Brak e-fakutry.

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Bojownik01
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 gru 2012, o 21:38

Brak e-fakutry.

Post autor: Bojownik01 »

Witam,

Dziś mija okres rozliczeniowy, a ja nie otrzymałem jeszcze e-faktury. Na moim koncie w Plus Online nie ma żadnych naliczonych opłat, saldo równe zero, mimo to otrzymałem smsa informującego o tym, że nowa e-faktura jest dostępna, to mój pierwszy okres rozliczeniowy, mam w Plusie internet LTE. Czy to normalne, że jeszcze jej nie ma?

Pozdrawiam.
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Garjusz »

Ja nigdy nie mam faktury w dniu w którym kończy mi się okres rozliczeniowy.
Przeważnie cztery dni później.
Nie ma co się martwić na pewno będzie :-)
Bojownik01
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 gru 2012, o 21:38

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Bojownik01 »

Same problemy, e-faktura doszła i chcę za nią zapłacić za pośrednictwem portalu Plus Online, klikam 'zapłać rachunek' i wyświetla się, że przeglądarka nie obsługuje JavaScript bla bla bla, i żebym w takim wypadku kliknął zielony przycisk " zapłać " umieszczony pod tym tekstem. Klikam i takie coś się otwiera :-) :
Załączniki
lol2.png
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: luki »

A nie możesz skopiować numeru rachunku z faktury i zapłacić normalnym elektronicznym przelewem?

A odnośnie błędu to masz zablokowane wyskakujące okienka w przeglądarce. Dodaj wyjątek dla tej witryny i zrestartuj przeglądarkę to problemu nie będzie. Wtyczkę java też przydałoby się zainstalować.
Bojownik01
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 gru 2012, o 21:38

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Bojownik01 »

Oczywiście, mam podany numer do wpłat, ale co mam podać w danych adresowych odbiorcy? Zdać się na swoją wyobraźnię? :)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: luki »

To co na fakturze. Przecież podgląd masz. Polkomtel Sp. z. o. o. ul. Postępu 3, 02-676 Warszawa. Opłata za fakture.
Bojownik01
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 gru 2012, o 21:38

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Bojownik01 »

Wybacz moje niedoinformowanie, ale to mój debiut, gdzie ten podgląd? :-/
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Garjusz »

Klikasz u góry Płatności, pojawia Ci się Rachunki/ Historia płatności po prawej masz Dokumenty PDF i Faktura.
Otwierasz np w programie Adobe Reader
Bojownik01
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 gru 2012, o 21:38

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Bojownik01 »

Garjusz pisze:Klikasz u góry Płatności, pojawia Ci się Rachunki/ Historia płatności po prawej masz Dokumenty PDF i Faktura.
Otwierasz np w programie Adobe Reader
Nie ogarniam już, sam spójrz, kwota do zapłaty jest podana, ale polu, o którym piałeś nic nie ma. :->
Załączniki
lol3.png
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Garjusz »

Dlatego że nie masz jeszcze wystawionej faktury

A klikasz na faktura ...
Załączniki
faktura.jpg
Bojownik01
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 4 gru 2012, o 21:38

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Bojownik01 »

Aha, dooobra, to czekam z płaceniem na fakturę, dzięki. ;-)


A ile trzeba czekać, aż odnotują, że zapłacono rachunek? W banku mam napisane, że przelew zrealizowano, a w Plus Online dalej tak, jakby nie doszły środki. :?:

PS. Faktura doszła.
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: marcin94r »

Widzę, że oni mają własnie z tymi fakturami problem, a najbardziej z działaniem strony Plus Online.
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: Garjusz »

marcin94r pisze:Widzę, że oni mają własnie z tymi fakturami problem, a najbardziej z działaniem strony Plus Online.
Ja korzystam z Plus Online i e-faktury od paru lat, nawet już nie pamiętam, ale 5 lat to już na pewno będzie.
I mówię szczerze, nigdy nie miałem problemów,
Owszem zdarzyło się że chwilowo serwis niedostępny, czy nie mogłem się zalogować, ale to było sporadycznie, i za chwilę było wszystko OK.
Fakturę zawsze miałem na czas, to ja się spóźniałem z płatnościami :-)

A jaki TY masz problem?

Jak otworzysz tą zakładkę Płatności, to powinno Ci się pojawić nad fakturą płatność,
I nie będziesz miał w tym samym dniu, tylko na drugi dzień po przelewie, czasami dopiero po dwóch dniach się pokaże.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Brak e-fakutry.

Post autor: sl@w_es »

marcin94r pisze:Widzę, że oni mają własnie z tymi fakturami problem, a najbardziej z działaniem strony Plus Online.
Zgadza się, przez kilka ostatnich dni występowały problemy z prawidłowym działaniem Plus Online (zrywało sesję zaraz po zalogowaniu), co mogło prowadzić do opóźnień w płatnościach, ale i na to jest rada. Żeby nie dosięgnął nas problem przy realizacji płatności można uruchomić Polecenie zapłaty, a wówczas nie musimy już o niczym pamiętać; nie czekamy na fakturę, chyba, że chcemy sprawdzić jak wysoki rachunek nabiliśmy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
kaczorgn
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2012, o 20:35

E-Faktura problem

Post autor: kaczorgn »

Witam serdecznie.
Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego liczę na szybkie rozwiązanie.

Mianowicie mam problem z e-fakturami. Loguję się do Plus Online, widzę wykaz faktur. Kolejnym krokiem jest klikniecie na e-fakturę, żeby ją ściągnąć-> otwiera się nowe okno w którym wyświetla się komunikat "ABY KONTYNUOWAĆ NALEŻY SIĘ ZALOGOWAĆ ZA POMOCĄ... niestety jest to jedyna rzecz którą widać w tym nowym okienku, nie ma okna do logowania itp.

Jak ściągnąć tą e-fakturę? Wcześniej też to występowało, ale po licznych kombinacjach udało mi się jakoś jednorazowo ją ściągnąć.
ODPOWIEDZ