Nowi klienci mają taniej niż przedłużający umowy w MIX Plus?

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
drago40
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 paź 2010, o 13:08

Re: Nowi klienci mają taniej niż przedłużający umowy w MIX P

Post autor: drago40 »

Oferta internetowa będzie tańsza ponieważ operator nie musi płacić prowizji pośrednikowi czyli właścicielowi salonu dlatego może sobie pozwolić na obniżenie ceny telefonu, w salonach czy punktach sprzedaży cena powinna być już taka sama, może jednak trafiłaś na punkt w którym właściciel kosztem swojej prowizji chciał Ci ;dosponsorować; zakup telefonu i tak jeszcze sporo by mu zostało, więc zaoferował go po niższej cenie niż ta wynikająca z promocji!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Nowi klienci mają taniej niż przedłużający umowy w MIX P

Post autor: rafal2119 »

kasiat pisze:A tam miła Pani poinformowała mnie, ze przedłuzajac (po raz trzeci) umowe musze w tej samej opcji (36 doladowan po 50zł) zaplacić 99zł (w innym salonie Pani "zaśpiewala mi" 149zł) Poprostu PARANOJA!!

Może mi ktoś wytłumaczyć od czego zależą ceny telefonów (konkretnie tego samego modelu, w takiej samej taryfie a w roznych salonach)?
Ta Pani się pomyliła, bo cena 149 zł jest na 30 doładowań po 50 zł, a na 36 cena to 99 zł.
Cena telefonu w tym samym czasie nie ma prawa się różnić w Punktach Obsługi Sprzedaży. Istnieją też Salony Firmowe, czyli sklepy bezpośrednio od Polkomtela. Właśnie w takich Salonach Firmowy możesz dostać niższą cenę zakupu, ale takowych punktów nie ma za dużo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowi klienci mają taniej niż przedłużający umowy w MIX P

Post autor: mariusz9a »

kasiat pisze:2 lata temu jak przedłużałam umowy ceny wszystkich telefonów na stronie internetowej były o minimum 20zł DROŻSZE niż w salonach
A nie na odwrót? ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Nowi klienci mają taniej niż przedłużający umowy w MIX P

Post autor: gatuso_18 »

Bierz Nokie X3-02 w ofercie z interenetem :) Zapłacisz mniej, bedziesz miec tanie połaczenia i w pelni wykorzystasz telefon :)
SlonceDeszcz
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 21:08

Nowy klient, a stary klient

Post autor: SlonceDeszcz »

Jestem zażenowany postawą Plusa jeśli idzie o ofertę MIX.
Umowę przedłużyłem w zeszłym roku sierpień 2011. Miesięczna kwota doładowania to 100 zł, umowa na 36 cykli. W miesiącu mogę dokupić 1 pakiet 250 smsów za 10 zł do wszystkich sieci oraz 5 pakietów po 5 zł - 500 sms do Plusa.
Nowi klienci 5 zł - nieograniczone smsy do wszystkich. Czujecie to?! Mnie krew zalewa, ogólnie dużo piszę ze znajomymi, czy z sympatią, która ma w Orange. Po doładowaniu konta, po 2 dniach nie mam na koncie 40 zł - pakiet już dawno się skończył. Pisałem, dzwoniłem do BOR, chodziłem po salonach, czy mogą coś z tym zrobić. Mają mnie w głębokim. To dla mnie skandal!!! Do końca kontraktu pozostało mi 16 doładowań, numer mam od jakiś 5 lat.

I najlepsze: PLUS, DAJ O SIEBIE ZADBAĆ - krew mnie zalewa ;/
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy klient, a stary klient

Post autor: Jrv »

Ładny żal nie ma co. Ale taka była wtedy oferta. Gdybyś teraz przedłużał umowę dostałbyś nową ofertę z takimi właśnie usługami. Z umową przecież zapoznałeś się przed jej zawarciem o co więc ten płacz?
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy klient, a stary klient

Post autor: sl@w_es »

Niestety, podpisując umowę wiedziałeś co robisz; nikt Cię do tego nie zmuszał, więc teraz zaciśnij zęby, płać i płacz. Trzeba było pozostać przy starej taryfie, telefon kupić na wolnym rynku i nie pchać się w tak beznadziejną ofertę.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
niezapominajka21
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2015, o 20:14

Równi i równiejsi, warunki umowy

Post autor: niezapominajka21 »

Witam, jestem Państwa klientką od dobrych 10lat, cały czas w mixie. W styczniu tamtego roku przedłużyłam umowę i wybrałam telefon Kazam 5.5 na 4 lata. Kilka dni temu rozmawiałam z dwiema osobami które wybrały ten sam model telefonu, również 50 zł miesięcznie lecz dostały na 3 lata. A w plusie są dużo krótszy okres. I stąd moje pytanie, dlaczego tak jest że osoba z dłuższym stażem w Państwa sieci otrzymuje gorsze warunki umowy? Zdaję sobie sprawę że podpisałam umowę i trudno trzeba płacić ale nurtuje mnie to pytanie?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Równi i równiejsi, warunki umowy

Post autor: sl@w_es »

Sądzę, że pistoletu do głowy nikt Ci nie przyłożył, abyś podpisała taką, a nie inną umowę.
Trzeba było wybrać inny dostępny wariant, a nie rzucać się na tani telefon na 48 doładowań.
Mniejsza liczba doładowań w tej samej wysokości oznacza, że telefon ten z pewnością był droższy. Nic za darmo, zawsze coś za coś.
Staż w Mixie? Nie bądź śmieszna, tu nie ma negocjacji, a już na pewno nie w punktach stacjonarnych.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
pawel1710
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 16 lis 2014, o 22:37

Re: Równi i równiejsi, warunki umowy

Post autor: pawel1710 »

Śmieszni to są raczej operatorzy, w tym i Plus. Co chwile przysyłają mi sms-y żeby wziąć super ofertę specjalnie dla mnie na przedłużenie umowy, albo przejść na abonament na super warunkach, a jak patrzę na stronę, albo idę z zapytaniem do salonu, to oferują mi to samo co nowym klientom. Po co w ogóle jest na stronie Plusa opcja, żeby podać swój nr i sprawdzić czy jest dla mnie oferta, skoro po wpisaniu tego nr wyskakują oferty identyczne jak dla nowych klientów? Co z tego, że to Mix? Dlaczego nie ma negocjacji? Przecież tak samo podpisuje się umowę jak w przypadku abonamentu i jak najbardziej powinno zależeć Plusowi, żeby to z nim po raz kolejny klient podpisał umowę. Ale skoro nie zależy no to trudno. Dlatego jeszcze 5 doładowań i zmywam się z tego Mixa.
ODPOWIEDZ