Mixplus jaki tel wybrać ..

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
THALAMUS
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:13

Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: THALAMUS »

Witam, tak się zastanawiam pozostało mi 5 doładowań , w sumie mógłbym doładowć 5 kart od razu , jak narazie to rozważam :) i teraz pytanie jakie fajne telefony są do wyboru bo na stronie plusa nie ma podanych wszystkich a nie mam zbyt kiedy skoknąć do salonu , a wymienić na nowy to chce i musze bo już mi w obecnym se nie działają klawisze :) jaki bym chciał hm nawet nie głupi ten samsung avila ..? bo sie zastanawiałem nad dotykowym , i napewno by miał dobre odtwarzanie mp3 obecny k550i pod względem muzyki to go chwale ale niestety ciężko napisać sms . Drugie co chciałem zapytać gdy wezme nowy tel dostane od razu nową taryfe mix IV czy pozostanie III ewentualnie czy warto poświęcić 10zł na zmiane taryfy ? Jak narazie tyle jeśli ktoś odp to dzięki z góry :)
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: ManMoon »

Oczywiście będziesz miał taryfę mix IV, a zaletą jej jest to, że mimo 0zł na koncie możesz wykonywać połączenia i wysyłać smsy, wchodzące w skład pakietu i rozliczanie jest na bieżąco a nie po 25 smsach czy iluś minutach wygadanych. Stawka to: 0,18gr/sms, 0,58gr/min (w pakiecie Tanio do wszystkich dużych sieci 0,29gr/min)
Samsunga Aville polecić Ci mogę ale jak lubisz słuchać muzykę to rozważ serię muzyczną Nokia Express Music, wejście na jacka i gra głośniej niż obecny Twój SEk550i ;)

Porównaj ceny w salonie i na stronie Plusa dla obecnych i nowych jeśli będą tańsze słuchawki dla nowych to po doładowaniach tych 5ciu zmień taryfę na Simplus wysyłając smsa bezpłatnego pod 2699, a w ósmym dniu taryfa "Twój Profil" w Simplusie zostanie aktywowana na Twoim numerze. Wtedy będziesz traktowany jako Nowy użytkownik, oczywiście dane klienta pozostaną takie same i będziesz miał tańsze słuchawki :-)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 15:41 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: kowcio »

Avila to bardzo dobry telefon. Ma dobry dotyk, świetną baterię, niestety aparat niczym nie zachwyca oraz odtwarzacz muzyczny- zestawowe słuchawki nie są zbyt dobre, ale na allegro.pl można kupić oryginalne słuchawki dodawane do telefonów z wyzszej półki z przejścióką na jack 3,5mm, wtedy jakość jest bdb.
Jeśli dotyk, to można zobaczyć też za Monte. On ma Wifi, ekran pojemnościowy (działa podobnie jak w iPhone, w Avili minimalnie gorszy jest, ale i tak jest świetny). Ma wbudowanego jacka 3,5mm. Jakość muzyki... Hmm, dla mnie on jest jakiś dziwny, na zestawowych porządnych słuchawkach gra co najwyżej przeciętnie, a na innych gra dużo lepiej, tylko nie zawsze jakość jest doskonała (coś za coś...).

Ogółem jeden i drugi telefon jest bdb. Tych dotykowych Nokii radzę się strzec, one mają problemy z oprogramowaniem- czesto się restartują, czasmai naprawdę cięzko się z nich korzysta (ten Symbian w wersji na dotykowe ekrany po wypuszczeniu kilku łatek kiepsko sobie radzi). W Samsungu system jest producenta- szybki i stabilny.
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: ManMoon »

Oczywiście tak jak kowcio piszę- z tych muzycznych Nokia chodziło mi o te z klawiszami ;-)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 15:37 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
THALAMUS
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:13

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: THALAMUS »

Monte to nawet nie znałem :) ale prezentuje się dośc ciekawie , tylko czy to dotykowiec w stylu avili że bez tego rysika jest ? a jak wygląda pisanie sms na dotykowcu bo wydaje mi sie to troche trudniejsze :)
Gdyby ktoś mogł napisac obecnie jakie telefony są dostępne w ofercie plusa byłbym bardzo wdzięczny :)
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: kowcio »

Z dotykowych na pewno Avila GPS będzie i Monte (ten na 100%). Pisanie SMsów... Ja zawsze byłem temu przeciwny. A teraz powiem inaczej. Jest to bardzo wygodne i w ciągu jednego dnia przestawiłem się! Teraz dziennie wyślę z 200 SMSów i nie jestem ściekły na telefon :-) Ale Monte nie ma pełnej klawiatury, tylko taką jak telefon (avila ma taką i taką).
Avila nie ma rysika w zestawie, ale można dokupić- ekran oporowy. Pytanie po co- Avila ma tak dobry dotyk, że patyczek zbędny jest.
Monte ma jeszcze lepszy ekran- pojemnościowy, taki jak iPhone, tam patyczkiem już nic nie zrobisz...

