Poczta głosowa PLUSA

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Poczta głosowa PLUSA

Post autor: daniel85 »

Dlaczego PLUS sam aktywuje pocztę głosową i nie można jej deaktywować?! Czy ktoś się z tym spotkał?
Daniel
emerson
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2010, o 11:09

Re: Poczta głosowa PLUSA

Post autor: emerson »

Przy nowych aktywacjach (zarówno abo,mix i pre-paid) poczta zawsze jest aktywowana w standardzie. W abonamencie można ją wyłączyć przez Plus Online lub poprzez wpisanie kodu ##002# (deaktywacja wszystkich przekierowań) i klawisz połączenia. W Mixie i Simplusie wpisuje się *122*00# i klawisz połączenia. I po problemie ;-)

Nie spotkałem się z sytuacją żeby poczty nie dało się wyłączyć.
daniel85
Szalony PlusManiak
Posty: 305
Rejestracja: 9 mar 2009, o 11:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: Poczta głosowa PLUSA

Post autor: daniel85 »

Dzięki za odpowiedź, ale jest użytkownikiem od 5 lat i co jakiś czas właczaja mi poczte mimo, że ją deaktywuje.
Daniel
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: Poczta głosowa PLUSA

Post autor: ManMoon »

Jak się przenosisz do innej taryfy to też masz zawsze aktywną pocztę głosową.
Pamiętam, że jak się przenosiłem z Mix III do Mix IV to też się dziwiłem że jest aktywna ;-)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 15:19 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
emerson
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2010, o 11:09

Re: Poczta głosowa PLUSA

Post autor: emerson »

daniel85 pisze:Dzięki za odpowiedź, ale jest użytkownikiem od 5 lat i co jakiś czas właczaja mi poczte mimo, że ją deaktywuje.

To jeśli tak jest to chyba pozostaje Ci reklamacja (choćby przez Plus Online).Ja wyłączyłem pocztę zaraz po aktywacji numeru i nigdy nie włączyła się ona sama.
Nova2105
Prawie PlusManiak
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2011, o 18:02

Re: Poczta głosowa PLUSA

Post autor: Nova2105 »

Ja nie mogę wyłączyć poczty głosowej krótkim kodem.
Jak wpisuję krótki kod to przychodzi sms że poczta głosowa jest nieaktywna, a niestety nadal jest włączona :(
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Poczta głosowa PLUSA

Post autor: ChuckyCiechanow »

Nova2105 pisze:Ja nie mogę wyłączyć poczty głosowej krótkim kodem.
Jak wpisuję krótki kod to przychodzi sms że poczta głosowa jest nieaktywna, a niestety nadal jest włączona :(
Wpisz kod na włączenie poczty *122*11# poczekaj chwile a następnie wyłącz *122*00# powinno być już dobrze.
Nova2105
Prawie PlusManiak
Posty: 39
Rejestracja: 1 lut 2011, o 18:02

Re: Poczta głosowa PLUSA

Post autor: Nova2105 »

Dziękuję, pomogło :)
wolfu
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2011, o 17:21

Poczta głosowa

Post autor: wolfu »

Cześć.

Jakiś (dłuższy) czas temu, przez przypadek uaktywniłem sobie pocztę głosową. Skutki są złe, bo, gdy nie odbieram, znajomym włącza się moja poczta, której i tak nie odsłuchuję.. a poza tym, gdy odrzucę jakieś połączenie (bez odbierania), to mój własny numer dzwoni do mnie co kilka minut, abym odsłuchał nagrania z poczty.. Ogólnie jest to niezwykle denerwujące. Jak wyłączyć pocztę głosową?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Poczta głosowa

Post autor: Jrv »

*122*00#
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Asieńka
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2016, o 23:03

Poczta głosowa

Post autor: Asieńka »

.
Ostatnio zmieniony 1 paź 2021, o 06:33 przez Asieńka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Poczta głosowa

Post autor: sl@w_es »

@ Asieńka,

Plus od pewnego czasu uruchamia usługę o nazwie Notka SMS wszystkim, począwszy od taryf najnowszych.

Jeśli Ty inicjujesz połączenie do kogoś kto ma na swoim numerze tę usługę aktywną (nawet o tym nie wie, bo Plus nie wysyła żadnej informacji o aktywacji) to niestety, jesteś skazana na ten komunikat i sankcje z tym związane. Wyłączenia może dokonać osoba u której ta usługa została aktywowana.
Jeśli jest ona aktywna u Ciebie to dla dobrego samopoczucia osób dzwoniących na Twój numer możesz ją wyłączyć kodem: *122*00*03. Samą Pocztę głosową wyłączysz kodem *122*00*02.

Jakimś połowicznym rozwiązaniem są nielimitowane rozmowy w sieci bądź do wszystkich lub wyłączanie się po czwartym sygnale oczekiwania. Piąty sygnał w większości przypadków nie dochodzi do końca i załącza się odczyt komunikatu, a tym samym pobieranie kasy z konta lub minut z pakietu.

Chcesz zapoznać się z innymi wpisami dotyczącymi tego zagadnienia zapraszam do lektury niżej podanych wątków:

- Poczta głosowa.
- abonent chwilowo niedostępny
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
zygmund2
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2017, o 15:41

Re: Poczta głosowa PLUSA

Post autor: zygmund2 »

Witam,

Chciałbym zapytać jak wyłączyć pocztę głosową ponieważ kod ##002# pomimo zwrotnego komunikatu, że zostało wyłączone tak naprawdę nic nie wyłącza i poczta jak była tak jest dalej.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