MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Franticbald
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2010, o 11:58

MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: Franticbald »

Wczoraj zgubiłam/ukradziono mi telefon wraz z kartą sim, która była w taryfie MixPLUS.Szybko zadzwoniłam do Biura Obsługi Klienta i zablokowałam kartę. Mam pytanie, czy operator przewiduje jakiś telefon zastępczy, lub oferuje nowy w przypadku kradzieży, czy będę musiała samodzielnie zakupić nowy ? Telefon został zakupiony przy odnawianiu umowy osoby z mojej rodziny, tak więc w telefonie zakupionych przy odnawianiu umowy mojej matki, znajdowała się karta SIM zarejestrowana przez mojego ojca. proszę o szybki kontakt, zwłaszcza w sprawie telefonu. :-(
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: mariusz9a »

Zostanie wydany duplikat karty SIM. Niestety telefon trzeba kupić we własnym zakresie - takie rzeczy pokrywa tylko ubezpieczenie, ale ubezpieczenia nikt nie wykupuje...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: ChuckyCiechanow »

Duplikat karty to 12,20 zł
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: daniel85 »

Hej, telefonu zapewne nie odzyskasz, ale dam Ci praktyczną radę z kórej sm kiedyś skorzystałem. Ty już nie nacieszysz sie tellefonem ale tez mozesz sprawic zeby szczesliwy znalazca tez sie nim nie cieszyl - popros w salonie Plusa o zablokowanie numeru IMEI - wowczas taki telefon bedzie bezuzyteczny w Polsce bez wzgledu na ta jaka karte wlozysz, bedzie dzialal jedynie zagranica. pozdrawiam i radze zablokowac ;)
Daniel
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: kosa1127 »

Wszystko pięknie ładnie ale:
- po pierwsze zgłoszenie na najbliższym posterunku policji o KRADZIERZY telefonu, inna forma niestety dyskwalifikuje zablokowanie nr imei , w piśmie od dyżurnego czy też od policjanta prowadzącego sprawę powinien znajdować się numer imei SKRADZIONEGO telefonu, jak i dane właściciela umowy, no i oczywiście opisane okoliczności
- po drugie numer IMEI jest ogólnoświatowym numerem identyfikacyjnym , nawet zagraniczna karta nie będzie na nim chodzić.

dziś na forum obchodzę swoje pierwsze urodziny ;) :) :)
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: kowcio »

Blokada po IMEI jest tylko w danym kraju. Jak koleś wyjedzie do Niemeic czy do Anglii z tym telefonem to teoretycznie będzie on działać. Tak przynajmniej było jakiś czas temu.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: tomek »

W sumie w Polsce też może działać - zmiana IMEI telefonu (oczywiście jest to nielegalne).
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: korpi »

Zablokowanie karty równa się z tym że nigdy telefonu nie odzyskasz. Zgłoszenie kradzieży na policji i nie blokowaniu telefonu daje szanse 5%. Gdy zablokujemy jest to 0%.
Pamiętajmy że jak był to dobry telefon to tak pójdą części, na pewno wyświetlacz i inne dupersznyty
Pre100
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 01:11

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: Pre100 »

Blokada IMEI polega na wpisaniu go w EIR'ach operatora na blacklistę. Oznacza to tyle, że nie telefon prezentujący się sieci tym numerem zaloguje się do sieci tego operatora, na którego blacklistę został wpisany. Pamiętajmy jednak, że wpisanie numeru nie jest w interesie operatora bo:
1. Musi mieć dodatkowe etaty na ludzi, którzy musieliby się tym zajmować. Koszty!
2. Przychody operatorów pochodzą od ludzi, którzy dzwonią, więc jakiekolwiek utrudnianie im tego (np. przez uniemożliwienie korzystania z telefonu) jest wbrew ich interesom. Zmniejszanie przychodów!
Nie wiem jak jest w Plusie, ale podejrzewam, że w tym blokowaniu IMEI jest więcej marketingu, niż dbałości o interesy poszkodowanych abonentów.

Dodatkowo podanie numeru IMEI na policję daje szansę, że jeżeli... gdzieś... kiedyś... kogoś sprawdzą (jego telefon) przy legitymowaniu, (a zdarza się to coraz częściej) to wróci on do Ciebie. Natomiast może to się zdarzyć nawet po kilku latach. Podsumowując: szanse na jego odnalezienie są niewielkie, ale bez zgłoszenia tego na policję - wręcz zerowe. Blokowanie numeru IMEI u operatora to strata czasu - IMEI (którym prezentuje się telefon w sieci) w większości słuchawek można zmienić.

Pozdrawiam,
Pre100.
"Coś, co jest do wszystkiego - jest do niczego..."
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: kosa1127 »

Oznacza to tyle, że nie telefon prezentujący się sieci tym numerem zaloguje się do sieci tego operatora, na którego blacklistę został wpisany
Ostatnio robiłem blolade telefonu który został zakupiony w erze, nasz punkt ery nie mógł sobie z tym poradzić klientka przyszła do nas i telefon jest na czarnej liscie u kazdego opa...
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: kowcio »

Ja wiem, że jak się zablokuje IMEI to on jest zablokowany we wszystkich polskich sieciach komórkowych. Nie tylko w danej. Takie informacje posiadam, może są stare, ale chyba aktualne?
Ale za granicą telefon powinien działać, bo blokada jest tylko lokalna, a nie międzynarodowa. Chyba to się nie zmieniło?

A z tymi kontrolami (głównie na drogach) to prawda, słyszałem że w taki sposób kilka osób odzyskało skradzione komórki (czasami trwa to kilka lat, ale jednak sam fakt się liczy).
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: daniel85 »

Dokładnie jak sie zablokuje to nie dziala w kazdej polskiej sieci, sam kiedys kupilem telefon ktory okazał sie kradziony i ktos go zablokowal - natomiast jak bylem w angli telefon dzialal bez zarzutu
Daniel
Pre100
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 01:11

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: Pre100 »

Ja mówię o kwestiach technicznych. Blokada we wszystkich sieciach jest pochodną ewentualnych*) porozumień i współpracy pomiędzy operatorami. Fizycznie i technicznie rejestry EIR są rozdzielne.

Pzdr,
Tomek.

*) które funkcjonują lub nie - tego nie wiem.
"Coś, co jest do wszystkiego - jest do niczego..."
eciu
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: eciu »

Policja ma wysoką skuteczność odnajdywania tego typu przypadków po zgłoszeniu kradzieży zajmuje im około 2-3 miesięcy ustalenie gdzie jest ów IMEI po tym czasie można najlepiej z zaświadczeniem z policji zablokować go na terenie danego kraju
GG: 1546357

POMOGŁEM , podziękuj to zawsze motywuje :)
Franticbald
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2010, o 11:58

DUPLIKAT I CO TERAZ

Post autor: Franticbald »

Mam juz dosć zabawy w kotka i myszkę z operatorem! Zrobiłam duplikat karty, wkładam do telefonu i pojawia sie komunikat - bład połaczenia z siecią. Dzwonie do BOK - " proszę czekać na aktywacje" to czekam . już bardzo długo
ODPOWIEDZ