Znikające pieniądze z konta

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Michallres
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 lut 2013, o 21:35

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Michallres »

Witam, jakiś czas temu zmieniłem taryfę z 36i6 na Plus na kartę, jednak nie będąc z niej zadowolony postanowiłem zmienić z powrotem na 36i6. Uruchomiłem iPlus i wpisałem kod na zmianę taryfy do 36i6. Na koncie wtedy miałem 25 zł, a po aktywacji taryfy 10 zł, wysłałem kilka SMS do 36i6 i stan konta wynosił 15 zł. Później wysłałem kilka SMS do 36i6 i za każdego płaciłem 9 gr, a powinienem tylko za pierwszego. Poza tym codziennie z konta znikało po ok. 2 zł i nie wiem dlaczego. Aktualny stan konta wynosi -0,33 gr.
Proszę o szybką odpowiedź.
Napisałem już do BOK-u; dostałem maila, że sprawa została wysłana do specjalistów itd, przy okazji dostałem hasło do konta na stronie Plusa.
Isiacmg
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:17

Utrata środków na koncie

Post autor: Isiacmg »

Jak to możliwe, że doładowałam konto na zawrotną sumę 20,00 zł i po jakiejś godzinie mam 7,13 zł?
Nie dzwonię, nie piszę sms, nie korzystam z internetu.
Po prostu sprawdziłam stan konta, a tam szok: 7,13!
Za jakiś czas sprawdzam, 6,00 zł.
Raz zabrało prawie 1,00 zł, a raz 0,13 zł.

O co tu chodzi?
Proszę o pomoc!
Pietro1
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 5 lut 2013, o 12:01

Re: Odp: Utrata środków na koncie

Post autor: Pietro1 »

Jaki masz telefon? Jak z androidem wejdz w ustawienia, siec komorkowa i wylacz ją;)
nxoxo
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2013, o 15:00

PROBLEM W SONY XPERIA J - pobieranie pieniędzy

Post autor: nxoxo »

Od jakiś paru dni posiadam ten telefon i jestem niezadowolona, gdyż pieniądze same mi się pobierają... miałam 40 zł, a teraz zostało z tego 5 zł. Nie wchodziłam w żadne aplikacje, nie pisałam do nr z innej sieci. Co mogę zrobić, aby się już tak nie pobierało?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, o 16:42 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków zbliżonych tematycznie
martii_67
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2013, o 17:21

pobieranie pieniędzy z konta

Post autor: martii_67 »

Witam.
Dwa tygodnie temu przedłużyłam umowę z Plusem, ale powoli zaczynam tego żałować;/
Po pierwszym doładowaniu konta aktywowałam pakiet minut za 10 zł, SMS za 6 zł, wysłałam kilka SMS-ów do innych sieci i miałam tam bodajże 11 zł; po chwili sprawdzam stan konta został 1 zł, później sprawdzam: 8 zł i tak się powtarzało. Raz się zmniejszył stan konta, a raz zwiększył, aż w końcu wróciło do normy... do dzisiaj, do doładowania konta za 30 zł. Wykonałam jeden telefon do Plusa, gdzie mam pakiet, wysłany 1 MMS, który jest darmowy (pakiet 200 MMS-ów do Plusa), sprawdzam stan konta 24 zł, po chwili 17, później 13, następnie znowu 19, a w tym momencie mam 10 zł. Dodam, że pakietu na internet nie posiadam, ale też nie korzystam z internetu w telefonie chyba, że przez Wi-Fi.
Dlaczego tak się dzieje?
Ostatnio zmieniony 7 mar 2013, o 19:02 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie wątku
obcypowraca

Re: pobieranie pieniędzy z konta

Post autor: obcypowraca »

Przez internet, nie musisz go przeglądać by telefon się łączył sam. Ustawienia, komunikacja - więcej, sieci telefonii komórkowej i odznaczasz - użyj danych pakietowych (transmisja danych po sieci).
martii_67
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2013, o 17:21

Re: pobieranie pieniędzy z konta

Post autor: martii_67 »

