Znikające pieniądze z konta

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
20beatka20
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 lis 2009, o 20:47

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: 20beatka20 »

to sa po prostu jaja :/ jak tylko mi sie umowa skonczy to rezygnuje z plusa gdzie indziej nie ma takich problemow
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: ManMoon »

Też biorę pod uwagę taką opcję, jeśli się nic nie zmieni bo wolałbym pozostać, póki co umowa :-)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 16:29 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
s7owik

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: s7owik »

ManMoon pisze: Dziwne bo mix III jest na starej platformie i tam nie mają problemów... leży Twój profil, mix plus IV i 36i6, nie wiem jak jest z Sami Swoi ale też już jest na nowej platformie więc być może też, ale nie zdziwiłbym się gdyby (a może tak już jest) wszystkie taryfy były już na nowej platformie w tym mix III :-/
Teraz nawet Easy, Nowy Simplus, Team 7, etc. są przenoszone na nową platformę. Na przykład poprzez wpisanie kodu 136*11*53# czy w ogóle na aktywację któregokolwiek pakietu świątecznego. Jeśli chodzi o Mixa III to już nawet ciężko spotkać go na starej platformie...
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: ManMoon »

Nie będzie już blokowania numerów z książki telefonicznej na karcie sim:-)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 16:26 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: 3G_ »

Ja mam mixa III na nowej platformie już gdzieś mniej więcej od czerwca.
Kasa z konta nie znikała mi nigdy (oprócz pamiętnego padu w 2006), ale od września aż do teraz czasem nie mogę sprawdzić stanu pakietów *121#.
Na poprzedniej platformie wszystko mi dobrze śmigało, tylko wkurzające było to rozliczanie z opóźnieniem, np. danych z pakietu. Albo wygadało sie minuty z pakietu i długo jeszcze nie można było aktywować kolejnego, bo pakiet widniał jako aktywny ze stanem 0. Teraz przynajmniej to rozliczanie jest ok, nawet w trakcie sesji GPRS dane schodzą na bieżąco.
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: 3G_ »

Ech, dziwne te prepaidy Plusa :shock:
Mam np. Simplusa Twój Profil, któremu wczoraj skończyły się wychodzące. Tymczasem dzisiaj mogę z niego normalnie dzwonić (stan konta 0,08 PLN, połączenia wychodzące do 26.11.2009).
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: tomek »

lwlw pisze:Ech, dziwne te prepaidy Plusa :shock:
Mam np. Simplusa Twój Profil, któremu wczoraj skończyły się wychodzące. Tymczasem dzisiaj mogę z niego normalnie dzwonić (stan konta 0,08 PLN, połączenia wychodzące do 26.11.2009).
Ale normalnie połączenie jest nawiązane czy są to sygnałki? Pytam, bo w Orange z tego co kiedyś słyszałem, można puszczać sygnały nawet przy zablokowanych wychodzących (nie wiem jak jest teraz) więc byłoby to jakimś pozytywem ze strony Plusa.
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: 3G_ »

Ale jaja, da się dzwonić, dziś jest 28 i dalej jest to możliwe. Pierwszy raz coś takiego widzę w Plusie.

"Czas rozmowy: 0:00:05. Koszt 0.05 PLN. Na koncie pozostało 0.03 PLN. Waznosc konta wygasa 2009-11-26."

Co ciekawe jest to ten sam numer, który nie chciał się łączyć z netem przy zerowym stanie konta i aktywnym pakiecie gdy połączenia wychodzące były jeszcze aktywne. Pisałem o tym w innym temacie.
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: 3G_ »

No i się skończyło - połączenia wychodzące zostały zablokowane, czyli wszystko w normie. Tylko trochę późno jak na Plusa.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kowcio »

Dzisiaj sprawdziłem po kilku dniach i mam 1,11 PLN, a było coś 7,81 PLN kilka dni temu. Chyba oleję, bo nie ma co się kopać z koniem.
Tomek, nie mam pojęcia- widocznie to był jakiś bład w systemie Orange, bo normalnie nie da się dzwonic czy puścić strzałki mając 0.00 PLN- jak 0.01 PLN to jak najbardziej tak :)
rogmaniek
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 26 paź 2009, o 12:02
Lokalizacja: Poznań/Strzałkowo

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: rogmaniek »

