250 SMS do wszystkich

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
orbit
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 sie 2011, o 23:10

250 SMS do wszystkich

Post autor: orbit »

Minęło już 31 dni odkąd aktywowałam ten pakiet a on się nie uaktywnił cyklicznie tak jak to jest podane w regulaminie. Pytanie w związku z tym mam takie: czy muszę jeszcze raz wprowadzać kod aby go aktywować? I czy po wprowadzeniu tego kodu nie zostanie podwójnie naliczona opłata za aktywacje?
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: ChuckyCiechanow »

orbit pisze:Minęło już 31 dni odkąd aktywowałam ten pakiet a on się nie uaktywnił cyklicznie tak jak to jest podane w regulaminie. Pytanie w związku z tym mam takie: czy muszę jeszcze raz wprowadzać kod aby go aktywować? I czy po wprowadzeniu tego kodu nie zostanie podwójnie naliczona opłata za aktywacje?
Czasami cykliczne pakiety się nie przedłużają, trzeba wtedy samemu aktywować pakiet, nie zostanie naliczona podwójna opłata.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: sl@w_es »

orbit pisze:Minęło już 31 dni odkąd aktywowałam ten pakiet a on się nie uaktywnił cyklicznie tak jak to jest podane w regulaminie. (...)
Odpowiedz sobie na kilka prostych pytań wynikających z Regulaminu promocji „250 SMS-ów do wszystkich”.

Czy w czasie domniemanej próby aktywacji nowego pakietu przez system:
  • 1) miałaś wystarczającą ilość środków na swoim koncie potrzebną do jego aktywacji?
    2) Twoje konto znajdowało się w okresie ważności dla usług i połączeń wychodzących?
    3) minęło już dokładnie 31 dni od chwili aktywacji poprzedniego pakietu?
    4) otrzymałaś sms-y informujące o tym, że:
    • - pakiet zostanie automatycznie odnowiony, a za jego odnowienie zostanie pobrana opłata na zasadach określonych w Regulaminie (SMS dwa dni przed upływem ważności pakietu)
      - pakiet zostanie zdezaktywowany z powodów wymienionych przeze mnie w pkt 1) lub 2)?
Nie twierdzę, że w Twoim przypadku tak musiało być, ale wielu Użytkowników zapomina o tych ważnych faktach.
Odpowiadając sobie przecząco choć na jedno z przedstawionych wyżej pytań, uzyskałaś odpowiedź na pytanie Dlaczego pakiet cykliczny nie odnowił się automatycznie (przecząca odpowiedź na pytanie 4 wskazuje na jakiś błąd w systemie).
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
orbit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2011, o 23:10

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: orbit »

[ad]
sl@w_es pisze: Odpowiedz sobie na kilka prostych pytań wynikających z Regulaminu promocji „250 SMS-ów do wszystkich”.

Czy w czasie domniemanej próby aktywacji nowego pakietu przez system:
  • 1) miałaś wystarczającą ilość środków na swoim koncie potrzebną do jego aktywacji?
    2) Twoje konto znajdowało się w okresie ważności dla usług i połączeń wychodzących?
    3) minęło już dokładnie 31 dni od chwili aktywacji poprzedniego pakietu?
    4) otrzymałaś sms-y informujące o tym, że:
    • - pakiet zostanie automatycznie odnowiony, a za jego odnowienie zostanie pobrana opłata na zasadach określonych w Regulaminie (SMS dwa dni przed upływem ważności pakietu)
      - pakiet zostanie zdezaktywowany z powodów wymienionych przeze mnie w pkt 1) lub 2)?
Nie twierdzę, że w Twoim przypadku tak musiało być, ale wielu Użytkowników zapomina o tych ważnych faktach.
Odpowiadając sobie przecząco choć na jedno z przedstawionych wyżej pytań, uzyskałaś odpowiedź na pytanie Dlaczego pakiet cykliczny nie odnowił się automatycznie (przecząca odpowiedź na pytanie 4 wskazuje na jakiś błąd w systemie).
1) na koncie posiadam wystarczające środki potrzebne do aktywacji
2) konto posiada ważne pochodzenia wychodzące
3) minęło już dokładnie więcej niż 31 dni
4) tak, zostałam poinformowana dwa dni wcześniej, że zostanie włączony nowy pakiet ważny kolejny miesiąc

Skoro pakiet nie aktywował się automatycznie (chociaż o niczym nie zapomniałam) to mam rozumieć, że to po prostu błąd systemu i mogę aktywować go sama nie martwiąc się o dodatkowe koszta z tym związane, tak?[/ad]
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: sl@w_es »

