Jak to jest z ważnością konta?

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Jak to jest z ważnością konta?

Post autor: pasqal »

Chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi okresu ważności konta w 36.6. Otóż zauważyłem (i bynajmniej mi to nie przeszkadza :-) ), że okres ważności konta dla połączeń wychodzących zawsze był o 1 dzień dłuższy, a przychodzących, bagatela, nie skończył mi się do tej pory :-) zasilałem ostatnio konto bodajże na początku sierpnia kwotą 5 zł - połączenia wychodzące - owszem, już zablokowane, ale przychodzące - minęły ponad 2 miesiące (12.08.2008 - data wygaśnięcia ważności), a dodzwonić się jeszcze na niego można, smsy również dochodzą.
I tu takie moje małe pytanie do Was, czy też mieliście może podobne doświadczenia z Simplusem? Ja niestety z tą ofertą na kartę niewiele miałem/mam do czynienia ;-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Ja myślę że ma to związek z tym że Polkomtel raz do roku (najczęściej w pierwszym kwartale roku) czyści bazę pre-paidów. Do tej pory mimo wygaśnięcia ważności konta, karta może działać.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

zgadza się; poza tym Polkomtelowi wcale nie zleży na tym, żeby Ci wyłączyć byle szybciej kartę. ;) a przecież takie rozwiązanie jest nawet dobre dla użytkownika, :) tyle, że psuje trochę wiarygodność statystyk... :)
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

mariusz9a pisze:Ja myślę że ma to związek z tym że Polkomtel raz do roku (najczęściej w pierwszym kwartale roku) czyści bazę pre-paidów. Do tej pory mimo wygaśnięcia ważności konta, karta może działać.
W regulaminie świadczenia usługi jest napisane, że karta przestaje być aktywna (wyrejestrowana) po okresie 365 dni od wygaśnięcia daty połączeń wychodzących, także tu się wszystko zgadza ;-) Tylko chodzi mi o sam fakt, że mogę odbierać połączenia pomimo rzekomego minięcia okresu ważności dla połączeń przychodzących.
Ale to wszystko i tak nie zmienia faktu, że mi się podoba ;) a dodatkową zaletą jest to, że nie zerują wcale stanu konta, jak to ma miejsce w Simplusie, co wydaje się być zaletą dla numeru alternatywnego. I dobrze, że tak jest ;-)
And remember: respect is everything…
ODPOWIEDZ