Znikające pieniądze z konta

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
tekla
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2014, o 17:47

Serwis imieniny - pobiera środki z konta

Post autor: tekla »

Mam telefon w Plusie i od jakiegoś czasu codziennie przychodzą do mnie dziwne smsy z informacją kto w danym dniu obchodzi imieniny. Zabiera mi przy tym środki z konta.
Jak wyłączyć te smsy?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2014, o 18:58 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie posta
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: pepcia2 »

Wyślij sms LISTA na 8888 ( bezpłatny )
W odpowiedzi otrzymasz nazwe subskrypcji i numer z którego przychodzą wiadomości.
Wyślij STOP nazwa_subskrypcji na ten właśnie numer ;-)
kwazimondo
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2014, o 09:31

Problem - zabierają mi kasę z konta

Post autor: kwazimondo »

Witam, otóż mam problem. Dałem się naciągnąć i wysłałem swój numer na jakiś serwis i teraz przyszedł mi SMS, że będą przychodzić 3 razy w tygodniu SMS'y i za każdy będę musiał zapłacić 6 zł. Numer ten to: 60568.
Proszę o szybką pomoc, zablokowanie tego numeru.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, o 12:01 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków zbliżonych tematycznie
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem - zabierają mi kasę z konta

Post autor: sl@w_es »

Nie łamiemy zasad obowiązujących na FORUM - Regulamin PlusForum pkt 11.

Odpowiedź we wcześniejszych postach tego wątku, jak również z użyciem opcji szukaj np.
- http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=9142
- http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=33&t=4582
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Creazy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2014, o 10:12

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Creazy »

Hej mam taki mały problem powiązany z tematem wątku, a mianowicie. Znikają mi pieniądze z konta i nie mam pojęcia jakim cudem to się dzieje. :( Wygląda to ta że telefon po prostu leży i nagle dostaję informacje o niskim stanie konta lub jak dziś o zerowym stanie..
Z góry powiem ze na pewno pieniądze nie ubywają mi z powodu pakietu internetowego ani z pisania SMS-ów. Myślę, że to może mieć związek z Plus mega > Chat Plus, ale czy mam rację? Tego nie wiem. Mógłby ktoś coś pomóc, doradzić?
Awatar użytkownika
Andrzej.K
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 21 kwie 2014, o 14:55

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Andrzej.K »

"Plus mega > Chat Plus" to usługa oparta na SMSach... jeśli z niej korzystasz, to każda czynność wykonana na czacie (rejestracja/lista osób/wiadomość) to wysłany przez kartę SMS...
Andrzej.K
Creazy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2014, o 10:12

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Creazy »

Nie korzystam z tej usługi, ale przychodzą mi z niej smsy. Nie jestem nawet zarejestrowany w tej usłudze. interesuje mnie, czy to przez te smsy może ubywać mi kasa z kota.
Wczoraj załadowałem za 5 zł, dziś ma 4.61, a nigdzie ie dzwoniłem - smsy tylko to plusa, ale są darmowe. Pakiet internetowy mam. Żadnych subskrypcji. Pomóżcie..
Awatar użytkownika
Andrzej.K
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 21 kwie 2014, o 14:55

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Andrzej.K »

Creazy pisze:Nie korzystam z tej usługi, ale przychodzą mi z niej smsy.
A to przedziwne jest... bo nawet gdybyś się kiedyś zarejestrował to sesja trwa określony czas i jest zrywana... po za tym SMSy przychodzące nie są płatne...
Sprawdź SMSem o treści LISTA pod 8888 czy nie masz jakiś subskrypcji...
Andrzej.K
Mooonia
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2014, o 17:46

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Mooonia »

marcin11 pisze:Witam

mam taki problem...znikaja mi pieniadze z konta...korzystam tylko i wyłacznie z pakietów..sms i darmowych minut po 16...nie dzwonie ani nie pisze do innych sieci...a jednak jakims cudem codziennie mam mniej srodków na koncie...sukcesywnie zmniejsza sie o co najmniej 1 zł dziennie...co robic ????
A może masz włączony transfer danych?
Quality
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2014, o 21:08

Re: Odp: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Quality »

Jeśli masz telefon z systemem Android, warto wyłączyć transmisję danych oraz automatyczne aktualizacje systemu i aplikacji, w przypadku gdy nie masz pakietu internetowego. Polecam również włączenie blokady SMS Premium. Może być też tak, że pewna aplikacja wysyła anonimowe dane w tle o których użytkownik nie ma pojęcia więc wskazana jest weryfikacja uprawnień programów.
Awatar użytkownika
nindustrialny
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 sie 2014, o 07:24

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: nindustrialny »

Witam. Jestem nowym forumowiczem. W przeciagu kilku miesiecy z abonamentu planuje przejsc na simplusa. Mam zamiar doladowywac co kilka miesiecy za 150 pln. Jednak po przeczytaniu miliona postow mam juz obawy. Ludzie pisali o zniknieciu I niezaliczeniu doladowan za 150. Ile jest w tym prawdy???
varaderas
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2014, o 21:19

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: varaderas »

Witam, mam pewien problem. jestem użytkownikiem simplusa od 10 lat. Ostatnio postanowiłem wytestować pakiet internetowy 25MB. Internet działał ale używalem go bardzo prawie wcale gdyż wiem, że taki mały transfer bardzo szybko się skończy. Dzis wszedlem na chwile na YT i dostałem sms, że pakiet internetu został wyczerpany ale odziwo internet jeszcze działał około minuty i własnie za około minutę dostałem smsa, że kończą mi się środki na koncie. Sprawdziłem stan konta a tam ku mojemu zdziwieniu -0,17 PLN. Czy możliwe, ze przez tą jedną minutę (może 1,5min) transmisja danych zżarła mi około 60 zł? ( około 60 zł kojarzy mi się że było 61,xx). Proszę o odpowiedź.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

Jest to możliwe.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
varaderas
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2014, o 21:19

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: varaderas »

Paranoja po prostu chociaż mój "problem" to pikuś w porównaniu do innych osób którym zniknęły pieniążki przez tych dziadów kalwaryjskich. Dziękuję za odpowiedź.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: mariusz9a »

varaderas, nie lepiej by było przejść na nowszą taryfę i/lub zainwestować w wiekszy pakiet internetowy (najelepij w jakiś bez limitu)?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