Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
loos
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 21:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: loos »

A widzicie. Pozwoliliście mi uniknąć poważnej "wpadki"
A jednak jak się chce to się da :)
Dziękuję wam. Poczekam spokojnie na opiekuna. Pozdrawiam
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: mariusz9a »

loos pisze:Dziękuję wam. Poczekam spokojnie na opiekuna. Pozdrawiam
W dziale ogłoszenia, kiedyś pewna opiekunka się ogłaszała z dolnego śląska: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=28&t=710
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
MiNo
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 20:20

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: MiNo »

Qrde ludzie, pomóżcie, bo inaczej to za 2 dni spierniczam z Plusa do Playa, załamali mnie totalnie.
Mam od 3 lat abo na firmę, płacę co miesiąc ok 300zł. W tej chwili mam Elastyczną 200 + pakiet 130 zł netto z poprzedniego przedłużenia. Dzwonię na 2601 i już mi przysłali nową umowę, jak przeczytałem to mnie szlag trafił.
Zaproponowali Taniorozmowną 300 (105zł netto) i w taryfie 300 minut do wszystkich + bonus 180 minut do wszystkich - umowa bez telefonu. Jaki to do cholery dla mnie interes jak dostaję 60 minut więcej niż zwykły człowiek z ulicy, który dostaje 300 + 120 minut + nowy telefon?! Zwariowali w Plusie? Ochłap 60 minut, to jest jakieś 20 zł przy dzisiejszych stawkach. 20 zł za przedłużenie umowy i do tego bez telefonu?!

Jak macie jakąś rozsądną opcję i pomysł to pomóżcie!

Play mi daje bez łaski za 100 netto 380 min do wszystkich + 3000 na stacjonarki i do Playa (dziewczę mam w Playu) i abo 50% przez 6 mies + 3x 20 zł do wykorzystania jako zwrot kosztów przeniesienia numeru. To żadna reklama, takie fakty. Ofertę Plusa można sobie w buty wsadzić.
pawelryb
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2008, o 21:07

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: pawelryb »

MiNo pisze:Qrde ludzie, pomóżcie, bo inaczej to za 2 dni spierniczam z Plusa do Playa, załamali mnie totalnie.
Mam od 3 lat abo na firmę, płacę co miesiąc ok 300zł. W tej chwili mam Elastyczną 200 + pakiet 130 zł netto z poprzedniego przedłużenia. Dzwonię na 2601 i już mi przysłali nową umowę, jak przeczytałem to mnie szlag trafił.
Zaproponowali Taniorozmowną 300 (105zł netto) i w taryfie 300 minut do wszystkich + bonus 180 minut do wszystkich - umowa bez telefonu. Jaki to do cholery dla mnie interes jak dostaję 60 minut więcej niż zwykły człowiek z ulicy, który dostaje 300 + 120 minut + nowy telefon?! Zwariowali w Plusie? Ochłap 60 minut, to jest jakieś 20 zł przy dzisiejszych stawkach. 20 zł za przedłużenie umowy i do tego bez telefonu?!

Jak macie jakąś rozsądną opcję i pomysł to pomóżcie!

Play mi daje bez łaski za 100 netto 380 min do wszystkich + 3000 na stacjonarki i do Playa (dziewczę mam w Playu) i abo 50% przez 6 mies + 3x 20 zł do wykorzystania jako zwrot kosztów przeniesienia numeru. To żadna reklama, takie fakty. Ofertę Plusa można sobie w buty wsadzić.
Niestety, aby dostać jakąś lepszą ofertę musisz złożyć wypowiedzenie i poczekać na odzew konsultanta.
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: yeti »

