Kurier z umowa nie przyjezdza

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
boydee999
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 18:58

Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: boydee999 »

Witam wszystkich.

Mam nastepujacy problem. Ale po kolei.
Otoz zadzwonil do >mily pan< z firmy telemarketingowej (ktora to pracuje na zlecenie Plusa) z oferta przedluzenia umowy. Przyjalem oferte. Kurier z umowa i telefonem mial przyjechac w poniedzialek (gdzie rozmowa z konsultantem byla prowadzona w piatek).
Problem polega na tym ze kuriera nie ma juz prawie miesiąc (!), a ja nie moge dodzwonic sie na numer kontaktowy podany mi przez goscia z firmy telemarketingowej (mialem dzwonic do niego w "razie czego") bo jest nonstop zajete nie wazne o jakiej porze dzwonie. Numeru listu przewozowego nie mam, a w BOK powiedzieli mi, ze z firmami telemarketingowymi ( ktore pracuja de facto dla nich) nie maja kontaktu i nie moga mi pomoc. Czy wie ktos moze co zrobic w takiej sytuacji? Bo mi juz naprawde rece opadaja...

Dziekuje z gory za wszelkie rady
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: mariusz9a »

Ja bym olał ten telemarketing i zamówił to samo ale w inny sposób - w salonie albo w sklepie internetowym ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: rafal2119 »

Najlepiej to podejść do punktu Plusa. Tam sprawdzą czy umowa, którą do ciebie teoretycznie wysłali, jest już anulowana (jak minął miesiąc to pewnie będzie). Jeżeli tak będzie to na miejscu można od razu przedłużyć. W przeciwnym wypadku mogą wysłać zgłoszenie o anulowanie tej umowy.

Od połowy sierpnia już kilka osób było u mnie z takim samym problemem. Taki sam scenariusz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: gatuso_18 »

Może nie mają na stanie telefonów a sprzedaja je :/
boydee999
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 18:58

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: boydee999 »

rafal2119 pisze:Najlepiej to podejść do punktu Plusa. Tam sprawdzą czy umowa, którą do ciebie teoretycznie wysłali, jest już anulowana (jak minął miesiąc to pewnie będzie). Jeżeli tak będzie to na miejscu można od razu przedłużyć. W przeciwnym wypadku mogą wysłać zgłoszenie o anulowanie tej umowy.

Od połowy sierpnia już kilka osób było u mnie z takim samym problemem. Taki sam scenariusz.
To fajnie chociaz wiem co jest grane. Z tym, ze ja z tym gosciem ktory do mnie dzwonil umowilem sie na umowe 48 doladowan po 30 zl w mixie z Xperia X8 za 89zl. Dzisiaj wchodze na strone Plusa i co widze? Xperia X8 za 319zl :shock: i to na takich samych warunkach... Więc dobrze by bylo zeby ta umowe od telemarketera jakos "uratowac" :-|
Aha i jeszcze jedna wazna(?) rzecz o ktorej nie wspomnialem: kurier juz raz byl, ale ja nie moglem odebrac paczki. Czy w takim wypadku da sie jakos dostarczenie tej paczki ponaglic? Czy raz nie odebrana to juz anulowanie umowy?
Lupusx
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 18:38

Czas oczekiwania na kuriera

Post autor: Lupusx »

Witam.
Mam takie pytanie: zamówiłem telefon przez internet i mial dziś dojść (ma jeszcze troche czasu, bo podobno do 17 kurier jezdzi) tyle, że zaznaczyłem tam, że chcę kuriera w godz. 10-12. W SMS-ie z Plusa dostałem informację, że będzie między 11, a 13. Jest 15 i go nie ma. Czy powinienem gdzieś dzwonić, czy czekać do końca dnia? I po co ta opcja z ustalaniem godziny skoro oni się i tak z tego nie wywiązują? :/
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas oczekiwania na kuriera

Post autor: Jrv »

To już pytanie do firmy kurierskiej. Jak wiesz, która to i masz numer listu przewozowego to dzwoń do nich.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Lupusx
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 18:38

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: Lupusx »

2012-09-07 17:31:17 Wprowadzona do systemu
Oczekuje na przyjazd kuriera Warszawa
2012-09-07 17:31:17 Magazyn nadający
Przesyłka została wprowadzona na magazyn nadający Warszawa
2012-09-08 07:40:49 Magazyn doręczający
Przesyłka została wprowadzona na magazyn doręczający Lublin
2012-09-10 07:12:13 Wydano kurierowi
Wydano kurierowi do doręczenia Lublin

Mam nadzieję, że dojdzie ten telefon jutro do południa, bo jeśli nie to będę dzwonił na nr który dostałem od Plusa.
Lupusx
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 18:38

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: Lupusx »

2012-09-10 10:13:00 Niedoręczona Niedoręczona Lublin
2012-09-10 18:29:18 Niedoręczona Niedoręczona Lublin
Cos takiego dodano na stronie do sprawdzania gdzie jest teraz przesylka tylko ze bylem w domu caly czas moze ktos sie spotkal z taka sytuacja? Jutro z rana musze zadzwonic i sie dopytac ale mam nadzieje ze plus powierza przesylki rzetelnej firmie bo poki co jestem zawiedziony
Lupusx
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 18:38

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: Lupusx »

Czy plus ma jakikolwiek wplyw na firme kurierska? czy rownie dobrze mogliby dac telefon do dostarczenia pierwszemu lepszemu przechodniowi a on by zrobil z tym co by chcial?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: Jrv »

A Ty masz wpływ na firmę kurierską? Plus jak każdy klient wysyła przesyłkę a firma dostarcza. Wypowiedź z przechodniem jest niedorzeczna.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Lupusx
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 18:38

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: Lupusx »

No dobrze przesadzilem z tym teksem musze przyznac. skontaktowalem sie z firma przewozowa i dowiedzialem sie ze moja paczke mial nie ten kurier, wlasciwy podobno dzis do 17 ma do mnie dotrzec takze jeszcze raz sory za ten tekst ale mimo wszystko chyba juz nigdy nie zamowie telefonu przez internet wole jechac do salonu pozdro
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: Jrv »

Zupełnie nie masz za co przepraszać zwyczajnie zwróciłem uwagę na fakt, że nie jest to postronna osoba a jednak firma, która świadczy usługi i również powinna dbać o swoich klientów. Ja sporo kupuje przez internet i wiem, że różni kurierzy różnie się zachowują. UPS do tej pory mnie nie zawiódł siódemka jednak wypada blado itd. itp.
A kto do Ciebie dostarcza? K-EX?
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
vaxik
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 13:02

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: vaxik »

spokojnie, moja dziewczyna miała taki sam problem - przeprosili i następnego dnia owy kurier z telefonem przybył we właściwe miejsce ; )

tak na marginesie - każdy człowiek ma prawo do pomyłki.
Lupusx
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 18:38

Re: Kurier z umowa nie przyjezdza

Post autor: Lupusx »

tak o 16 w koncu pan z K-EXu dostarczyl telefon
ODPOWIEDZ