Rok ważności konta - PNK bez limitu

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Smarinka
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 lut 2015, o 00:58

Rok ważności konta - PNK bez limitu

Post autor: Smarinka »

Witam.
21 go stycznia wydalam 10 PLN i aktywowałam usługę bez limitu. Dzisiaj otrzymałam sms, że jutro mija termin ważności konta i mam doładować telefon. Doładowałam, bo wg regulaminu i tak miałam to zrobić w ciągu 30 dni i co? Sprawdziłam, że po doładowaniu za 5 zeta termin ważności konta mija 8-go lutego, a chyba powinno być ważne rok? Czy ktoś może mi pomóc? Dzisiaj próbowałam dodzwonić się do obsługi klienta, po pól godzinie słuchania maszyny poddałam się. Mieszkam za granicą, ten telefon jest mi potrzebny tylko jako kontakt ze mną rodziny w Polsce, nie zależy mi na dzwonieniu z niego, chodzi tylko o to, żeby można było do mnie wysłać sms.
Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta - PNK bez limitu

Post autor: sl@w_es »

Na początek sprawdź i podaj informacje z kodów:

*100# - Stan i ważność konta,
*147# - Jaka taryfa,
*121# - Stan i ważność pakietów,
*136# - Stan i ważność promocji.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
tyg
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2015, o 11:03

"Rok ważności konta" w PNK bez limitu

Post autor: tyg »

Witam.
Na jednym z numerów mam taryfę "PnK bez limitu"
dzisiaj rano otrzymałem SMS-a o treści:
"Usługa Rok Ważności Konta została wyłączona lub upłynął jej okres ważności. Pozdrawiamy, Plus"

Konto ma aktualnie ważność do 08.03.2016 i dodatni stan
Usługa została włączona 18 lutego, po włączeniu usługi nastąpiło zasilenie kwotą 5zł
Kolejne zasilenie kwotą 15zł nastąpiło 9 marca
Jaki jest powód dezaktywacji usługi na tym koncie?
Zgodnie z regulaminem promocji tylko wyłączenie krótkim kodem lub zakończenie promocji może wyłączyć tą aktywną usługę, a w tym przypadku nie nastąpiło ani jedno ani drugie

Pozdrawiam,
Michał
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: "Rok ważności konta" w PNK bez limitu

Post autor: habish »

Konto masz aktywne rok, więc wszystko jest ok.
RWK kosztuje 10 zł/rok.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: "Rok ważności konta" w PNK bez limitu

Post autor: sl@w_es »

tyg pisze:(...) "Usługa Rok Ważności Konta została wyłączona lub upłynął jej okres ważności. Pozdrawiamy, Plus"
(...) Jaki jest powód dezaktywacji usługi na tym koncie?
Zgodnie z regulaminem promocji tylko wyłączenie krótkim kodem lub zakończenie promocji może wyłączyć tą aktywną usługę, a w tym przypadku nie nastąpiło ani jedno ani drugie

Pozdrawiam,
Michał
Zdaje się, że nie doczytałeś Regulaminu do końca lub czytałeś go niezbyt dokładnie.
Zgodnie z Regulaminem promocji Rok ważności konta pkt 11:
Promocja jest ważna przez okres 30-stu dni od momentu jej aktywacji.
Chcesz mieć ponownie aktywną promocję musisz ją włączyć, ale to i tak tylko na 30 dni za 10 zł, więc jeśli nie zmierzasz w tym czasie zasilać konta to odradzam aktywację - szkoda kasy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
m_pl
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 14:30

Re: "Rok ważności konta" w PNK bez limitu

Post autor: m_pl »

To po co Polkomtel robi tak "idiotyczne" promocje? Od tego typu promocji spada zaufanie do operatora, bo nie można być niczego pewnym. Ja równiez zrozumiałem, że aktywując za 10 zł promocję rok wazności konta, nie muszę jjego potem zasilać stała kwotą np. co kwartał, o ile mam wystarczającą ilość środków na pozostałe opcje, które wybralem, np. internet lub rozmowy w plusie. A jeśli taki rok wazności to 10zl/miesiąc, to chyba kogoś pokręciło, że wprowadził taką ściemę!
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: "Rok ważności konta" w PNK bez limitu

Post autor: habish »

Gdzie to wyczytałeś o 10 zł na miesiąc?
Włączysz promocję za 10 zł, następnie w ciągu 30 dni zasilasz konto np. za 5 zł i od chwili doładowania konto ma rok ważności konta.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: "Rok ważności konta" w PNK bez limitu

Post autor: pepcia2 »

m_pl pisze:To po co Polkomtel robi tak "idiotyczne" promocje? Od tego typu promocji spada zaufanie do operatora, bo nie można być niczego pewnym. Ja równiez zrozumiałem, że aktywując za 10 zł promocję rok wazności konta, nie muszę jjego potem zasilać stała kwotą np. co kwartał, o ile mam wystarczającą ilość środków na pozostałe opcje, które wybralem, np. internet lub rozmowy w plusie. A jeśli taki rok wazności to 10zl/miesiąc, to chyba kogoś pokręciło, że wprowadził taką ściemę!
Kogoś pokręciło, że nie czyta regulaminów i sieje panikę...
Rok ważności masz jeśli spełniłeś warunki jego aktywacji (kod i zasilenie).
Po miesiącu zostaje wyłączona tylko usługa rok ważności, czyli każde zasilenie po tym czasie nie przedłuży już ważności o rok.
hehsa
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:55

Rok ważności konta w PNK bez limitu - najlepsze wyjście

Post autor: hehsa »

Witam, mam takie pewne przemyślenia, może od razu przejdę do rzeczy.

