Kaucja 760 zł w mix Plusie

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
roccoxl
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 lip 2008, o 12:31

Kaucja 760 zł w mix Plusie

Post autor: roccoxl »

Cześć mam pytanie byłem dzisiaj w salonie. I powiedzieli ze jeżeli chce wziąść telefon muszę zapłacić kaucję 760zl.....
Jestem studentem( studia dzienne) nigdy nie byłem w innej sieci.Nie miałem mandatów zaległoości itp.. Pierwszy raz chciałem wziąść telefon na siebie.
Czy można się dowiedzieć na jakiej podstawie nałożono na mnie tą kaucję? I czy można sie jakoś od niej odwołać?
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Napisz ile masz lat,jakie dokumenty przedkładałeś chcąc podpisać umowę,wtedy sytuacja będzie jaśniejsza i byc może będę mógł Ci pomóc.
Awatar użytkownika
PlusUser
Moderator
Posty: 249
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:56

Post autor: PlusUser »

Kaucja jest jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń z tytułu niezapłaconych rachunków,
w wątpliwych przypadkach gdy zawierający umowę nie może przedstawić zaświadczenia o zatrudnieniu...

A kaucję zwracają po 6 miesiącach.
Powiedz znajomym o Naszym Plus Forum
roccoxl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2008, o 12:31

Post autor: roccoxl »

Legitymacje studencką i dowód osobisty mam 25 lat. Nie mam pracy stałej ale rozliczam sie z urzędem skarbowym bo sędziuje siatkówkę i mam jakieś dochody.
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Zaświadczenie weź z Urzędu miasta o stałym zameldowaniu do tego wszystkiego i idź do innego salonu ;)
roccoxl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2008, o 12:31

Post autor: roccoxl »

No ale to nie decydują w salonie tylko pesel telefonicznie mowią i decyduja gdzieś z centrali, a nie z salonu.
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Kaucja nie jest ustalana na podstawie numeru pesel tylko w zależności od przedłożonych dokumentów.Wiek jest ok,student,rozumiem że zaświadczenie z uczelni nie starsze niż 3 miesiące,dowód osobisty itp miałeś.Hmmm........może weźmiesz telefon na któregoś z rodziców? Kaucje zwracaja po 6 doładowaniach.Czy na dokumentach jakie wysłał pracownik salonu do weryfikacji widniał Twój numer telefonu stacjonarnego?System scoringowy poprostu czasami świruje i czepia sie wszystkiego.Może dojdziemy czego sie doczepił tym razem.
roccoxl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2008, o 12:31

Post autor: roccoxl »

Był stacjonarny...No nie wiem może masz racje...Ale myślałem że wreszcie bede mial tel do siebie
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Rozmawiałem z pewnym pracownikiem Plusa na ten temat i potwierdził że znalazłeś sie w grupie wiekowej dla której system jest bezlitosny i chory.Gdybyś miał 26 lat było by po sprawie.Podpisz umowę na kogoś z rodzinki i będzie po bólu.
roccoxl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2008, o 12:31

Post autor: roccoxl »

Ok dzięki za radę:) Powiedz mi tylko na jakiej to jest zasadzie. Czy gdy teraz wezmę np na ciotkę to gdy mi się to skończą doładowania pewnie wtedy będę miał już 26 lat...i będę po studiach ( zostało mi 2 lata) to w tej ewidencji coś się zmieni? Nawet jak nie zacznę pracować?
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Z pewnością tak.System jest bezduszną maszyna dla której licza sie tylko cyferki.Będziesz juz w wieku na który system nie "zagina parola".W sumie to dziwne że Plus takie przesiewki robi,w innych sieciach jest troszke łatwiej ale co za tym idzie maja duzo większy odsetek fraudów.
roccoxl
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2008, o 12:31

Post autor: roccoxl »

Mam juz telefon na ciotkę:) Dzieki za pomoc pozdrawiam
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Pochwal sie co kupiłes i na jakich warunkach.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

To i ja coś powiem w temacie...
Brałem telefon w mixie jak miałem 21 lat i nie było z tym najmniejszego problemu. Ja słyszałem że z tą kaucją to jest tak że czasami wystarczy podejść do innego salonu i kaucji już nie trzeba. To jest tak jakby zupełnie losowo nakładane i nie ma w tym reguły.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