Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
wiolka1011
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 14:47

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: wiolka1011 »

Witam. Mam pewien problem z przedłużeniem umowy...chciałam ją przedłużyć po zakończeniu doładowań(zostało 3), póki co rozglądałam się za telefonem i na stronie plusa założyłam konto, dostałam informacje o tym że konsultant z plusa skontaktuje się ze mną. Następnego dnia zadzwonił Pan który zaoferował mi ofertę przedłużenia umowy, wybrałam tel samsung galaxy mini2 w ofercie 42 doładowania po 30zł i tel miał kosztować 69zł i przyjść kurierem do trzech dni...jednak dzisiaj rano zadzwoniła do mnie pani z plusa która także chciała przedłużyć ze mną umowę...była zdziwiona że już ktoś tą umowę ze mną przedłużył a ponadto mówiła że ten telefon w tej umowie powinnam dostać za 19 zł...i teraz nie wiem co robić...pani która dzwoniła radziła aby nie podpisywać umowy która przyjdzie kurierem...miała rozmawiać o sprawie z kierownikiem i zadzwonić o 12.00...nie zadzwoniła...dostałam także sms-a że w razie jakichkolwiek wątpliwości co do oferty powinnam zadzwonić pod numer 2699 jednak po wybraniu numeru nikt się nie odzywa bądź też dostaje informacje o tym że wszyscy konsultanci są zajęci i niezwłocznie oddzwonią...nie wiem ile mam czekać i co mam robić także proszę was o jakąś poradę
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Jrv »

Proponuję zadzwonić na 2601 i tam wszystko się wyjaśni.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
pit114
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 13:41

Przedłużenie umowy (problemy)

Post autor: pit114 »

Zacznę od porównania sieci Plus do nadawców telewizji cyfrowej.
W telewizji, gdy kończy się umowa, to przez trzy miesiące przed jej końcem są telefony z prośbą o przedłużenie, a w Plusie? Tu cisza. Prawdopodobnie wiedzą, że jak ktoś już trzy umowy jest z nimi, to nie zamierza jej rozwiązać i niech sam się interesuje, jak przedłużyć i na jakich warunkach.
Mam umowę w mix plus i nie opłaca mi się przejść do innej sieci, bo akurat ta oferta jest dla mnie najlepsza.
Przedłużyć umowę można już, gdy są min 4 doładowania do końca, ale w mojej sytuacji to droga przez mękę, bo zachciało mi się konkretnego modelu telefonu.

Zaczęło się od tego, że chciałem przedłużyć umowę z telefonem HTC ONE V. Tu pojawił się pierwszy schodek. Okazało się, że ten telefon nie jest dla osób przedłużających umowę a dla nowych abonentów.
Nie mogłem przedłużyć umowy bo nie było dla mnie oferty, a gdy już była, nadal nie było tego telefonu w ofercie.
No cóż, postanowiłem wyzerować licznik i zadzwoniłem jeszcze raz. Miła pani zaczęła wypytywać mnie o moje dane i tak za każdym razem. :-(
W końcu pojawiła się dla mnie oferta i mogłem go wziąć, ale jakie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że ten telefon jest w ofercie 30/50 zł, 42/50, a nie ma go w ofercie 36/50. Nie rozumiem jaki jest tego sens?
W ofercie 36/50 telefon kosztuje 150 zł i dlatego mnie interesuje, więcej nie mam zamiaru płacić za ten telefon.

.. W końcu z miłym pracownikiem w salonie Plusa, doszliśmy do wniosku, że jest tylko jeden sposób. Trzeba przejść z mix plus na plus na kartę i wtedy będę potraktowany jak nowy klient.
Tak też zrobiłem i już siódmy dzień (tyle mam czekać) czekam na SMS zmieniający taryfę mix plus.
Zakładam, że pojutrze pojadę podpisać umowę.
Tyle zachodu, próśb, pytań i telefonów do BOK. Nikt nie był w stanie mi pomóc, tak nie musiałbym wysłuchiwać podobnych, a jednak różnych informacji od konsultantów.
Mam nadzieję, że to już koniec mojej drogi i w końcu będę mógł skorzystać z dobrej dla mnie taryfy (choć nie do końca). Gdybym mógł przenieść się do innej sieci, to za to co przeżyłem przez ostatnie trzy tygodnie, już bym to zrobił.

Życzę wszystkim przedłużającym umowę, by łatwiej im to szło.

Piotrek
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy (problemy)

Post autor: Jrv »

Nikt do Ciebie dzwonić nie musi i nie dzwoni ponieważ albo nie ma oferty albo nie zezwoliłeś na to - więc bzdura. W ofercie mix nie ma czegoś takiego jak piszesz, że oferta jest jak są 4 doładowania. Oferta jest jak doładowań nie ma w ogóle - i to jest jedyna zasada - więc kolejna bzdura, którą napisałeś.

A czemu miła pani miałaby nie pytać o dane? Skąd ma wiedzieć z kim rozmawia i jakie informacje może mu udzielać?
Wątpię by nie było go w takich zasileniach. Wejdź na stronę plusa i sprawdź ofertę przedłużeniową dla siebie.

