Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
pat990
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 sie 2012, o 18:49

Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: pat990 »

Witam!

czy po rezygnacji z umowy abonamentowej w Plusie - w trakcie umowy terminowej z karą umowną - umowa przechodzi na kartę, znaczy czy numer telefonu można potem np. doładować i mieć go na kartę ? czy tracę go bezpowrotnie ? Czy wysyłam rezygnację, dostaje karę, opłacam ją i mam telefon na kartę :)

Pozdrawiam,
Patryk
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: XYZ »

Napisz wniosek rezygnacyjny i zaznacz, żeby numer został przeniesiony na kartę.
Na ostatniej fakturze będziesz miał naliczoną kwotę kary, która podlega opłacie.
Awatar użytkownika
Dev
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 7 lip 2011, o 23:08
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: Dev »

Jeśli nie dotrzymasz warunków umowy - zostaje naliczona kara a numer zostaje wyłączony. Dopiero po skończonym kontrakcie rozwiązując umowę możesz numer przenieść na karte. Wcześniejsze rozwiązanie umowy wiąże się z utratą numeru.
pat990
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2012, o 18:49

rezygnacja - abonament

Post autor: pat990 »

Witam,

otrzymałem dziś informację iż moja rezygnacja pisemna nie została przyjęta, ponieważ numer był zawieszony...czy jest to możliwe ? Jest jakiś punkt regulaminu który o tym mówi ?

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: Jrv »

Oczywiście, że tak. Dev o tym napisał. Zrywając umowę przestają być świadczone usługi telekomunikacyjne dla danego numeru więc jest on wyłączany z sieci.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: luki »

Nr był zawieszony z jakiego powodu, braku płatności?
pat990
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2012, o 18:49

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: pat990 »

tak, z powodu braku płatności.
MarjoAG
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2010, o 20:12

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: MarjoAG »

Czy istnieje możliwość zerwania umowy (oczywiście przed terminem) z opłaceniem kary umownej, tego samego dnia przeniesienie go do simplusa i po kolejnych dwóch dobach przejście z simplusa na oferte bez limitu z telefonem!?!?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: sl@w_es »

MarjoAG pisze:Czy istnieje możliwość zerwania umowy (oczywiście przed terminem) z opłaceniem kary umownej, tego samego dnia przeniesienie go do simplusa i po kolejnych dwóch dobach przejście z simplusa na oferte bez limitu z telefonem!?!?
Aż tyle udogodnień dla niewiarygodnego klienta?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
MarjoAG
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2010, o 20:12

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: MarjoAG »

Jestem z nimi od 99 roku więc o czym Ty mówisz?! Poza tym mogę w każdej chwili zerwać umowę i iść do innego operatora, a mimo wszystko chce zostać z + i do tego płacić więcej przez kolejne 24 miesiące, a nie jak mówi moja umowa tylko przez kolejnych 12 miesięcy, więc kto tu jest niewiarygodny?
Chcę się dać doić, a Ty to nazywasz brakiem wiarygodności?!
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: sl@w_es »

MarjoAG pisze:Jestem z nimi od 99 roku więc o czym Ty mówisz?! Poza tym mogę w każdej chwili zerwać umowę i iść do innego operatora, a mimo wszystko chce zostać z + i do tego płacić więcej przez kolejne 24 miesiące, a nie jak mówi moja umowa tylko przez kolejnych 12 miesięcy, więc kto tu jest niewiarygodny?
Chcę się dać doić, a Ty to nazywasz brakiem wiarygodności?!
Oczywiście, zrywając umowę stajesz mało wiarygodnym klientem, bo kto zagwarantuje, że z kolejną umową nie postąpisz podobnie? Chyba nie sądzisz, że Twój staż w sieci będzie miał na to jakikolwiek wpływ. Jeśli odejdziesz do innego operatora to w Plusie raczej nikt po Tobie płakał nie będzie, bo cóż znaczy 1 numer? Z Plusa odeszło już ok 2 milionów i co? Nic.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
MarjoAG
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2010, o 20:12

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: MarjoAG »

Nie chce odchodzić do innego operatora tylko chce zachować swój obecny numer, zmienić plan taryfowy na inny (wyższe opłaty miesięczne, oferta no limit 179-więcej o 80 PLN miesięcznie niż do tej pory) i związać się na kolejne 24 miesiące. Za 12 miesięcy będę mógł im pokazać pionowego ale chce się dogadać dzięki czemu zyskają jelenia który będzie im więcej płacił.
Właśnie przez takie rozumowanie (przecież odeszło już 2 m. klientów i co z tego) jest w tym kraju jak jest.
Ehhh, widzę że tutaj żadnych konkretów nie uzyskam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rezygnacja z abonamentu a przejście na kartę

Post autor: sl@w_es »

MarjoAG pisze:Nie chce odchodzić do innego operatora tylko chce zachować swój obecny numer, zmienić plan taryfowy na inny (wyższe opłaty miesięczne, oferta no limit 179-więcej o 80 PLN miesięcznie niż do tej pory) i związać się na kolejne 24 miesiące. (...)
Nareszcie piszesz konkretnie; zmienić abonament na wyższy z tego co wiem to możesz, ale zmienić taryfę ... niestety nie wiem.

Poczekaj, aż odezwie się osoba bardziej kompetentna w tych tematach - ja tu jestem tylko moderatorem.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
MarioiLuigi
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 21 lut 2013, o 17:37

Wypowiedzenie umowy, przejście na Simplus

Post autor: MarioiLuigi »

Witam.
Za 40 dni kończy mi się umowa o abonament i nie mam zamiaru jej przedłużać, chce przejść na Simplusa.
Czy jest może jakiś wzór wypowiedzenia, który trzeba wypełnić?
Na jaki adres wysłać wypowiedzenie?
Dodam też, że do najbliższego punktu mam 25 km i nie za bardzo chce mi się tam jechać.
czochracz
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2011, o 19:48
Lokalizacja: Mielec

Przejście z abonametu na kartę

Post autor: czochracz »

Witam.
Wie ktoś czy mogę przejść z abonamentu na tzw. kartę? Zależy mi na zachowaniu numer. Nadmieniam, że aktualny nr posiadam od 9 lai i od samego początku był w segmencie abonament.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, o 15:40 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków - to samo zagadnienie
ODPOWIEDZ