Jak coś to bierz Monte, on ogółem nowy jest (avila już roczny telefon jest) i lepszy jesli chodzi o parametry. Ja tam na razie zadowolony jestem, mam go od 2 tygodni. Czasmai telefon oddawałem po 2 godzinach, bo mi nie pasował, więc to moze jakiś wyznacznik jest. No i chyba wiadomo, że ja to tam mam kontakt z wieloma telefonami (choćby przez testy) i mam jakieś tam pojęcie. Jak masz jeszcze jakies pytania, problemy, wątpliwości- służę pomocą. Przynajmniej w kwestii wyboru nowej słuchawki.
THALAMUS
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:13

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: THALAMUS »

aa jakieś nokie dotykowe ..? np 5530XM lub inna ciekawa?
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: kowcio »

One głównie są bardzo tandetnie wykonane i system Symbian potrafi się często restartować. Znajomy ma 5530 i mówi, że żałuję że ją kupił. Jedyna zaleta to świetna jakość muzyki na słuchawkach. Tutaj ciężko o coś lepszego.
THALAMUS
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:13

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: THALAMUS »

No to myślę że wybór padnie na monte , szkoda że za złocisza nie będzie przy 30stkach ...
DrHouse
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2010, o 19:17

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: DrHouse »

No ja mam podobny problem, zostalo mi jedno doladowanie do konca umowy w MixPlus i tez sie zastanawiam nad wyborem nowej taryfy i telefonu... przede wszystkim bardzo mi zalezy jednak na tym aby tanio (tzn do jakis 50 pln) dostac nowy telefon z glownym naciskiem na to aby to byl telefon z dobrym odtwarzaczemu muzycznym... najlepiej dotykowy... zastanawialem sie nad Nokia 5530 ale wszedzie gdzie wejde to kazdy narzeka na jej oprogramowanie... a niechce jednak miec tela, ktory mi sie bedzie zacinal ;/ ten samsung avila to tez jakos mi sie nie podoba... w moim otoczeniu ma go mnostwo osob i tak roznie sie o nim wypowiadaja...
Jakie inne telefony dotykowe i przede wszystkim muzyczne poza tą Nokia 5530 i Avilą są jeszcze dostepne aktualnie w MixPlusie?? Bo chce wybrac jakis model jeszcze przed pojsciem do salonu plusa bo tam jak mi pokaza kilkanasie telow i zaczną zachwealac kazdy to zgłupieje ;-) a chcialbym ze tak powiem bardziej znac wady niz zalezty danych modeli :-)
Ten Samsvng Monte ma jednak dwie bardzo powazne wady: brak qwerty i bardzo slaba bateria jak na taki telefon :(

P.S. A co powiecie o LG Solar GD510??
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: kowcio »

Samsung Monte ma słabą baterię?! Kto Ci to powiedział? Tego jeszcze nie było :lol: A jak dla mnie pisać palcem na Qwerty to jest niezły wyczyn, zwłaszcza idąc gdzieś ulicą.

Na Twoim miejscu to kupiłbym 5530, bo ona jakością muzyki zgniata wszystkie telefony razem wzięte ;-)
DrHouse
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2010, o 19:17

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: DrHouse »

A jeszcze moze szerzej o tej Noki 5530. Jak to jest z tą "jej zawieszalnością"? O ile powiedzmy tel sie zawiesi raz czy dwa na jakis czas tak ze trzeba bedzie zrestartowac to jeszcze da sie przezyc... ale jak czytma na roznych stronkach i forach ze on sie potrafi zawiesic tak ze nawet po restarcie wystepuja problemy z roznego rodzaju aplikacjami to to juz mnie skutecznie odstrasza ;/
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: kowcio »

Znajomy ma 5530 i baterię ładuje codziennie. Tak wybitnie dużo jej nie używa, ja Monte ładuję co ok 3 dni a bardzo dużo korzystam. Róznica jest.
Tzn. Czasami potrafi się tak zawiesić, że baterię będzie trzeba wyciagnąć z niej i od nowa uruchamiac... Czasami czesto,a czasami nie. Po propstu Nokia nie dopracowała stabilności systemu. Teraz wyszła aktualizacja oprogramowania i mam nadzieję że ona likwiduje powyższe problemy.
No i też obudowa w 5530 nie jest najwyższych lotów, stadard dla Nokii czyli kiepskiej jakości plastik niezbyt dobrze spasowany. Dla mnie to też jest wada. Jakoś średnio mi się podoba ten telefon. Blokada ekranu w postaci suwaka też mnie niepokoi, że za jakiś czas się to rozwali.

Z Monte obsłużyłem prawie 1800 SMSów i 5h rozmów w przeciągu prawie miesiąca i powiem, że jestem zadowolony. Chociaz mnie to tam zawsze coś nie pasuje w telefonie...
DrHouse
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2010, o 19:17

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: DrHouse »

Ale jesli o jakosc muzyki to raczej Monte chyba nie zachwyca...
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Mixplus jaki tel wybrać ..

Post autor: kowcio »

No tak, Monte nie jest jakimś dobrym odtwarzaczem muzyki. Nokia zaś jest liderem ;-)
ODPOWIEDZ