Pan w salonie zarobi więcej prowizji na takim rozwiązaniu ponieważ nie przedłuży umowy, a będzie miał nowy kontrakt.
Na SMS o zmianę czekał będziesz 8 dni co powinieneś wiedzieć jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
pit114
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 13:41

Re: Przedłużenie umowy (problemy)

Post autor: pit114 »

Nie znasz mojej sprawy. O ile z konsultantem masz rację, choć już mi się nie chciało po raz kolejny podawać numeru pesel, to z ofertą było tak. Dwa tygodnie minęło, jak już wykonałem ostatnie zasilenie i dopiero wczoraj pojawiła się dla mnie oferta.
Tak jak pisałem, już na 4 doładowania do końca, gdy zainteresowalem się, zaproponowano mi przedłużenie umowy w plus mix, ale nie z konkretnym telefonem.
Kriss
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:42

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Kriss »

Jeżeli chodzi o ofertę telefonów dla klientów przedłużającyh umowę w mixplusie, to się zgodzę. Nowy klient ma więcej modeli niż ten co przedłuża. Skoro HTC jest dostępny w doładowaniach na okres 42 i 30 zasileń to tym bardziej na 36. A co do oferty telefonicznej to tak jak piszę Jrv. Nie wyraziłeś na to zgody lub nie było oferty proste.
TheMaly
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:13

Re: Przedłużenie umowy Mix Plusie

Post autor: TheMaly »

Witam, jestem już w Plusie długo. Mam telefon w Mix-ie i zostało mi jeszcze 11 doładowań, ale mi to szybko zleci ponieważ w ciągu miesiąca doładowuję po 2 lub 3 razy. I mam takie pytanie, bo jest telefon który chciałbym wziąć, ale jest w ofercie mix na doładowania 40 zł, a ja mam po 30 zł i wiem, że można przedłużać umowę gdzieś koło 5 doładowań do końca i jakbym chciał ten telefon to co mam robić, czekać aż do końca, czy podejść do Plusa żeby odłożyli ten telefon dla mnie?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: luki »

Oferta może być wcześniej, ale równie dobrze może być przygotowana dopiero jak zrealizujesz wszystkie zasilenia - zgodnie z regulaminem, wiec nie byłbym tego taki pewien.
Awatar użytkownika
Kris-is
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 2 paź 2012, o 22:24
Lokalizacja: Okolice Iłży

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Kris-is »

Pytanie nr 1 (tak "prosto z mostu") - czy klient przedłużający umowę [pokontraktowy system zasileń] naprawdę może liczyć na tańszy telefon niż klient, który podpisuje nową umowę, czy to tylko taki chwyt marketingowy w celu zatrzymania klienta przy ofercie Mix Plusa :?:

Pytanie nr 2 - jeśli naprawdę można liczyć na zniżkę, to czy dałoby radę określić jakąś średnią wartość tej zniżki (jakieś przykłady, jeśli także dałoby radę podać), czy może to indywidualna kwestia wobec każdego klienta i każdy może dostać inną zniżkę :?:

Kriss pisze:Jeżeli chodzi o ofertę telefonów dla klientów przedłużającyh umowę w mixplusie, to się zgodzę. Nowy klient ma więcej modeli niż ten co przedłuża. [...]
A jeśli ten klient co przedłuża nie znajdzie tam modelu, który go interesuje, czy może ponegocjować o inny :?:
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: kosa1127 »

Ad.1 To nie jest chwyt marketingowy, swego czasu Lumia 610 dla umowy 36/50 kosztowała 1zł a dla nowego w takiej samej umowie 149 zł więc różnica była spora, nie porównywałem teraz z nowym regulaminem który jest od poniedziałku.
Ad.2 Nie da się tego określić, operator podaje cenę i ona taka jest, jak w podpunkcie pierwszym widać.
Ad.3 Przecież wszystkie modele są przeznaczone jak i dla nowych tak i do przedłużenia.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
karolina92
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2012, o 23:43

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: karolina92 »

Czy można przedłużyć umowę w Mix Plusie i wziąć nowego smartfona w ofercie standardowej z pakietem MB na próbę jeśli się wcześniej miało "zwykły" telefon (nie smartfon)?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Jrv »

karolina92 pisze:Czy można przedłużyć umowę w Mix Plusie i wziąć nowego smartfona w ofercie standardowej z pakietem MB na próbę jeśli się wcześniej miało "zwykły" telefon (nie smartfon)?
Tak, oczywiście, że tak.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
O'Reilly
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:24

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: O'Reilly »

Witam. Obecnie zostało mi 4 doładowania do końca i niby na stronie internetowej mam możliwość przedłużenia umowy w ofercie smartfonowej, która mi nie odpowiada ze względu na to, że karta z mixa nie należy do mnie, ale do osoby, która nie używa internetu. Czy jest możliwość przedłużenia umowy bez żadnych pakietów? Chcę po prostu doładować konto za 30 zł i mieć 100% doładowanej kwoty na koncie. Będzie to już mój czwarty telefon w mixie. No i jeszcze chciałem zapytać, czy jak będę brał telefon w salonie bez żadnych pakietów, to cena Samsunga Galaxy mini 2 będzie wynosiła 170 zł?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: Jrv »

Możesz wziąć telefon w ofercie standardowej w taryfie mix6 - gdzie nie dostaniesz smartfona - bądź mix20. A cena będzie wyższa ponieważ po pierwsze w salonie jest drożej jak w sklepie internetowym a po drugie smartfony w ofercie smartfonowej mają niższą cenę.
Możesz jeszcze wziąć telefon z pakietem danych na próbę i go wyłączyć.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
O'Reilly
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:24

Re: Przedłużenie umowy w Mix Plusie

Post autor: O'Reilly »

A jak zmienić przez internet ofertę ze smartfonowej na inną? Bo nie chcę, aby potrącano mi 20 zł za coś, czego nie będę używał. A może przy kurierze da się zmienić na umowę z mb na próbę? A z tym pakietem telefony nie są droższe i czy mogę bez żadnych konsekwencji wyłączyć go?

Jeszcze jest opcja wzięcia telefonu na nową umowę w ofercie smartfonowej ale nie wiem ile ten samsung może w niej kosztować w salonie. W sumie mogę mieć dwa numery.
ODPOWIEDZ