Otrzymałeś chyba umowę na 12 miesięcy - i to jest główny benefit. Poza tym mamy pomysł żebyś sprawdził gdzie masz najwięcej połączeń wychodzących. Zadzwonił pod 2601 i przekazał jakiej oferty oczekujesz. Jeżeli nie otrzymasz satysfakcjonującej oferty poprosił o regulamin promocji w konkurencji (regulaminy promocji to nie kolorowa ulotka gdzie pisze o milionach minut i telefonach od 1 zł). Tam sprawdź kolejność zużywania minut, czas trwania umowy, przechodzenie abonamentów, bezpłatne połączenia, schodzenie roamingu i smsów z abonamentów. Porównaj i ewentualnie zmień operatora.
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: greggis »

Zaproponowali Taniorozmowną 300 (105zł netto) i w taryfie 300 minut do wszystkich + bonus 180 minut do wszystkich - umowa bez telefonu. Jaki to do cholery dla mnie interes jak dostaję 60 minut więcej niż zwykły człowiek z ulicy, który dostaje 300 + 120 minut + nowy telefon?! Zwariowali w Plusie? Ochłap 60 minut, to jest jakieś 20 zł przy dzisiejszych stawkach. 20 zł za przedłużenie umowy i do tego bez telefonu?!
Nie musisz korzystać z tej oferty. To tylko propozycja kogoś, gdzieś tam....
W obecnej chwili masz abo za 200 zł a rachunki za 300...dlaczego wieć chcesz obniżać do 100?
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
MiNo
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 20:20

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: MiNo »

No niestety, to była propozycja umowy na 18 miesięcy i jest żenująca.

W Play się teraz zmieniła kolejność wykorzystania minut i z obu pakietów minuty schodzą jednocześnie czyli 380 do wszystkich (czyli innych komórkowych) i 3000 na stacjonarne i do Play. Spokojnie w tych okolicach się zmieszczę. Play ma drogo do Europy, ale już i tak dzwonie do Unii z Heyah za 44gr, a po podwójnym doładowaniu wychodzi coś ok. 24 gr.
Niestety to przedlużenie z Plusa to nędza, mogę jeszcze wziąć Taniorozmowną na normalnych warunkach, jak człek z ulicy (!) i i tak to jest lepsze niż to przedłużenie bez telefonu. Zawsze się opłacało wziąć bez telefonu, teraz ktoś na głowę upadł.
W obecnej chwili masz abo za 200 zł a rachunki za 300...dlaczego wieć chcesz obniżać do 100?
Mam Abo za 200 i 130 pakiet kwotowy, ale mnie kwotowo nabijają rozmowy zagraniczne (do tej pory) na 3 wybrane kraje. Czy będę miał większy abo czy mniejszy to i tak mi schodzi wg. 0,60 i 1,00 zł netto (stacj. i kom.), tylko albo z pakietu kwotowego albo dodatkowo. A krajowe mam rozliczane wg 0,45 netto. Z kolei krajowych nie mam wcale tak dużo i jakby nie liczyć, to z taryfą za ok. 100 netto i jakieś 500-600 minut na krajowe mi wystarczy, a na zagraniczne max. 100 zł wygadam i wtedy całkowity rachunek powinien być w granicach 200-250zł.
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: greggis »

A poza minutami sprawdzałeś ceny połączen miedzynarodowych w Play?
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: yeti »

Poproś o ofertę na 12 miesięcy z pakietem kwotowym. Jest ok. 4000 ofert do wyboru tak więc kontaktując się z 2601 w końcu ustal co chcesz bo nie rozumiem jak można otrzymać ofertę której się w ogóle nie chciało. Operator nie wysyła losowo ofert tylko kontaktuje się z klientem.
Co do play to daj link na regulamin promocji z której chcesz korzystać bo z tego co sobie przypominam to tam nie przechodzą abonamenty na kolejne miesiące a ty coś o tym nie wspominasz (coś jak w Plusie 7 lat temu).
loos
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 21:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: loos »

yeti pisze:Zostaw miłą panią z 2601 i umów się z opiekunem.
Okresy można połączyć np. poprzez podpisanie umowy na 12 miesięcy albo 18 miesięcy z możliwością aneksu z telefonem już po 6 miesiącach (nigdzie indziej tego nie ma),

Okresy umów liczy się o daty podpisania aneksów tj stara umowa jest automatycznie nieważna. Czyli jak po 6 miesiącach podpiszesz aneks z telefonem na 24 miesiące to wtedy od momentu podpisania aneksu liczy się 24 miesiące. Oczywiście można również wtedy negocjować ceny aparatów właśnie poprzez opiekuna przy czym nie w każdej promocji.


