MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: tomek »

Franticbald pisze:Dzwonie do BOK - " proszę czekać na aktywacje" to czekam . już bardzo długo
Tzn jak długo?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DUPLIKAT I CO TERAZ

Post autor: mariusz9a »

Franticbald pisze:Mam juz dosć zabawy w kotka i myszkę z operatorem! Zrobiłam duplikat karty, wkładam do telefonu i pojawia sie komunikat - bład połaczenia z siecią. Dzwonie do BOK - " proszę czekać na aktywacje" to czekam . już bardzo długo
Aktywacja trwa ok 20 minut...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: DUPLIKAT I CO TERAZ

Post autor: kosa1127 »

Franticbald pisze:Mam juz dosć zabawy w kotka i myszkę z operatorem! Zrobiłam duplikat karty, wkładam do telefonu i pojawia sie komunikat - bład połaczenia z siecią. Dzwonie do BOK - " proszę czekać na aktywacje" to czekam . już bardzo długo
A telefon jest ciągle zalogowany? (włączony?) jeżeli tak to wyłącz i włącz zasięg sam nie wskoczy - telefon musi się przelogować u operatora...
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Franticbald
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2010, o 11:58

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: Franticbald »

Krata siedzi w telefonie od 2h ( jak na dzisiaj ). Mam Nokię 6233, kupioną w komisie. Wcześniej działałam na niej starą kartą, potem zmieniłam telefon, a teraz nie działa. W biurze obsługi klienta powiedzieli " proszę czekać , karta sama powinna sie zalogować do sieci" . No to czekam. Zobaczymy za chwilę.

A czy jest możliwość ze konto bo zablokowaniu po zaginięciu nie zostało jeszcze odblokowane ?
Igresik
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2012, o 15:14

DUPLIKAT KARTY SIM - pytanie! WAŻNE !

Post autor: Igresik »

Witam.
Zgubiłem kartę SIM jakiś czas temu. Będę szedł do salonu Plusa, aby wyrobić duplikat. Mam takie pytanie czy SMS-y, które zostały wysłane na zgubioną kartę [jak i te, które były na niej zapisane] będą znajdowały się na duplikacie?
I jak to jest z książką telefoniczną, czy nr-y zapisane na ''zgubie'' będą na nowej karcie?

Bardzo proszę o szybką odp.
Dziękuję.
Igor S.
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: Amix »

Nie. Jakbyś miał kontakty w telefonie, to by się zachowały. Dostajesz permanentnie czystą kartę, aktywują tylko Twój nr telefonu i chyba ta przyjemność kosztuje 50 zł. Ja kiedyś tak płaciłem jak zgubiłem telefon. Jeśli się mylę, co do opłat za kartę to proszę mnie poprawić. Może teraz jest za free, ale zagubiona chyba nie.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: luki »

Zapisane przepadły. Wysłane przez jakiś czas czekają jeśli nikt ich nie odebrał, chyba 7 dni, potem są usuwane.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: Jrv »

Wymiana w ofercie na kartę to 12.30
Smsy na karcie sim - a zapisywałeś je tam? Karty sim mają mało pojemności i aby trafiły na nią sms telefon musi mieć możliwość ich tam skopiowania.
Reszta to tak jak poprzednicy powiedzieli. Przecież karta sim to fizyczny nośnik danych, który zgubiłeś i nikt nie wyczaruje danych, które tam się znajdowały.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
looko
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:04

Zgubiony telefon wraz z karta sim

Post autor: looko »

Witam

Wczoraj zgubiłem telefon wraz z kartą sim (36i6), nie szkoda jest mi telefonu tylko brak kontaktów i własnego numeru.
Moje pytanie brzmi czy jest możliwość utworzenia duplikatu tej karty w salonie Plusa, telefon nie był na abonament a więc raczej nie odzyskam kontaktów które na niej były, ale czy jest możliwość wyrobienia jej z tym samym numerem ??
Obrazek
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Zgubiony telefon wraz z karta sim

Post autor: Hunter »

Jeśli był zarejestrowany na Ciebie to możesz otrzymać duplikat tej karty (12.50zł usługi prepaid).
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
looko
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:04

Re: Zgubiony telefon wraz z karta sim

Post autor: looko »

Karta/starter był kupiony jakoś 1,5roku temu w zwykłym sklepie, nie rejestrowałem jej nigdzie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgubiony telefon wraz z karta sim

Post autor: Jrv »

To niestety numer przepadł. Chyba, że... masz wypraskę z której wyłamuje się kartę sim. Tam jest jej numer seryjny i z tym możesz udać się do punktu Plus.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Daariusz
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2013, o 12:54

zgubiłem telefon.

Post autor: Daariusz »

czy można namierzyć telefon w plusie ? telefon miał sygnał przez 5 dni wychodzi na to ze bateria padła, ile by kosztowało namierzenie ?
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: ChuckyCiechanow »

Jeśli maiłbyś włączone usługi do lokalizacji na 99 % dałoby się zlokalizować tel. Plus sam nie poda Ci lokalizacji telefonu.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: Jrv »

Tak po prostu namierzać mogą jedynie organy ścigania. Procedura ta jednak jest dostępna jedynie w momencie zagrożenia życia lub zdrowia.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