Dokładnie tak jak poniżej
ChuckyCiechanow pisze:(...) nie zostanie naliczona podwójna opłata.
Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze kodem *121# czy ów pakiet nie widnieje jako uruchomiony, bo skoro zawiódł system to wszystko jest możliwe. ;-)
W ciągu 31 dni można uruchomić tylko jeden pakiet "250 SMS-ów do wszystkich", więc nawet gdyby pakiet był uruchomiony, ale faktycznie go nie ma to i tak nie powinien uruchomić się kolejny ... Kasy za nie-uruchomienie kolejnego pakietu chyba Ci nie pobrało?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
orbit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2011, o 23:10

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: orbit »

Już sprawdzałam, nie podaje w ogóle, że taki pakiet był aktywny. Kasę jak miałam tak mam więc zaktywuje sama ponownie tą usługę bo chyba nie mam już na co czekać (miała się aktywować 19 a dzisiaj już mamy 21).
Dziękuję za porady a w razie dalszych problemów będę pisała :-) to mój pierwszy pakiet, który miał być cykliczny i nie myślałam, że akurat na mnie padnie to, że się nie odnowi automatycznie bo zawiedzie system :-P
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: rafal2119 »

W tej nowej taryfie MixV cykliczne pakiety odnawiają się nieraz maksymalnie po 24 godzinach.
Moja siostra ma tak z pakietem 500 SMS-ów do Plusa, że prawie przez cały dzień czeka na aktywację pakietu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: gatuso_18 »

Sprawdzone, najlepiej wbijac sobie usługi przez e-boka ;) kilka razy probowałem zmienic pakiet, uruchomic kodem i nic, przez e-boka raz dwa i miałem juz na koncie aktywny :)
passion
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 paź 2011, o 21:37

250 sms do wszystkich

Post autor: passion »

Przeczytałam regulamin, mam taryfę mixPlus IV duo, a nie da się aktywować promocji, dzwoniłam pod *121*11*02# parę razy, mam pieniądze na koncie, czytałam inne posty, a ciągle mam wiadomość "usługa chwilowo niedostępna. Skontaktuj się z biurem obługi klienta''. Wie może ktoś co robię źle? Dlaczego mi to nie działa?
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: kosa1127 »

Bo pakiet 250 sms do wszystkich sieci jest dostępny dla Klientów posiadających taryfę mix V, Ty posiadając taryfę mix IV, IV duo nie masz możliwości aktywacji w/w promocji.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
passion
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 paź 2011, o 21:37

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: passion »

niesprawiedliwe . -,- :-x
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: ChuckyCiechanow »

passion pisze:niesprawiedliwe . -,- :-x
Czemu niesprawiedliwe ? Możesz zmienić taryfę na Mix V koszt tylko 25 zł Opłata za zmianę taryfy w Plus Mix na nową MixV

Tylko pamiętaj, że tracisz bezlik sms oraz inne promocje.
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: kwicun »

ChuckyCiechanow pisze:
passion pisze:niesprawiedliwe . -,- :-x
Czemu niesprawiedliwe ? Możesz zmienić taryfę na Mix V koszt tylko 25 zł Opłata za zmianę taryfy w Plus Mix na nową MixV

Tylko pamiętaj, że tracisz bezlik sms oraz inne promocje.
I żeby było milej zmiana taryfy jest jednorazowa. Czyli już nie będziesz mogła wrócić do MP4. Dlatego zastanów się czy Ci się to opłaca :-)
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
mati1389
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:14

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: mati1389 »

Witam. Mam pytanie odnośnie pakietu wymienionego w tytule. Jak wiadomo pakiet ten jest cykliczny. Moje pytanie polega na tym : jeżeli zdezaktywuje ten pakiet 2-3 dni przed końcem jego ważności to czy zostanie on automatycznie uruchomiony z racji, że jest on cykliczny? Czy poniosę jakieś koszty w związku z dezaktywacją pakietu w małym odstępie czasowym od jego ponownej, automatycznej aktywacji? Pytam, gdyż nie wiem czy ten pakiet będzie mi potrzebny w następnym miesiącu. Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź.

PS Podkreślam, iż przeczytałem CAŁY regulamin tego pakietu i nie było tam ani słowa o owej sytuacji.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: 250 SMS do wszystkich

Post autor: Jrv »

Ale jak miałaby odnowić się usługa, która nie jest aktywna na koncie? Trochę to nielogiczne. Oczywiście wyłączasz pakiet i pozostaje wyłączony, nic się nie odnowi, nic dodatkowego się nie naliczy.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