Czy mógłbyś powołać się/ podać jakieś źródło ? przeczytałem

Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych przez Polkomtel S.A. dla Abonentów

i jakis regulamin np umowy minutowej.

Nigdzie ( nie mogę znaleźć stosownego regulaminu/umowy) nie jest napisane wprost, że mając np 9 miesięcy do zakończenia umowy mogę podpisać inną umowę (aneks) na np 12-18 miesiecy która automatycznie anuluje umowę poprzednią.

Jak już będę rozmawiał z kimś na ten temat to chciałbym powoływać się na fakty.

Pozdrawiam i dziękuję
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: yeti »

Napisałem:
"Okresy można połączyć np. poprzez podpisanie umowy na 12 miesięcy albo 18 miesięcy z możliwością aneksu z telefonem już po 6 miesiącach (nigdzie indziej tego nie ma)"

gdzie tu widzisz choćby słowo o umowach minutowych które z w/w nie mają zupełnie nic wspólnego?
loos
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 21:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: loos »

yeti pisze:Napisałem:
gdzie tu widzisz choćby słowo o umowach minutowych które z w/w nie mają zupełnie nic wspólnego?
Sory, :) wyraziłem się niezbyt precyzyjnie. Chodziło mi po prostu o to, że nie znalazłem nigdzie zapisu mówiącego o możliwości przedłużenia bądź nie, umowy w trakcie jej trwania. Tak jak pisałeś o aneksowaniu co umożliwiło by mi zgrać terminy abonamentów.

a umowę minutową a w zasadzie jej regulamin podałem tylko jako przykład gdyż we wszelkich umowach można znaleźć zapis o konieczności wypełnienia umowy i karach w przypadku zerwania. Zatem jak się to u was nazywa ? taka "zamiana" umowy przed upływem terminu na nową ?

O tyle fajnie, że opiekun niedługo będzie się kontaktował w celu ustalenia terminu spotkania.

pozdrawiam.
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: yeti »

Zapis o którym wspominałeś jest tylko w umowach 18/6 bez telefonu. W innych umowach nie ma takich zapisów choć generalnie 2-3 miesiące przed końcem kontraktu można korzystać z nowej oferty. Co do umowy minutowej to może to nie być możliwe ponieważ kontrakt się mierzy nie czasem ale zużytymi minutami.
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: greggis »

loos pisze:Sory, :) wyraziłem się niezbyt precyzyjnie. Chodziło mi po prostu o to, że nie znalazłem nigdzie zapisu mówiącego o możliwości przedłużenia bądź nie, umowy w trakcie jej trwania. Tak jak pisałeś o aneksowaniu co umożliwiło by mi zgrać terminy abonamentów.
W umowach PWA nie ma takiego zapisu. Masz dwa wyjscia:
1. Czekać z wymianą aparatu ( aneksem na kolejne dwa lata, z nowym telefonem ) do czasu az bedzie dostepna oferta dla wszystkich numerów i wtedy wszystkie jednoczesnie przedłużyć
2. Nie brać nowych telefonów na te umowy które konczą się teraz. Zamiast tego podpisać umowy bez telefonu, na 18 miesięcy, dostaniesz dodatkowe minuty lub złotówki do wykorzystania a po minimum 6 miesiącach (generalnie to wtedy gdy bedzie oferta dla ostatniego z Twopich numerów) bedziesz mogl podpisac nowe umowy, już z telefonami.
Po południu odezwe się via e-mail i wyjasnie dokladnie co i jak wygląda.
Pozdr.
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
loos
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 21:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy - oferta dla firm

Post autor: loos »

będę niezmiernie wdzięczny :) juz teraz rozumiem.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