Chodzi o "rok ważności konta" w Plusie bez limitu (chyba 10 złotych za aktywację z tego co pamiętam). Numeru Plusa chciałbym używać jako zastępczego, głównie do połączeń przychodzących (baaardzo rzadko coś oddzwonić z niego). Teraz przemyślałem to tak: były te stare "pakiety" w Plusie bez limitu - można było oczywiście włączyć tą opcję, pobrało 10 złotych, ale do tego co miesiąc pobierało pieniądze w zależności od zamówionego pakietu (tam chyba były rozmowy i SMS-y w Plusie za 10, to samo tylko z netem za 15, rozmowy i SMS-y do wszystkich za 30 i takie tam). teraz wyszła ta promocja JA + i tak sobie pomyślałem, czy jakbym przerzucił się na tą JA + Bez limitu w sieci i rzucił sobie rok ważności konta po czym doładował konto choćby za 5, to ta kasa "sama z siebie" by mi nie uciekała, dobrze myślę?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta w PNK bez limitu - najlepsze wyjście

Post autor: sl@w_es »

Na nic się nie musisz przerzucać - JA + Bez limitu w sieci to tylko nowa promocja w taryfie PNK bez limitu.
Chcesz mieć Rok ważności konta to wklepujesz kod: *136*11*18#, pobierze Ci 10 zł z aktywację usługi, następnie doładowujesz konto np. za 5 zł (nie później niż w ciągu 30 dni od włączenia promocji) i masz konto ważne przez 365 dni od daty doładowania.
Jaka kasa miałaby "uciec sama z siebie"? Nawet przy przejściu na Mix środki stan konta nie ulega zmianie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
hehsa
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:55

Re: Rok ważności konta w PNK bez limitu - najlepsze wyjście

Post autor: hehsa »

"uciec sama z siebie" mam na myśli te poprzednie "pakiety" w taryfie PNK bez limitu - od 10 do 30 złotych za miesiąc co były. Coś trzeba było wtedy wybrać i pobierało za ten pakiet kasę miesięcznie. Chciałem się upewnić czy w tym JA + nie będą pobierane jakieś dodatkowe miesięczne opłaty.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta w PNK bez limitu - najlepsze wyjście

Post autor: sl@w_es »

Już napisałem wcześniej, że JA + bez limitu nie jest taryfą, a promocją.
Jeśli włączysz jakąkolwiek z tych nowych promocji to podobnie jak w starszej odsłonie promocji co 30 dni będzie pobierało opłatę za wybraną usługę o ile wcześniej jej nie wyłączysz, albo nie będziesz miał na tyle kasy na koncie, aby odnowiła się automatycznie.
Zarówno w starszej jak i obecnej promocji nic nie musisz wybierać; możesz korzystać z PNK bez limitu bez żadnych promocji, a opłata za ewentualne połączenia, SMS-y czy internet będzie pobierana wg podstawowego cennika dla tej taryfy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
hehsa
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:55

Re: Rok ważności konta w PNK bez limitu - najlepsze wyjście

Post autor: hehsa »

Re: Rok ważności konta w PNK bez limitu - najlepsze wyjście
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, o 10:58 przez hehsa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rok ważności konta w PNK bez limitu - najlepsze wyjście

Post autor: sl@w_es »

Sprawdź aktywne promocje *136# i podaj treść wiadomości.

Promocja Rozmowy i SMS-y bez limitu w Plusie jest usługą za którą przy aktywacji nie jest pobierana opłata, a jej ważność nie została ograniczona czasowo - działa do momentu wyłączenia jej kodem lub odwołania promocji, albo zmiany wybranej promocji.
Okres przez który za free można wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y na numery sieci Plus zależny jest od wysokości zasilenia konta.

Szczegóły w Regulaminie PromocjiJa + Zawsze bez limitu w sieci

Kolejność czynności aktywujących poniższe promocje (w poz. 1 i 2 kolejność nieistotna):
1) Rok ważności konta *136*11*18#
2) JA + Bez limitu w sieci *136*11*20#
3) Zasilenie konta
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
gohan263
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 2 lis 2011, o 23:18

Rok ważności konta, problem

Post autor: gohan263 »

Witam.

10 września wykupiłem sobie rok ważności konta i dostałem sms "promocja usługa rok ważności konta została włączona, opłata została pobrana, pozdrawiamy plus.

Wczoraj 10 października dostałem sms "promocja usługa rok ważności konta została wyłączona lub upłynął jej okres ważności, pozdrawiamy plus".

Wtf? drodzy specjaliści? wtf?

naturalnie pozdrawiam :-/
ODPOWIEDZ