Znikające pieniądze z konta

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
gandalf
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 paź 2014, o 20:59

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: gandalf »

Szczerze nie polecam sieci. Mam mixa prawie od 4 lat i znikające pieniądze to norma, co jakiś czas po połączeniu mimo że kosztowało 29gr przychodzi sms z kosztem rozmowy i 3-4 zl mniej na koncie. Ostatnio za 2 min połączenia do WB zapłaciłem 6zł gdzie stawka wynosi~95gr za min. W pkt Plusa co chwile zmieniane są indywidualne oferty, chciałem przejść na abonament, dostałem propozycje na 49zł, numer jest zarejestrowany na kogoś innego więc po 3 dniach wróciłem do pkt Plusa w celu zmiany mixa na abonament, co się okazało to w ofercie dla mnie jest abonament 59zł nie 49 i Pani nie może nic zrobić. Co chwile dostaje sms z super oferta telefonu wartego 400zł w ofercie 48 doładowań po 60zł, śmiech na sali. Szczerze nie polecam.
Pulsar
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2014, o 16:04

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Pulsar »

Witam
W Plusie MIx mam umowę od 2-lat i nigdy nie miałem takich jaj jak ostatnio.
Coś koło 9 czy 10/10/14 otrzymałem telefon z gwarancji. Do tej pory używałem innego telefonu i miałem na koncie ponad 200zł. 11/10 przełożyłem kartę do swojego starego telefonu który wrócił z naprawy i załadowałem 30zł i po załadowaniu pokazało mi kwotę 169zł więc ubyło mi prawie 60zł z konta w 2 dni, ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Dziś wyszedłem ze szkoły zadzwoniłem do znajomego (rozmowa trwała może 2-3min.) i po zakończonej rozmowie pokazało mi że na koncie pozostało 168zł (Standardowo zabrało kasę jak za taką rozmowę) Około 2 godziny po tej rozmowie przyszedł mi SMS od Plusa żeby zasilić swoje konto ponieważ brak na nim środków. Sprawdziłem i okazało się że na koncie mam -0.11zł!!!! Przełożyłem kartę sprawdziłem na starym telefonie i dalej to samo, nie mogę nic zrobić, nigdzie zadzwonić ani wysłać sms'a ponieważ pisze że wystąpił błąd. Poradźcie mi co zrobić!
Pozdrawiam
i-zi
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2014, o 19:40

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: i-zi »

Witam
Mam taryfę w Simplusie, ostatnio kupiłam nowy telefon Nokie i przełożyłam kartę i z konta zaczęły znikać mi pieniądze. W ciągu jednego dnia znika mi 10 zł choć nigdzie nie dzwoniłam i nie pisałam sms-ów i nie wiem co się dzieje, w starym telefonie nic takiego się nie działo. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Odp: Znikające pieniądze z konta

Post autor: pepcia2 »

Transmisję danych macie wyłączoną?

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
kuba10chojnow
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 6 gru 2014, o 18:41

Zabiera mi pieniadze!

Post autor: kuba10chojnow »

Witam.
Mój problem to, że zabiera mi pieniądze z konta. Mój telefon to Samsung Galaxy S4 i dzisiaj miałem 30 zł i teraz patrzę i mam -0.46 gr - o co chodzi?! W poprzednim telefonie (LG) miałem pakiet internetu 125 i jak włączałem dane komórkowe to normalnie korzystałem z internetu, a tutaj jest chyba inaczej, bo jak net mi się kończy to samo pobiera kasę za internet, tak mi się zdaje.
Proszę o pomoc i wyjaśnienie krok po kroku...
Ostatnio zmieniony 6 gru 2014, o 19:17 przez kuba10chojnow, łącznie zmieniany 2 razy.
pomocnik
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 gru 2014, o 03:13

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: pomocnik »

pakiet 125 mb z umowy nie jest pakietem non stop i po przekroczeniu dalej dziala i zabiera srodki.
wlacz sobie jakis pakiet non stop ktory jest dostepny w twojej taryfie
Michal198422
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 gru 2012, o 22:30

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Michal198422 »