s7owik pisze:Teraz nawet Easy, Nowy Simplus, Team 7, etc. są przenoszone na nową platformę. Na przykład poprzez wpisanie kodu 136*11*53# czy w ogóle na aktywację któregokolwiek pakietu świątecznego. Jeśli chodzi o Mixa III to już nawet ciężko spotkać go na starej platformie...
Wszystko było fajnie i zrozumiałe, gdyby technicy Polkomtela potrafili sobie poradzić z Intec'iem. A tu na "siłę" ludzi migrują :!: Jakoś odnoszę wrażenie, że właśnie nie potrafią tej platformy tak skonfigurować, aby potrafiła "obsłużyć" coraz większą liczbę Klientów, a oni- jak gdyby nic- dalej migrują użytkowników na Intec'a. Jakoś we wakacje 2008r., przynajmniej jak sprawdzałem na starterze 36,6, wszystko pięknie śmigało :-D Nio, chyba, że jednak już wtedy ktoś miał jakieś "niedogodności" :mrgreen: Oczywiście gdyby ta platforma działała jak należy, to byłoby wspaniale, ale niestety tak nie jest... Od kilku dni jest jakby dobrze, ale aż się boję kiedy znów zacznie się coś "sypać" :?: :!: :-x
Ostatnio zmieniony 29 lis 2009, o 14:21 przez rogmaniek, łącznie zmieniany 1 raz.
iPlus: i żyjesz swoim rytmem. Zmieniamy świat na Plus. Jutro zaczyna się dziś! Ja Plus przyjaciele! Jakość Plus radość! Twoja Era!
rogmaniek
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 26 paź 2009, o 12:02
Lokalizacja: Poznań/Strzałkowo

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: rogmaniek »

kowcio pisze:Dzisiaj sprawdziłem po kilku dniach i mam 1,11 PLN, a było coś 7,81 PLN kilka dni temu. Chyba oleję, bo nie ma co się kopać z koniem.
W ostatnim miesiącu miałem podobne "historie", tzn. puszczając komuś sygnał, system odejmował kasę z konta, za niezrealizowane połączenie :?: :!: Na szczęście ta platforma, ma jakąś "nakładę" czy coś jakby podwójnie monitorującego rozliczenia/korygującego, że po kilku, kilkunastu minutach system pokazuje prawidłową kwotę salda konta głównego.

Tylko co z tego, jak czasami, np. korzystając z wap.plus.pl, niesłusznie pobrana kwota nie była "korygowana" przez tę platformę. Ostatnio jest niby dobrze, jak już pisałem, ale też mi się zdarzyło, że system nie odliczył jednej sesji z pakietu 25MB i tylko czekać, jak za kilka miesięcy się skoryguje :lol:
iPlus: i żyjesz swoim rytmem. Zmieniamy świat na Plus. Jutro zaczyna się dziś! Ja Plus przyjaciele! Jakość Plus radość! Twoja Era!
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: ManMoon »

a u mnie znowu się pojawia... "Wiadomość nie wysłana, spróbuj później" :-/ Zasięg prawidłowy- maksymalny, liczba smsów w pakiecie zgodna :-|
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 16:25 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: kowcio »

rogmaniek pisze:
kowcio pisze:Dzisiaj sprawdziłem po kilku dniach i mam 1,11 PLN, a było coś 7,81 PLN kilka dni temu. Chyba oleję, bo nie ma co się kopać z koniem.
W ostatnim miesiącu miałem podobne "historie", tzn. puszczając komuś sygnał, system odejmował kasę z konta, za niezrealizowane połączenie :?: :!: Na szczęście ta platforma, ma jakąś "nakładę" czy coś jakby podwójnie monitorującego rozliczenia/korygującego, że po kilku, kilkunastu minutach system pokazuje prawidłową kwotę salda konta głównego.

Tylko co z tego, jak czasami, np. korzystając z wap.plus.pl, niesłusznie pobrana kwota nie była "korygowana" przez tę platformę. Ostatnio jest niby dobrze, jak już pisałem, ale też mi się zdarzyło, że system nie odliczył jednej sesji z pakietu 25MB i tylko czekać, jak za kilka miesięcy się skoryguje :lol:
Ja wczoraj miałem na testy nowy telefon i musiałem wykupić pakiet- ładnie mi liczyło z pakietu. Kasa mi zeszła wcześniej...
Tyle, że mój telefon ostanio w Plusie jest sporadycznie używany, a od noszenia w torbie nie powinna mu ubywac kaski z konta :-D
a u mnie znowu się pojawia... "Wiadomość nie wysłana, spróbuj później" :-/ Zasięg prawidłowy- maksymalny, liczba smsów w pakiecie zgodna :-|
Ja mam bardzo czesto z tym problem tylko w zasięgu 2G i często żaliłem się Mariuszowi na te błędy. Coś się sypac zaczyna. Ale w Poznaniu to rozumiem, ma prawo takie coś być, więc spoko. Tylko ciekawi mnie, czemu jak siedze sobie w domu, to telefon w Plusie loguje mi się do bardzo odległych nadajników (mam kilka takich, w których "lubi" siedzieć). Choć i tak zasieg ma niezly. Teraz nei wiem jak to jest, bo moja kochana E51 rozsypała sie i musiałem się jej pozbyć, a na 6030 nie da rady tak łatwo odpalić netmonitora.

Głowa do góry, kiedyś będzie dobrze. W końcu dzięki temu może w końcu Plus spadnie z lidera, a wtedy zaczną coś robić...
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Marciano »

Bardzo lakoniczny komunikat dla sprzedawców od Polkomtela mówi że połączenia i inne usługi są z bardzo dużym opóźnieniem rozliczane na koncie klienta. Nie ma mowy o znikających środkach. Ciekawe jak to będą rekompensować.
ODPOWIEDZ