Pakiet internetowy w tel aktywny, a net nie działa

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
piotr123
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 21:54

Re: internet przestał działać

Post autor: piotr123 »

Zawsze chodziło wszystko normalnie, telefon potrzebny jest do biegania, mam tam aplikacje gps , edmondo itp, ogólnie głównie do internetu.

Konto ważne do 21/08/2015, Połączenia wychodzące są ok, taryfa plus mix7
DZIKu1337
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2015, o 21:50

Internet na kartę nie działa

Post autor: DZIKu1337 »

Witam,
mam problem z internetem na kartę wszystko skonfigurowałem zgodnie ze stroną http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon [konfiguracja ręczna] lecz nie mam dalej internetu - czym to może być to spowodowane?
goraxo88
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2016, o 21:05

Brak internetu

Post autor: goraxo88 »

Witam !
Dziś użyłem kodu na 300 mb internetu za 7 zł na 30 dni .
Otrzymałem sms że usługa jest aktywna ale internet nie działa posiadam taryfę pnk do wszystkich . Dane komórkowe są włączone .
Z góry dzięki za pomoc
maniekt174
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 mar 2016, o 17:05

Re: Pakiet internetowy w tel aktywny, a net nie działa

Post autor: maniekt174 »

Witam. Otóż mam problem, wykupiłem pakiet internetowy 15 non stop, pakiet jest aktywny lecz internetu nie mam. GPRS jest włączony tak samo jak przesył danych i nic. Kiedyś wykupywałem pakiety internetowe i było wszystko dobrze. telefon to Sony Ericsson Neo V.
patrio500
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:57

Plus na kartę - nie działa internet

Post autor: patrio500 »

Witam. Posiadam taryfę PnK bez limitu. Wykupiłem pakiet 1gb na 30 dni za 10zł i nie mam połaczenia z internetem. Gdy włączę transmisję danych to przy zasięgu jest napisane LTE lub 3G i zawsze jest wykrzyknik. Przy próbie korzystania z internetu na przeglądarce wyskakuje komunikat ''ta witryna jest nieosiągalna, nie odnaleziono serwera dns''. Gprs jest włączone, APN mam ustawione tak jak powinno być w plusie. Dodam że pobrało mi już 26mb transferu, a w ogóle nie korzystałem z internetu. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Plus na kartę - nie działa internet

Post autor: sl@w_es »

A jak przedstawia się ważność i stan konta?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
patrio500
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:57

Re: Plus na kartę - nie działa internet

Post autor: patrio500 »

Stan konta 0.00zl, konto ważne jeszcze 8 dni.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Plus na kartę - nie działa internet

Post autor: Ron »

Zgodnie z regulaminem:
Abonent może korzystać z Pakietu internetowego, gdy posiada dodatnią wartość swojego konta
(min. 1 grosz)
i jednocześnie znajduje się w okresie ważności dla usług wychodzących (posiada aktywne konto).
patrio500
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:57

Nie działa internet Ja + 2GB

Post autor: patrio500 »

Witam. Niedawno wykorzystałem pakiet internetu Ja + 2GB. Po kilku dniach pakiet się odnowił na kolejne 30 dni i niestety nie działa internet. Przy zasięgu sieci wyświetla się LTE i wykrzyknik. Mam dodatnie i ważne konto. Posiadam taryfę JA + NA KARTĘ, włączony gprs i prawidłowo ustawiony APN, jednak jak wspomniałem internet nie działa. Co może być przyczyną? Dziękuję za pomoc.
Lockheart12
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2019, o 13:06

Nie działa internet ani LTE - Plus na kartę

Post autor: Lockheart12 »

Witam! Posiadam telefon xiaomi redmi 6. Smsy czy połącznie działają dobrze. Zakupiłem pakiet internetowy 0,5GB. Telefon nie łapie zarówno LTE jak i jakiejkolwiek transmisji danych. Karta wymieniona na nową dzisiaj, bo myślałem, że to w niej leży problem. Po wpisaniu *136# pokazuje mi aktywny pakiet 0,5GB. Ten telefon to dual sim, więc próbowałem na obu slotach i dalej nic. Ustawiałem APN na Plus/Plus Internet/Internet i dalej nic. Próbowałem również wsadzić kartę do starszego blackberry i wyskoczył komunikat, że karta nie obsługuje tej funkcji po próbie włączenia transmisji. Jakieś pomysły? Mam wrażenie, że wina leży po stronie operatora, który w jakiś sposób zablokwał mi możliwość połączenia internetowego.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nie działa internet ani LTE - Plus na kartę

Post autor: Ron »

Skorzystaj z automatycznego ustawienia lub ręcznego i zrób restart telefonu.
Nazwa: Plus
APN: plus
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: default lub internet
Lockheart12
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2019, o 13:06

Re: Nie działa internet ani LTE - Plus na kartę

Post autor: Lockheart12 »

Niestety konfiguracja automatyczna daje mi napis "Brak ustawień dla telefonu. Przejdź do konfiguracji ręcznej.". Próbowałem też już tych ustawień z konfiguracji ręcznej APN wcześniej jak i teraz i dalej bez skutku
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nie działa internet ani LTE - Plus na kartę

Post autor: Ron »

Restart telefonu robiłeś ??
Lockheart12
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2019, o 13:06

Re: Nie działa internet ani LTE - Plus na kartę

Post autor: Lockheart12 »

Kilkakrotnie wraz z każdym zmienieniem APNu czy zmiany slotu. Próbowałem też włączyć i wyłączyć tryb samolotowy.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nie działa internet ani LTE - Plus na kartę

Post autor: Ron »

Karta wymieniona, to problem z telefonem. Musisz sprawdzić w innym, ale nie BlackBerry.
ODPOWIEDZ