Dołączam się do tematu, bo i u mnie jaja jakieś - szkoda tylko że to ja koszty ponoszę :/ Na początek powiem, że brak płatnych subskrypcji itp, a smartfona używać umiem - wyłączona synchronizacja, automatyczne aktualizacje itp itd do tego blokowanie programowe typu zapora, plus monitorowanie transferu danych. Brak jakiejs większej aktywności nawet jak wszystko odblokowane. 22 grudnia doładowałem za 50 zł. Chyba 2 stycznia komunikat o niskim stanie konta, a wysłałem z 5-6 smsów. Fakt, że miałem włączone 3g, ale wcześniej kasa nie wsiąkała. Myślałem, że może coś z modowanego romu łączy się bez mojej wiedzy, więc na nowo postawienie softu w telefonie, tym razem standardowego oficjalnego. Znowu doładowałem za 50zł i dalej samoistnie kasa znika na 3g mimo że wszystko poblokowane :/ . A TERAZ NAJLEPSZE: gdy transmisja danych wyłączona to na chwilę obecną pokazuje 39zł 49 gr. Włączam przesył danych to stan konta pokazuje 33zł 61gr, następnie wyłączam i stan konta 38zł 51gr. Zaznaczam, że niczego nie pobieram, a jedyne co to widzę przełączanie ikony między H a 3g, co generuje niewielki transfer. Za każdym przełączeniem dzieje się identycznie, z tym że coraz mniej na koncie. Co do cholery się dzieje ? :/ Taryfa mix6
Ostatnio zmieniony 8 sty 2015, o 02:35 przez Michal198422, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: pepcia2 »

Przecież sam sobie odpowiedziałeś: transmisję danych masz włączoną, nie masz pakietu internetowego.
Różnice w stanie konta wynikają właśnie z używania transmisji. Czego nie zużyjesz wraca na konto.
Lepiej włącz jakiś pakiet albo wyłącz transmisję bo kiedyś się obudzisz ze stanem -200zł itp
Michal198422
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 gru 2012, o 22:30

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Michal198422 »

Ciekawe. Za samo uruchomienie 3g opłata ? Przecież to jakaś kpina chyba :/ Nie mogę wysłać ani odebrać MMSa jeśli nie włączę transmisji danych, a opłata za MMSa też będzie niezgodna z kwotą z cennika. Ponad to jak niby mam korzystać z pakietu 2000 DARMOWYCH MMSów do sieci plus jeśli już na wstępie jest pobierana opłata za samo przełączenie na 3g? Dlaczego jest to 5-6 zł na początek zabierane zaraz po włączeniu 3g a następnie wraca ta kwota pomniejszona o ileś groszy skoro NICZEGO NIE WYSYŁAM ANI NIE POBIERAM, a są to informacje sieci komórkowej? Przecież tego nie ma w żadnym cenniku ani informatorze:/ Ewidentnie coś jest nie tak. W plusie jestem od 14 lat prawie ale jaja z kontem to dotąd miałem tylko raz i to w przypadku doładowania - nie zarejestrowało w systemie. Jeśli okaże się, że aby móc normalnie z telefonu korzystać i z tego co mam jeszcze w przypadku MMSów muszę kupić dodatkowo pakiet internetowy by za samo przełączanie się sieci między 2g a 3g (SAMOISTNE z powodu np braku zasięgu 3g w danym miejscu, a po chwili jest) nie ponosić opłat (choć w takim przypadku i tak opłata jest pobierana tyle że z pakietu internetowego co też jest jakby nie w porządku), to będzie to moja ostatnia umowa z plusem :/
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: sl@w_es »

Czytaj Regulamin promocji w której podpisałeś umowę, a jeśli nie masz na to ochoty to trzeba było zostać przy mniej zaawansowanym telefonie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Michal198422
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 gru 2012, o 22:30

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Michal198422 »

Regulaminy czytam, podobnie jak umowy jakie podpisuję, łącznie z gwiazdami, numerkami do objaśnień itp. Nie potrzebuję mniej zaawansowanego telefonu, a operatora z jasno określonymi zasadami opłat i bez niedomówień, z których wynikł problem. Gdzie jest informacja o ponoszeniu opłaty za samo posiadanie włączonego 3g? Jest opłata za KORZYSTANIE z pakietowej transmisji danych, co dla mnie oznacza AKTYWNE pobieranie i wysyłanie danych np pogody, poczty, aktualizacja czy synchronizacja danych, a nie rejestrowanie do 3g. To jak gdyby pobierano opłatę za włączenie telefonu, zarejestrowanie w sieci i naliczanie opłaty po każdej utracie zasięgu w przypadku 2g. Starczyło dopisać, że KAŻDE ZALOGOWANIE do 3g (łącznie z ponownym przełączeniem na 3g po utracie sygnału) oraz KAŻDE inne użycie będzie generować koszty (czy to z pakietu pomniejszając pakiet internetowy, czy to pobierając kasę z konta). Nadal nie znalazłem informacji dlaczego po włączeniu 3g natychmiast jest "rezerwowane" na transfer danych między 5 a 10 zł ponad opłatę za dostęp do 3g (łącznie 98 groszy za dane - sieciowe :/ - wysłane i zwrotne). Do tego nie miałem takich problemów wcześniej, kiedy to również nie miałem pakietu internetowego od najmniej kilku doładowań bo go zdezaktywowałem. Przegapili wcześniej że brak pakietu i zapomnieli pobierać opłatę czy jak?

