JA + NA KARTĘ - Pakiet reaktywacyjny LTE

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Terskanuppi
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 lip 2016, o 22:23

JA + NA KARTĘ - Pakiet reaktywacyjny LTE

Post autor: Terskanuppi »

Witam,

ostatnio wyczerpałem limit 1 GB 2 dni przed upływem okresu cyklicznego, dlatego skorzystałem z opcji reaktywacji pakietu internetowego (*121*11*13#).
Niestety, kiedy nadszedł moment automatycznego odnowienia się cyklu - opłata została normalnie pobrana, a limit zamiast zsumować się z dopiero co użytą reaktywacją - zwiększył się ponownie tylko do 1 GB.

Rozumiem, że tak jest to określone w regulaminie, ale podejrzewam że służy to tylko ściągnięciu kasy przy nieuwadze użytkownika. Bo czemu limit nie mógłby się zsumować, albo po prostu kolejny cykl przesunąć na za miesiąc od wywołania reaktywacji?
W innych sieciach się z tym nie spotkałem.

Pzdr.
Matthias
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 13 maja 2016, o 11:37
Lokalizacja: Pomorze

Re: JA + NA KARTĘ - Pakiet reaktywacyjny LTE

Post autor: Matthias »

Nie bardzo rozumiem. Skoro napisałeś:
Terskanuppi pisze:Rozumiem, że tak jest to określone w regulaminie
to co tu poradzić? Jest regulamin, z którego wynika, że ważność pakietu reaktywacyjnego jest powiązana z pakietem internetowym, a ową ważność tegoż pakietu można sobie bez problemu sprawdzić odpowiednim kodem i też jest napisane do jakiego dnia i której godziny. Jasne, można by było pójść w ślady jednego (lub więcej?) z konkurencyjnych operatorów, który łączy stary i nowy pakiet oraz ustanawia ważność ich na okres korzystny dla użytkownika (przeważnie równy dla ostatnio zakupionego pakietu). Plus w tym kierunku nie poszedł. Szkoda, ale nie można mówić o nieuczciwości.
Najlepiej w takim przypadku, gdy wykorzystuje się internet na 2 dni przed końcem ważności pakietu, a zależy na pełnej prędkości na czas dłuższy niż wspomniane 2 dni, kupić następny tego typu, pomijając reaktywacyjne. Ale to przecież wiesz już sam.
Tak w ogóle to dziwne, że wg regulaminów nie istnieją pakiety reaktywacyjne dla taryfy JA+ NA KARTĘ. :roll:

Pozdrawiam
Terskanuppi
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2016, o 22:23

Re: JA + NA KARTĘ - Pakiet reaktywacyjny LTE

Post autor: Terskanuppi »

Oczywiście, teoretycznie nie powinienem mieć pretensji, bo jest w regulaminie, ale to nie znaczy że jest to do końca fair. Papier przyjmie wszystko, wystarczy żeby ktoś nie doczytał i nie ma problemu ;)

Na szczęście karty Plusa używam tylko do drugorzędnego smartfona - do lapka używam LTE konkurencyjnej sieci i praktycznie nie muszę kontrolować konta - tam jest po prostu to tak skonstruowane, że ciężko użytkownikowi nawet nieopatrznie narobić sobie szkody. W Plusie trzeba uważać, widocznie jest to strategia firmy na dorobienie sobie. Jeszcze nie te standardy.

Pzdr.
T.
ODPOWIEDZ