Plus Mix - doładowałem, a ważności nie przedłużyło

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
lipton
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 22:49

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: lipton »

Dzięki, czyli mój błąd, muszę poczekać do wtorku.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Jrv »

No niestety. Nie ma się co przejmować zdarza się najlepszym :) Na poprawę humoru wylej komuś wiadro wody na głowę :evil:
Pozdrawiam.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
rayder
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 7 lis 2011, o 16:43

Pytanie o doładowanie konta

Post autor: rayder »

Witam.
Przedłużyłem niedawno umowę w PlusMix i muszę robić doładowania po 40 zł. Zrobiłem ostatnio doładowanie za tą kwotę lecz dziś dostałem SMSa, że jutro mija ważność konta. Czy to znaczy że w pierwszym miesiącu umowy muszę zrobić 2 doładowania?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Jrv »

Tak, zawsze tak jest, że w pierwszych 30-stu dniach dokonuje się dwu zasileń kwotą zakontraktowaną - jest stosowny zapis w regulaminie.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Dragorwyin
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 10:36

Telefon za 1zł w MixV - brak przedłużenia ważności konta

Post autor: Dragorwyin »

Witam.
Moja mama miesiąc temu podpisała umowę (dokładnie 25.03), doładowała na drugi dzień 30 zł na konto, następnie 25.04 doładowała jeszcze raz za 30 zł (wszystkie operacje za pomocą telekodu). I tutaj zaczął się problem, ponieważ mamie przyszło powiadomienie, że doładowało te pieniądze i ukazało stan bieżący, ale te pieniądze zniknęły i nie przedłużyło ważności konta.

Mama także próbowała 27.04 i 28.04 doładować kolejno za 10 zł i 5 zł, ale problem jest ten sam, tyle, że pieniądze na koncie się zgadzają, więc chciałbym się dowiedzieć, czy musi jeszcze raz za 30 zł wpłacić na konto, czy jest w czym innym problem?

Tak na marginesie, gdy wysyłała SMS-y z telekodem na doładowanie, wyskakiwał błąd ("błąd sieci" czy "niepoprawna sieć", coś tego pokroju).

Bardzo proszę o pomoc. Warunki płatności ma na gotówkę, telefon kupiony był kupiony za 1zł (dzwonili do niej z Plus'a, że jest taka oferta) w arvato services Polska.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: pepcia2 »

Prawdopodobnie pierwsze doładowanie było przed zmainą taryfy na nową (przed otrzymaniem sms-a potwierdzającego zmianę) i dlatego nie zostało 'zaliczone'. Doładowanie musi być deklarowaną kwotą, nie mogą być łączone kwoty. (tj.musi być w Waszym wypadku za 30, a nie np.10+5+5+10) Musi mama doładowac jeszcze raz kwotą 30 zł.
Co do znikających pieniędzy: nie były aktywowane jakieś pakiety ( *121# *136# ), internet itp?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: sl@w_es »

Dragorwyin,
umowa podpisana 25.03, a więc z pewnością z taryfą Mix 6, a nie Mix V jak w tytule.
W kwestii doładowań proszę zapoznaj się z tym postem:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 382#p62382
Zakładając, że pierwsze doładowanie (25.03) zostało wykonane po aktywacji umowy to wykonując kolejne doładowanie 25.04 nie został dotrzymany termin dwukrotnego zasilenia konta w ciągu pierwszych 30 dni od aktywacji umowy - konto ważne do 24.04. Kolejne, trzecie z kolei zasilenie przedłuży ważność konta do 24.05.
W Mixie - w czasie obowiązywania kontraktu - doładowanie przedłuża ważność konta licząc od daty poprzedniej ważności, a nie od daty doładowania.

Co do błędu pojawiającego się po wysłaniu kodu zasilającego to nie jest to odosobniony problem - był opisywany na PlusForum m. in. w tym wątku:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=8244
Jeśli nadal taki komunikat będzie się pojawiał to zapraszam ponownie na FORUM do w/w wątku.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Dragorwyin
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 10:36

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Dragorwyin »

Nie były zakupywane inne pakiety.

Jest w umowie napisane Mix 6 (mój błąd). To teraz mama będzie musiała doładować jeszcze raz? Czy dwa razy, aby jeden doszedł informujący o umowie z Mix'em? (coś takiego wyczytałem na forum). Mojej mamy nie poinformowano, że musi dwa razy doładować...
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: pepcia2 »

O dwóch doładowaniach w ciagu miesiąca pisze choćby u umowie, którą mama podpisywała. Tak jest od dawna, więc pewnie w salonie nawet nie przypuszczali, że ktoś może o tym nie wiedzieć ;-) Jak doładujecie konto sprawdzcie do kiedy bedzie ważne, do tej daty będzie trzeba wykonać kolejne doładowanie.
kamilka102
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2013, o 15:28

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: kamilka102 »

witam
mam mix-a na doładowania po 30zł czy jesli zasile konto kwota np. 100zł to zalicza mi 3 doladowania po 30zł czy tylko 1 raz ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj kamilka102,

system nie podzieli tego doładowania. Będzie liczone jako 1 zasilenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
heross2
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2013, o 20:03

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: heross2 »

Mam podobny problem co inni użytkownicy.

Posiadam Taryfę MIX6. Kwota minimalna doładowania do 40zł. Załadowałem przed chwilą 2x po 20 zł. Przyszedł mi sms, że aktualna kwota doładowania to 48 zł (wcześniej miałem niewykorzystane 8 zł), więc pomyślałem, że wszystko się zgadza.
Potem przyszedł sms, że zostało 28 zł (zawsze pobierało mi 20 zł - 15 zł za darmowe minuty i 5 zł za pakiet internetowy).
Niestety, gdy chciałem wykonać połączenie to miły Pan powiedział, że zbliża się koniec ważności konta i że należy je naładować. Gdy wpisałem komendę *100# aby sprawdzić stan konta to było znowu 48 zł (a niedawno przyszedł sms, że aktualny stan konta to 28 zł), a ważność konta do 01.01.2014. O co chodzi? Pisząc ten post dzwonię z innego telefonu do konsultanta Plus, niestety mija 20 minuta i nadal czekam. Przy okazji. Ta opłata (2 zł) za obsługę klienta jest naliczana czasowo (za minutę), czy ogólnie 2 zł?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: sl@w_es »

Mając Mixa konto doładowujemy kwotą minimalną lub wyższą; niższe kwoty zasileń nie powodują przedłużenia ważności ponieważ nie podlegają sumowaniu stąd ważność konta taka a nie inna.

Koszt połączenia z BOK to 1,97 zł za całą rozmowę (połączenie/oczekiwanie), ale są sposoby obniżenia tej opłaty.
Więcej na stronie: http://www.plus.pl/indywidualna/Kontakt/
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
heross2
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2013, o 20:03

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: heross2 »

czyli nawet jak zadzwonię do konsultanta to to nic nie da? Muszę wydać kolejne 40 zł na doładowanie?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mix - doładowanie nie przedłużyło ważności

Post autor: sl@w_es »

Niestety, telefon do konsultanta nic tu nie pomoże, a chcąc przedłużyć ważność konta musisz zasilać je kwotą wynikającą z umowy czyli w Twoim przypadku 40 zł.
Po wykonaniu wszystkich zasileń konta będziesz mógł dopiero zasilać kwotami dowolnymi.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