PS. Gdybym gdzieś wcześniej znalazł informację, by wyłączyć 3g i na 2g WŁĄCZYĆ transmisję danych by korzystać z pakietu MMS też problemu by nie było aż takiego. Co również ciekawe w przypadku włączonego 3g mmsy wysyłane były za określoną w cenniku kwotę, a nie z pakietu darmowych. Dlaczego? Konfiguracja telefonu jest i była prawidłowa.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: sl@w_es »

Tu, na FORUM, nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi gdzie znikają Twoje pieniądze, bo to nie BOK. Nawet Specjaliśći Plusa odpowiadający w oficjalnych działach nie mają wglądu w Twoje konto, a więc zamiast doskonalić swoje zdolności pisarskie, po prostu złóż reklamację.

Jak złożyć reklamację?

Powodzenia.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Michal198422
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 gru 2012, o 22:30

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Michal198422 »

Aktualnie już nie znikają. Ustaliłem problem.

Kasa wycieka z konta, bo plus nalicza opłatę za każde zalogowanie do sieci 3g (za każde rozpoczęte 100kb wysłanych i 100kb odebranych), łącznie 98 gr co zgadza się z różnicą w stanie konta po włączeniu i wyłączeniu 3g przy braku pakietu.
Opłata pobierana każdorazowo, także przy automatycznym przełączaniu się zasięgu z 2g na 3g, jeśli jest włączone preferowanie sieci 3g w telefonie. W przypadku posiadania pakietu zżera pakiet danych. Wydawało mi się to nieprawdopodobne, że już sam przesył danych sieci komórkowej wymaganych do rozpoczęcia korzystania przez abonenta z sieci 3g operator uznaje za korzystanie, ale jednak okazało się prawdziwe :/ Na mnie w ten sposób "zarobili" 70zł (przelogowania 3g automatyczne) :/

To też tłumaczy, dlaczego niektórym pakiet internetowy kończy się nadzwyczaj szybko, mimo braku przeglądania netu czy innych czynności związanych z korzystaniem z internetu.

Czyli 3g może być włączone na stałe tylko u osób posiadających pakiet internetowy typu internet non stop, bo inaczej pakiet internetowy się samoistnie ulotni, a następnie kasa z konta.

Reklamacja nic w takim przypadku nie da.

Zwyczajne wprowadzenie klienta w błąd w zgodny z prawem sposób :/ Zwyczajnie nie określono co to jest ich zdaniem korzystanie (przecież w przypadku sieci 2g korzystanie i naliczanie opłaty za połączenie rozpoczyna się w momencie nawiązania tego połączenia a nie za samo posiadanie włączonego telefonu w sieci) :/

A o kwestię rezerwacji określonej kwoty czyli 5-10zł które znika po włączeniu 3g bez pakietu i jest zwracane w wysokości pomniejszonej o koszt zalogowania do 3g i ewentualnego innego transferu danych będę się dowiadywał, bo jestem bardzo ciekawy dlaczego i co w przypadku gdy będę miał na koncie np. 3 zł tylko.
Michal198422
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 gru 2012, o 22:30

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Michal198422 »

Długi post, ale mam nadzieję, że ktoś to w całości przeczyta. Bo jeśli chce uniknąć tracenia kasy, lub pakietu internetowego bez sensu to warto.