Tylko w tym problem, że w MIX VI pakiety na SMS-y są beznadziejne, a mnie 600 SMS-ów nie wystarcza na miesiąc, wiec dlatego tez wysyłam MMS-y które mam darmowe, jeżeli tej opcji nie mam włączonej to MMS-a wysłać się nie da;/
Dziwi mnie tez to, że jak miałam -0,54 gr i włączoną tę opcję to nie schodziło mi poniżej dopiero po doładowaniu konta ;/
obcypowraca

Re: pobieranie pieniędzy z konta

Post autor: obcypowraca »

Bo nie możesz mieć debetu, więc nie schodziło poniżej 0 lub/ - kilka groszy jeśli trawa sesja internetowa. Za to później po załadowaniu zeszło.
martii_67
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2013, o 17:21

Re: pobieranie pieniędzy z konta

Post autor: martii_67 »

a w jaki sposób mam wysyłać MMS-y jeśli ta opcja nie jest włączona?
martii_67
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2013, o 17:21

Re: pobieranie pieniędzy z konta

Post autor: martii_67 »

Własnie w tym momencie stwierdzam, że przedłużenie umowy z PLUSEM było najgorszą rzeczą jaką można było zrobić, za brak normalnych pakietów np. takich jakie były w MIX IV który był wg mnie najlepszy. Teraz tak naprawdę to zdzierają z nas wszystkich pieniądze.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: pobieranie pieniędzy z konta

Post autor: sl@w_es »

"martii_67" wypisujesz bzdury z dwóch powodów:
1) nie zapoznałaś się jeszcze dokładnie z ofertą MIX 6
2) masz telefon lecz nie potrafisz go obsługiwać, nie znasz jego możliwości
W innej sieci ten telefon zachowywałby się dokładnie tak samo.

Proszę stosować się do zasad obowiązujących na PlusForum zwłaszcza w kwestii zakładania nowych wątków i pisania postów (nie piszemy post pod postem jeśli nikt nie udzielił nam odpowiedzi, a używamy funkcji edycji - przycisk ZMIEŃ - dokonując odpowiedniej korekty).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: Jrv »

sl@w_es popieram.
Mix6 jest - w mojej opinii - najlepszą taryfą jaka w mix się pokazała. Najtańsze smsy, najtańsze rozmowy, pakiety internetowe typu non stop.
A telefon... Instrukcja i się uczymy co i jak w nim działa inaczej tylko pretensje do siebie - przecież jak kran Ci cieknie to nie dzwonisz do wodociągów, że ich woda więc ich wina :)
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Prześwit
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2013, o 22:11

Znikające pieniądze

Post autor: Prześwit »

Witam, posiadam telefon w Plusie na karte, używam usługi nielimitowane SMS-y w Plusie. Dziś doładowałem konto za 5 zł i wysłałem pierwszego SMS-a i pozostało mi na koncie 4,61 - tego się spodziewałem; 1 SMS 39 groszy itd.. Potem sprawdzam stan konta, a tam 2,29 zł. Nigdzie nie dzwoniłem, a SMS-y tylko wysyłałem w sieci Plus. Czy to jest normalne? Myślałem, że pobiera co miesiąc jakąś opłatę za tą usługę oprócz tych 39 gr dziennie lecz na stronie pisze, że tylko przy włączaniu tego pobierana jest JEDNORAZOWO oplata 1,5 zł więc dlaczego k...a znikają mi pieniądze?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, o 13:22 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
zielaq
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2013, o 21:15

Re: Znikające pieniądze z konta

Post autor: zielaq »

Mam wykupiony pakiet 500 smsow do Plusa, smsy do innych sieci też nie dochodzą i znikają straszne pieniądze, a przy próbie wysłania smsa do sieci Plus nagle z pakietu znika mi około 50 sms mimo, że sms nie dochodzi, a smsy z pakietu ciągle znikają. Centrum sms ustawiałem ręcznie i na pewno jest poprawne, nie mogę używać telefonu i naprawdę nie wiem co zrobić?
Telefon Nokia Lumia 800.
ODPOWIEDZ