Rachunek za abonament

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
grzeluu
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 maja 2013, o 22:16

Rachunek za abonament

Post autor: grzeluu »

Witam, jakiś czas temu stałem się posiadaczem abonamentu Plus w wysokości 54.90. Pierwsza faktura przyszła za 107zł (wiem opłata aktywacyjna i 2 miesiąc z góry). To dlaczego po miesiącu przychodzi mi znowu faktura i to za 66zł? Pakietów nie przekroczyłem, wygadałem raptem 20 minut!!!!! I dlaczego faktura przyszła za drugi miesiąc skoro zapłaciłem za niego z góry przy 1 rachunku????!!!!
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rachunek za abonament

Post autor: sl@w_es »

@ „grzeluu”,
pakietów, tych zawartych w umowie to pewnie i nie przekroczyłeś, ale weź pod uwagę, że tak jak proporcjonalnie miałeś wyliczony abonament za ten pierwszy niepełny okres rozliczeniowy tak i pakiety zostały pomniejszone stosownie do ilości dni.
Na pierwszej fakturze miałeś tylko abonament (I-wszy niepełny/bieżacy i II-gi za następny okres rozliczeniowy) oraz opłatę aktywacyjną, natomiast druga faktura zawiera już opłaty za wykonane połączenia SMS-y itd. w pierwszym okresie rozliczeniowym (tym skróconym).
Zasada jest taka, że abonament płacimy zawsze z góry natomiast opłaty dodatkowe np. za połączenia ponad pakiety czy aktywowane pakiety po zakończeniu okresu rozliczeniowego czyli z tzw. "dołu". Podobnie sytuacja wygląda u innych operatorów.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
grzeluu
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 29 maja 2013, o 22:16

Re: Rachunek za abonament

Post autor: grzeluu »

Dzięki za odpowiedź. Czyli dopiero 3 faktura przyjdzie za normalną kwotę?(54.90zł)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rachunek za abonament

Post autor: sl@w_es »

Jeśli nie przekroczysz pakietów wynikających z abonamentu to tak będzie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
marcin100020
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2013, o 21:28

Re: Rachunek za abonament

Post autor: marcin100020 »

Witam. Mam pytanie, zapłaciłem fakturę 18.11.13 na kwotę 114.66 zł. Do 20.11.13 jest termin zapłaty. Ile czasu trzeba czekać na zaksięgowanie wpłaty w Plusie? Dokonywałem opłaty zwykłym przelewem przez bank. Czy jakieś potwierdzenie wpłaty będzie?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rachunek za abonament

Post autor: sl@w_es »

Temat rzeka; u mnie informacja o dokonaniu wpłaty pojawia się niekiedy w tej samej samej godzinie co dokonany przelew (internetowy).
Potwierdzenie wpłaty masz na blankiecie z banku, natomiast datę wpływu na konto Plusa znajdziesz w Plus Online w zakładce Płatności -> Ogólne.

Możesz również sprawdzić orientacyjny czas dotarcia przelewu do odbiorcy wchodząc np. na tę stronę:
http://www.finanse.egospodarka.pl/banki/przelewy
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
marcin100020
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2013, o 21:28

Re: Rachunek za abonament

Post autor: marcin100020 »

Ale czy to smsem przyjdzie potwierdzenie, bo na plus online jeszcze nie ma informacji o wpłacie, a zapłaciłem wczoraj.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rachunek za abonament

Post autor: sl@w_es »

Jeśli masz uruchomioną taką usługę to otrzymasz informację, jeśli nie to niestety. Zawsze jednak możesz ją uruchomić.
W artykule Infopakiety w Plus Abonament i Plus Firma masz krok po kroku opisane co i w jaki sposób aktywować.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
marcin100020
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2013, o 21:28

Re: Rachunek za abonament

Post autor: marcin100020 »

mnie to dziwi że plus online nie odnotował takiej wpłaty mimo że ja wplacilem. a teraz jak próbuje się zalogowac to wystąpił błąd aplikacji
marcin100020
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2013, o 21:28

Re: Rachunek za abonament

Post autor: marcin100020 »

witam . Mam pytanie , poniewaz wyskoczyla mi kwota do zaplaty na plus online ale nie moge pobrac faktury bo jej nie ma . Dlaczego tak jest ?
ODPOWIEDZ