Nowy tel w mix plus czy przejsc na Abonament

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Dabolo
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 paź 2008, o 16:13

Nowy tel w mix plus czy przejsc na Abonament

Post autor: Dabolo »

Witam.
Kończy mi się umowa w mixplusie i teraz nie wiem co zrobić.
Czy jest sens przedłużyć umowę ? czy moze przejść na abonament (25zł lub 40zł)
Oczywiście chce z tel. ale widząc ceny u operatora to można sie załamać;/
z góry dzieki za pomoc.
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

O jaki profilu korzystania z telefonu mówimy? Wczoraj wziąłem u700 w mixie za 69zł na 36 doładowań,telefon bajka,w awansie bez kontraktu 1299zł,drożej niż w mixie łącznie ze spłatą doładowań.
Dabolo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2008, o 16:13

Post autor: Dabolo »

telefon będzie służył mi do słuchania muzyki , przeglądania internetu ,dzwonienia i pisania eskow.
Patrząć np na n95 w mixie kosztuje ponad 1,3k zł ,na allegro 1,2k zł .
a u700 to Ciekawy telefon;)

*w u700 jest HDSPA i co to daje? czy jak kupie pakiet w plusie 20mb będę miał taki szybki net?
Awatar użytkownika
Connected
Szalony PlusManiak
Posty: 216
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:20
Lokalizacja: Salon Firmowy Plus /3miasto
Kontakt:

Post autor: Connected »

HSDPA (High Speed Downlink Packet Access ) - funkcjonalność sieci komórkowych budowanych w standardzie UMTS umożliwiająca przesyłanie danych z sieci w stronę terminala z przepływnością 14.4 Mbit/s (jest to wartość maksymalna, opisana w specyfikacji 3GPP, obecne implementacje tej technologii umożliwiają maksymalną przepływność 7.2 Mbit/s). Jako pierwszy usługi na bazie HSDPA zaoferował swoim abonentom Cingular Wireless na przełomie roku 2005/2006. W lutym 2008 na Świecie było już 174 sieci (w 76 krajach), w których można używać tej technologii.

Często spotyka się także określenie - sieci HSDPA, odnosi się ono do sieci komórkowych budowanych w standardzie UMTS, które wspomagają transmisję za pomocą technologii HSDPA.

--------------------------------- wikipedia :)

Jeśli chodzi o "szybkość" przepływu danych to zależy to przede wszystkim od zasięgu w jakim w danej chwili sie znajdujesz. Jeśli Twój Samsung U700 będzie w zasięgu 3G/UMTS to internet działa naprawdę bardzo szybko a co za tym idzie 20 Mb może nie wystarczyć.

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"I give him an offer he can't refuse(...)"

Don Vito Corleone
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Jeśli masz zamiar wyświetlać strony w telefonie to w zasadzie większej różnicy pomiędzy EDGE a 3G nie zauważysz. 3G poczujesz dopiero po podłączeniu telefonu jako modem do kompa.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Dabolo
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2008, o 16:13

Post autor: Dabolo »

Dobra ,ale u mnie w mieście jest zasięg Edge ,a 42km ode mnie jest zasięg 3G;/

Connected czytałem na wiki ,ale to za mądrym językiem pisane jest:D
ODPOWIEDZ