Głównie do przelip

Ja się nie gniewam :P :) I nie bzdury tylko fakty sprawdzone na swoim telefonie i niestety za swoje pieniądze. LTE nie posiadam, bo i nie jest mi potrzebne to raz, a dwa, że mój telefon (Samsung i9070 - może i obecnie nic fajnego, ale daje radę) tego nie obsługuje. W kwestii LTE się nie wypowiem, bo jak z powyższego wynika, nie mam z nim doświadczenia żadnego. Ale z 3g korzystałem i odnośnie niego się wypowiadam.


Jasne, że przy wyłączonej transmisji danych nic nie zniknie. Tyle tylko, że w takim przypadku jak włączone preferowanie 3g i wyłączona transmisja danych nie jestem w stanie wysłać ani odebrać MMSa. Bym mógł to wykonać muszę włączyć transmisję danych, a w takim przypadku bez pakietu na dzień dobry powstaje koszt (w mojej taryfie - w innych może być inny) 98gr za zalogowanie w 3g (rozpoczęte 100kb wysłanych i rozpoczęte 100kb odebranych po 49gr ) + koszt mms (jeśli wysyłam). Gdy mms przychodzi, a dane mobilne wyłączone, otrzymuję wiadomość sms, że na stronie podanej można odczytać treść mmsa (by odebrać w telefonie tą wiadomość, muszę włączyć dane mobilne, a to równa się kosztowi 98gr, za DARMOWE odebranie MMSa !!) :/

Posiadając pakiet internetowy przy wyłączonej transmisji danych również nie jestem w stanie mmsa ani wysłać ani odebrać. Logiczne, bo przecież do tego potrzeba mieć transmisję danych włączoną. W takim przypadku również zaraz po włączeniu transmisji danych zostanie pobrana opłata, tyle że do czasu wyczerpania pakietu będzie to pomniejszanie pakietu. Jeśli nie zostanie wyłączona transmisja danych, to samoistnie ulotni się pakiet i kasa z konta zacznie znikać, jeśli nie był to pakiet typu nonstop. Każde zalogowanie do 3g przy włączonej transmisji danych powoduje koszty czy to z pakietu czy konta. Po każdej utracie zasięgu 3g telefon się loguje ponownie, jak np. utrata zasięgu i odzyskanie go po chwili, a i pewny nie jestem, czy nie jest określony czas trwania sesji o którym również jakoś info nie mogę znaleźć (najłatwiej wyjaśnić to na przykładzie Aero2, gdzie co godzinę połączenie jest rozłączane i wymaga ponownego zalogowania). To zżera pakiet, kasę, lub i kasę i pakiet.

PROBLEM NIE ISTNIEJE u mnie w przypadku przestawienia preferowanego trybu na 2g i pozostawieniu włączonej transmisji danych, MMS działają jak powinny.

O błędnej konfiguracji telefonu mowy nie ma, chyba że plus podaje błędne dane do konfiguracji ręcznej, a także coś nie tak w konfiguracji zdalnej (oba przypadki testowane).

PODSUMOWUJĄC MOJE DOŚWIADCZENIA (wyłączone auto aktualizacje, synchronizacja itp. itd.):

1. Przy ustawieniu telefonu do preferowania 3g i WŁĄCZONEJ transmisji danych:
a) posiadając pakiet internetowy ZWYKŁY - telefon sam żre pakiet, a następnie pieniądze z konta
b) posiadając pakiet internetowy typu NON-STOP - telefon sam żre pakiet, ale brak dodatkowych kosztów
a jedynie szybkość transferu danych spadnie
c) brak pakietu internetowego - samoistne znikanie kasy z konta

MMSy działają. Niezależnie od tego czy telefon leży nieużywany, czy np następuje przeglądanie internetu opłata JEST POBIERANA ZAWSZE (z konta, lub pakietu) przy samoistnym odzyskaniu zasięgu 3g.

2. Ustawienie jak w pkt 1, ale z WYŁĄCZONĄ transmisją danych:
a) pakiet internetowy zwykły - każde włączenie transmisji danych powoduje naliczenie opłaty w postaci
pomniejszenia pakietu, a po jego wyczerpaniu znikać zaczyna kasa z konta.
b) pakiet typu non stop - pomniejszanie pakietu z każdym włączeniem, a po wyczerpaniu pakietu spadek prędkości, ale brak dodatkowych kosztów
c) brak pakietu - każde włączenie transmisji danych to znikanie kasy z konta w wysokości zgodnej
z cennikiem za każde 100kb wysłanych i każde 100 kb odebranych + opłata za np MMS.

