jak jest? Kiedy możliwa jest jakakolwiek zmiana? Jak jest przy rezygnacji z opcji pakietu i wzięciu telefonu?
Awatar użytkownika
Connected
Szalony PlusManiak
Posty: 216
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:20
Lokalizacja: Salon Firmowy Plus /3miasto
Kontakt:

Post autor: Connected »

1 jak i 2 odpowiedź jest prawidłowa.

Zarówno info od pracownika jak i konsultanta BOK.

Wybierasz telefon i jakiś pakiet (Aktualnie z Taryf Syberyjskich) na określony czas za darmo (ilośc miesięcy promocyjnych jest uzależniona od planu taryfowego). Po okresie promocyjnym pakiet, ktory będzie Ci odpowiadał kupujesz za 10 pln dodatkowo do abonamentu.


Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"I give him an offer he can't refuse(...)"

Don Vito Corleone
bartlomiejm
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 lis 2008, o 10:40

Post autor: bartlomiejm »

tylko że ja przedłużałem umowę z plusem. Nie brałem nowej aktywacji.

Miałem do wyboru: nowy telefon lub dodatkowe minuty do abo na czas umowy.

Czas umowy do wybory:
- 12 m-cy bez możliwości zmiany pakietu
- 18 m-cy z możliwością wyboru nowego pakietu lub telefonu po 6 miesiącach
[cytat ze strony plusa: W Plusie zmieniasz wybraną ofertę co 6 miesięcy
Teraz także w opcji z powiększonymi pakietami za dodatkową opłatą miesięczną
Po okresie 6 miesięcy możesz wybrać nowy telefon lub inną formę oszczędności
Kto może skorzystać z oferty?
Oferta jest dostępna wyłącznie dla stałych abonentów Plusa, z umową na 18 miesięcy.]

Pakiety do wyboru (piszę tylko te, które mnie interesują, bo wybór jest znacznie większy) 1. Minuty do wszystkich,
2. Minuty do Plusa i na stacjonarne,
3. Minuty do Plusa i na stacjonarne w wieczory i weekendy.

Wybrałem dodatkowe minuty (OdNowa Więcej za dopłatą 5 zł miesięcznie. Mogłem wybrać OdNowa Standard bez dopłaty) do plusa i stacjonarne przez cały dzień. Okres umowy 18 m-cy z możliwością zmiany pakietu.

Aneks podpisany w czerwcu 2008 r. Minuty mam od lipca 2007. Teraz chcę zmienić pakiet lub też wybrać telefon.
Kiedy to mogę zrobić? W grudniu 2008? W styczniu 2009? Czy też w lutym 2009?

Wg mnie zmiana powinna być w grudniu, by od stycznia był nowy pakiet aktywny. Chyba że wezmę tel. To wtedy powinno być w styczniu. ok. tylko kiedy system będzie wiedział, że nie mam już minut dodatkowych, tylko zwykłe abo?
marcingrz
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:05

Post autor: marcingrz »

Skoro aneks podpisałeś w czerwcu to 6 mieś minie w grudniu i wtedy możesz podpisać umowę.
W tych umowach na 18 mieś ze zmianą chyba punt 4 mówi, że abonent może dokonywać zmian po 6 miesiącach od dnia zawarcia uowy.
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Marciano »

Punkt 4 albo 6.... dwa ważne sformułowania.
:arrow: Czas liczony jest od dnia podpisania nowej umowy.
:arrow: Najwcześniej zmiana oferty po 6 m-c. (rozwiązać możemy umowę po 18 m-c :P)
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Post autor: yeti »

Umowę możesz zmienić tylko kolejnym aneksem a te pojawi się w systemie pewnie po 6 miesiącu od podpisania umowy. Teoretycznie może pojawić się nawet po 4tym więc możesz przejść się do POS żeby sprawdzili.
sintesi
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2008, o 21:06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: sintesi »

Tak jak już ktoś powyżej napisał: "aneks do umowy możesz zrobić dopiero PO 6 m-cach od zawarcia kontraktu na 18 m-cy, przy czym może to być zarówno wymiana telefonu, jak też dodatkowe pakiety. Po zawarciu takiego kontraktu automatycznie tracisz warunki z tego aneksu czerwcowego (również niewykorzystane, ale przechodzące pakiety - o ile takowe były). Jednocześnie nowy kontrakt liczy się od dnia jego podpisania i automatycznie "kasuje" poprzedni okres karencji. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