Syberyjska 75 + PlusFon

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
tomaszb2007
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 lis 2008, o 23:40

Syberyjska 75 + PlusFon

Post autor: tomaszb2007 »

Otóż zamierzam przejść z Simplusa na Syberyjską 75. Mam kilka pytań związanych z tym.

1. Jest promocja "Migracje z Simplusa" http://simplus.pl/v.do?idx=938123

Czy muszę mieć zarejestrowany nr czy wystarczy tylko karta sim?

2. Czy wie ktoś ile kosztuje w punkcie naziemnym (nie w internecie) Nokia E51 w abo 75 dla nowych klientów?

3. Do taryf 75 i większych dodają Plusfona 401 za 1zl. Czy jest jeszcze aktualna ta promocja? Czy orientuje się ktoś jak jest z dostępnością Nokii E51 oraz PlusFona w Rzeszowie?

4. Na stronie Plusa widnieje taki zapis:

Jako osoba fizyczna (polski obywatel) przedstawiasz następujące dokumenty:

*
Dowód Osobisty oraz
*
zaświadczenie z Urzędu Miasta lub Gminy świadczące o stałym zameldowaniu (zaświadczenie jest ważne przez 30 dni od daty wystawienia) lub
*
kartę kredytową - w dniu podpisywania umowy termin ważności karty kredytowej nie może być krótszy niż 3 miesiące (akceptowalne są wyłącznie karty kredytowe z wypukłymi numerami, wydawane w systemach: VISA, MASTERCARD, AMERICAN EXPRESS, DINNERS CLUB, JCB) lub
*
dokument potwierdzający zatrudnienie w formie zaświadczenia z zakładu pracy (wzór takiego zaświadczenia posiada zakład pracy), datowany nie wcześniej niż 1 miesiąc przed datą zawarcia umowy.


Nie jestem zatrudniony na umowę o pracę, mam tylko umowę-zlecenie czyli jeśli rozumiem wystarczy mi tylko dowód osobisty i zaświadczenie o zameldowaniu??? Posiadam również legitymację ucznia Zaocznej Szkoły Policealnej. Czy na podstawie tych dokumentów da się wziąć ten abonament? Czy jest szansa że będę poproszony o wpłatę kaucji?


Będę bardzo wdzięczny jak ktoś mi odpowie na te pytania. Było by miło gdyby był to pracownik Plusa :)
marcingrz
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:05

Post autor: marcingrz »

Witaj

Ciężko będzie Ci znależść plusfona za 1 zł w gratisie. Ta promocja juz dość długo trwa i zapasy pewnie się pokończyły. Nokia E51 w trayfie za 75 kosztuje 1 PLN
Numeru nie muszisz mieć zarejestriowanego, karte SIM musisz miec ze sobą.
Co do dokumentów-powinno wystarczyć. Jak kupisz to napisz co i jak.
tomaszb2007
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 11 lis 2008, o 23:40

Post autor: tomaszb2007 »

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Może w przyszłym tygodniu znajdę czas na wycieczkę do Plusa i wtedy napisze co i jak.

A może ktoś coś jeszcze wie na ten temat?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Co do samego Plusfona i jego dostępności to nic nie mogę powiedzieć, ale
tomaszb2007 pisze:jeśli rozumiem wystarczy mi tylko dowód osobisty i zaświadczenie o zameldowaniu???
Wystarczy :-)
(także tylko potwierdzam wypowiedź poprzednika)
tomaszb2007 pisze:Czy jest szansa że będę poproszony o wpłatę kaucji?
Taka ewentualność zawsze istnieje.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
marcingrz
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:05

Post autor: marcingrz »

Każdy operator telekomunikacyjny ma prawo zażądać kaucji nie podając przyczyny :(
tomaszb2007
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 11 lis 2008, o 23:40

Post autor: tomaszb2007 »

Dzięki marcingrz za trafną odpowiedź.

No więc byłem dziś w salonie i kupiłem:
-Syberyjska 75
-Nokia E51

- Plusfona nie mają już od ponad 2 tygodni i ich już nie będzie.
- Aktywacja 25zł a myślałem że 1zl przy konwersji z simplusa
- W ramach tego przejścia otrzymałem 67 zł do wykorzystania na 4miesiące
- W moim przypadku do podpisania umowy wystarczyło: zaświadczenie o zameldowaniu oraz dowód osobisty, a więc kto nie pracuje i nie studiuje- ma również możliwość podpisania umowy.