MMSy działają (przynajmniej u mnie) TYLKO po włączeniu transmisji danych. Opłata pobierana za KAŻDE WŁĄCZENIE transmisji danych (pomniejszenie pakietu lub w razie jego braku kasy) + opłata za MMS. Inne wysyłane dane,to koszt za zalogowanie do 3g (wysłane 100kb i odebrane 100kb) + koszt w wysokości z cennika za KAŻDE KOLEJNE rozpoczęte 100kb pobranych i 100kb odebranych.

Plus zapomniał (przypadkiem, lub bardziej celowo) określić, że pod pojęciem KORZYSTANIE, rozumie już samo uzyskanie danych sieciowych przez telefon, by móc np zacząć przeglądać internet. Posiadając włączoną transmisję danych przy każdym przelogowaniu się płaci, w odróżnieniu od sieci 2G. Ciekawe ile "zarobili" tym niedookreśleniem słowa "korzystanie".

Aby uniknąć samoistnego znikania pakietu, znikania kasy z konta itp, najlepiej ustawić jako preferowany typ sieci sieć GSM czyli 2G. Przy włączonej transmisji danych w 2G mmsy kosztują zgodnie z cennikiem (nie jest doliczany koszt każdych rozpoczętych 100kb pobranych i 100kb odebranych) i działają bez problemów, a problem samoistnego znikania pakietu czy kasy nie istnieje. 3G należy włączać w przypadku chęci przeglądania np internetu czy poczty, w przypadku pakietu zwykłego i chęci zachowania go jak najdłużej oraz uniknięcia ryzyka znikania kasy, lub w przypadku pakietu non stop chęci jak najdłuższego zachowania pełnej prędkości przesyłu danych, a po wykonaniu czynności wyłączyć, bo inaczej samoistnie znikać zacznie pakiet, lub pieniądze. W przypadku BRAKU PAKIETU po włączeniu 3G zostanie pobrana opłata określona w cenniku za 100kb danych wysłanych + 100 kb odebranych, oraz opłata wynikająca z cennika za KAŻDE NASTĘPNE 100 kb wysłanych + 100 kb odebranych (nawet jeśli dane przekroczą wartość o zaledwie 1 kb, to opłata pobierana za KOLEJNE PEŁNE 100kb).

Lepsza opłata za zalogowanie w 3G + opłata za przesył określonej ilości danych, niż utrata kasy lub pakietu po kilku godzinach/dniach za samoistne przelogowania (rozpoczęcia sesji) :/


Najlepiej by było, gdyby ktoś jeszcze to sprawdził, bo wtedy dopiero będzie całkowita pewność tego, co wyszło mnie.


Swoją drogą właśnie mnie zaczęło zastanawiać jak darmowe jest darmowe przeglądanie strony plusa z telefonu (nie wiem czy nadal, ale tak było). Bo jeśli za samo zalogowanie telefonu w 3G jest opłata pobrana w określonej formie, to nawet jeśli przeglądanie (transfer danych z i do telefonu ze strony) jest bez opłat, to i tak za darmo to nie było/jest, a za (przy braku pakietu w taryfie mix VI ) 98 gr, lub za opłatą w postaci pomniejszenia pakietu internetowego o daną wartość. Darmowe znaczy 0zł 0 gr a nie 98gr lub ubytek transferu za samo zalogowanie do sieci 3G :/

Gdyby Plus określił jasno, za co opłaty są pobierane i w jakiej formie, to problemów nikt czytający cennik, umowę i inne badziewie od nich, by nie miał. Ale też listę "frajerów", gdzie i ja się znalazłem, mieli by krótszą...

Jedyny sposób na bezstresowe korzystanie z 3G i wszelakich jego dobrodziejstw w plusie (choć zapewne pozostali operatorzy robią to samo), to internet typu non stop.

Jeszcze coś miałem do dopisania, ale ze łba wyleciało :/
Karol21
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2015, o 10:23

Zniknęły pieniądze z konta

Post autor: Karol21 »

Witam, posiadam telefon w taryfie Mix6 . Wczoraj wieczorem miałem na koncie około 9 zł. Dziś rano otrzymałem SMS informujący mnie o niskim stanie konta, zdziwiłem się, bo zeszłego wieczora po wykonaniu trzech telefonów jak wspomniałem było około 9 zł, teraz... -72 zł. Internetu w telefonie nie używałem. Jaka mogła być tego przyczyna?
ODPOWIEDZ