Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Konrad97tl
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Wyższa kwota faktury

Post autor: Konrad97tl »

Witam! Pod koniec Lipca wziąłem abonament wraz z nowym telefonem. Abonament wynosił 30zł. Dzisiaj przyszedł sms, że muszę do 20.08 zapłacić za abonament wysokości 58,62zł. Jest to pierwsza faktura za ten abonament. I pytam się czemu 58,62zł skoro abonament wynosi 30żł. Do tej pory wysłałem z 15 sms-ów i zadzwoniłem z 3x, a z internetu korzystam tylko przez Wi-Fi (opcja wysyłania danych przez internet jest wyłączona), więc napewno nie przekroczyłem 30zł.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: sl@w_es »

Konrad97tl, poczytaj posty w tym wątku, a znajdziesz odpowiedź. Jeśli będzie mało zadowalająca użyj funkcji Szukaj, bo temat przewijał się już na FORUM niejeden raz.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Konrad97tl
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: Konrad97tl »

Niektóre osoby pisały, że płaci się za aktywację na start, ale Pan w salonie zredukował mi opłatę aktywacyjną z 50 zł do 0 ponieważ miałem numer w plusie ponad 0,5 roku, więc nadal nie wiem?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: sl@w_es »

Na pierwszej fakturze płacisz dwa abonamenty; proporcjonalny za niepełny okres rozliczeniowy i abonament bieżący. We wszystkich sieciach abonament płatny jest z góry.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Konrad97tl
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: Konrad97tl »

Skoro za dwa abonamenty to dlaczego mam zaplacic 58,62zł, a nie 59,80 zł, bo w końcu abonament mam na 29,90zł?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: Jrv »

sl@w_es pisze:proporcjonalny za niepełny okres rozliczeniowy i abonament bieżący
Właśnie dlatego.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Konrad97tl
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: Konrad97tl »

Rozumiem. Dziękuje za pomoc :)
aisa906
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2012, o 22:12

sms o rachunku

Post autor: aisa906 »

Witam,
Z góry przepraszam jeśli jest już gdzieś taki temat, ale mam problem; w dniu 08.08.2012r. przyszedł kurierem zamówiony telefon Sony Xperia P z umową na firmę za 39.90 zł + internet na próbę (aktywowany w dniu 10.08.2012). Dzisiaj, czyli w dniu 20.08.2012r dostałam SMS z wiadomością, że została wystawiona faktura na kwotę 102.57 zł. Policzyłam ile wyłałam SMS 27 + max rozmawiałam ze wszytkimi 8 min. Z internetem łączyłam się tylko przez wi-fi w domu. Skąd ta kosmiczna kwota?
Proszę bardzo o odpowiedzi.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: sl@w_es »

aisa906 pisze:Witam,
Z góry przepraszam jeśli jest już gdzieś taki temat (...) Skąd ta kosmiczna kwota?
Proszę bardzo o odpowiedzi.
"aisa906" jak widzisz temat był już na FORUM i to w tym samym dziale, teraz wystarczy tylko poczytać co napisali w tym wątku Twoi "przedmówcy".
W razie dalszych pytań w tym zagadnieniu proszę kontynuować tutaj.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Paffel
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2012, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: Paffel »

Ale i tak ta kwota jest zbyt wysoka z tego co wynika ;) bo licząc nawet dwa abonamenty "PEŁNE", to zaokrąglając 80 zł, a na te 20 zł z groszami raczej wiecej by się wysłało sms-ów/pogadało. Cóż, sieć z czegoś utrzymywać się musi. ;] ja już na szczęście zrezygnowałem z usług tej sieci, jak nawet nie otrzymywałem powiadomień, o przywróceniu transferu, ale że został zwolniony i koszt to oczywiście pierwsze co było, szkoda że internet po dodaniu (bez powiadomienia) chodził tak samo jak i wcześniej.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: sl@w_es »

Paffel pisze:Ale i tak ta kwota jest zbyt wysoka z tego co wynika ;) bo licząc nawet dwa abonamenty "PEŁNE", to zaokrąglając 80 zł, a na te 20 zł z groszami raczej wiecej by się wysłało sms-ów/pogadało (...)
"Paffel" zapominasz o opłacie aktywacyjnej, a wtedy z kwoty 102,57 na dwa pełne abonamenty to już nie wystarczy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Paffel
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2012, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: Paffel »

a no tak, przepraszam, zapomniałem :D to reklamacja i zostanie zwrócone, jak mi :D
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: sl@w_es »

Paffel pisze:(...) reklamacja i zostanie zwrócone, jak mi :D
Reklamacja? Niby na jakiej podstawie? Abonament za niepełny okres rozliczeniowy + abonament bieżący + opłata aktywacyjna to chyba powinno dać kwotę 102,57 zł :?: ... Z czego zatem Plus ma zrezygnować? Chyba, że w ramach promocji opłata aktywacyjna została obniżona do 0 zł, ale o tym nic "aisa906" nie wspomina.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: Jrv »

Do tego to "korzystanie tylko z wi-fi" wiele osób tak myśli a jednak telefon nadal wykorzystuje GPRS - nie mówię, że tak jest i w tym przypadku jednak ogrom osób nie do końca radzi sobie z ustawieniem telefonu.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Paffel
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2012, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wysokość pierwszej faktury - rozliczenie z kosmosu

Post autor: Paffel »

Tak, wiele osób nie wyłącza opcji transmisji danych z sieci komórkowej, a po rozlaczeniu z wi-fi ciągnie, np aplikacje w tle, aktualizację. szczególnie system Android. Z tym się zgodzę.

Nie wiem na jakiej podstawie... Plus tę opłatę w ogóle nalicza ;) skoro przy przejściu np. jest karta niby darmowa do telefonu? Pomimo wszystko opłata aktywacyjna jest. W moim przypadku zwrócona po napisaniu reklamacji do BOK, czyli skoro jest zwracana, to po co w ogóle jest naliczana (pewnie sporo osób woli to przemilczeć i zapłacić te "parę złotych" więcej;) )
ODPOWIEDZ