Jedyny minus to taki że jeszcze nie aktywowali mi karty, czekam jeszcze na telefon od pana z salonu i wtedy mogę przyjść odebrać to co kupiłem.
pawelryb
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2008, o 21:07

Post autor: pawelryb »

No więc byłem dziś w salonie i kupiłem:
-Syberyjska 75
-Nokia E51
Dzisiaj kupiłem ten sam telefon i też w Plusie, ale taryfa Elastyczna 50 za 1zł
Awatar użytkownika
Connected
Szalony PlusManiak
Posty: 216
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:20
Lokalizacja: Salon Firmowy Plus /3miasto
Kontakt:

Post autor: Connected »

tomaszb2007 pisze:Dzięki marcingrz za trafną odpowiedź.

No więc byłem dziś w salonie i kupiłem:
-Syberyjska 75
-Nokia E51

- Plusfona nie mają już od ponad 2 tygodni i ich już nie będzie.
- Aktywacja 25zł a myślałem że 1zl przy konwersji z simplusa
- W ramach tego przejścia otrzymałem 67 zł do wykorzystania na 4miesiące
- W moim przypadku do podpisania umowy wystarczyło: zaświadczenie o zameldowaniu oraz dowód osobisty, a więc kto nie pracuje i nie studiuje- ma również możliwość podpisania umowy.

Jedyny minus to taki że jeszcze nie aktywowali mi karty, czekam jeszcze na telefon od pana z salonu i wtedy mogę przyjść odebrać to co kupiłem.
Co nie oznacza, że dostaniesz pozytywną odpowiedź z Działu Aktywacji :)
tomaszb2007
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 11 lis 2008, o 23:40

Post autor: tomaszb2007 »

Dokładnie....
Właśnie wróciłem z salonu biedniejszy o 300zl -kaucja- po 3 miesiącach oddają.
A na telefon i tak czekam do jutra.
marcingrz
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:05

Post autor: marcingrz »

Tomku, najlepszy numer to taki, że u mnie to kupujesz :) Postaram się jakoś wynagrodzić Ci to czekanie :)
Pracownik Plusa
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

tomaszb2007 pisze:Właśnie wróciłem z salonu biedniejszy o 300zl -kaucja- po 3 miesiącach oddają.
marcingrz pisze:Tomku, najlepszy numer to taki, że u mnie to kupujesz :)
A to dobre :lol: I koledze z forum kaucje dać... :mrgreen:

A tak na poważnie, to jeśli już chodzi o te kaucje to jest jakaś zasada ich przyznania? Czy to po prostu wszystko zależy od widzi mi się systemu? Raz wyrzuci konieczność kaucji dla dobrze prosperującego biznesmena a raz dla biednego studenta? :-P Domyślam się że na pewno będzie na to miała ewentualna przeszłość u innych operatorów (zaległe rachunki, nawet jeśli zostały uregulowane, itp.), wiek klienta i jaką usługę kupuje i jakie zaświadczenia przedstawia, itd. No chyba że to przypadek...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
marcingrz
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:05

Post autor: marcingrz »

Nie mogę podać szczegółów, bo sam ich nie znam. Plus, jak każdy operator ma prawo naliczyć kaucję bez podania przyczyny. Podejrzewam, że to jakaś statystyka. Jeśli w jednej okolicy jest 10 abonentów i 10 nie płaci to pewnie 11- sty też nie będzie płacił. Tak to widzę. Sprzedawca nie ma na to wielkiego wpływu. Przeważnie kaucja wynosi 700 zł, tu była niższa, całe szczęście dla Tomka. Ale nie wspomniał, że pożyczyłem mu 20 PLNów bo mu brakło, hehehehe :)
Pracownik Plusa
tomaszb2007
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 11 lis 2008, o 23:40

Post autor: tomaszb2007 »

marcingrz pisze:Tomku, najlepszy numer to taki, że u mnie to kupujesz :) Postaram się jakoś wynagrodzić Ci to czekanie :)
Teraz to mnie zaskoczyłeś. :)

Sam się dziwię że osoba którą widzę pierwszy raz na oczy tak bez problemu pożycza mi 20zł. Wielkie dzięki, bo tak to nie wiem kiedy znów zaciągnąłbym się do Twojego biurka.
marcingrz
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:05

Post autor: marcingrz »

Tomku, widzisz jak parę zł może poprawić relację między ludźmi? Ja nie zbiedniałem, przecież mi oddasz, a popatrz ile Ty zaoszczędziłeś. trzeba być człowiekiem a nie ścierką jak to powiedział Pazura w Krolu :)
Pracownik Plusa
tomaszb2007
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 11 lis 2008, o 23:40

Post autor: tomaszb2007 »

Są jeszcze ludzie na tym świecie.:)
ODPOWIEDZ