Zmiana taryfy w simplusie.

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
miko
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 12:43

Re: Bliski numer

Post autor: miko »

Czy mając taryfę Twój Profil można wrócić do taryfy Nowy Simplus? (np. przez sim data)?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana taryfy w simplusie

Post autor: Jrv »

miko pisze:Czy mając taryfę Twój Profil można wrócić do taryfy Nowy Simplus? (np. przez sim data)?
Nie, nie ma żadnej możliwości powrotu do taryf archiwalnych.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
kasiaaaa3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2012, o 13:09

Zmiana taryfy

Post autor: kasiaaaa3 »

Mam taryfę Twój Profil, sporo pisze sms i chciałam zapytać czy jest jakaś taryfa w której te smsy będą mnie mniej kosztowały? I jak przejść na taką taryfe?
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: annika »

Musiałabyś sprecyzować, ile to jest "sporo", bo to pojęcie względne. W przeliczeniu na miesiąc, no i czy to sporo jest do Plusa, czy raczej do wszystkich sieci.

Jeśli do Plusa, to pierwsze co mi przychodzi na myśl, to moja taryfa - PiszMówDobowy w ofercie 36i6. Za SMS-y do 36i6 zapłacisz 9 gr za każdy dzień w którym jakiś wyślesz (co daje niecałe 3 zł za miesiąc), a do reszty numerów Plusa możesz włączyć usługę EsyNielimitesy - 5 zł smsowania bez limitu na 30 dni i to nawet przy zerowym stanie konta. Tyle, że ta taryfa jest pozbawiona jakichś obniżek na dzwonienie, ale cena w standardzie nie jest zła.

No, a jeśli do innych sieci, to tu jest raczej problem. W taryfie Simplus pakiet 250 sms za 10 zł raz na miesiąc? W najnowszej taryfie Plus na Kartę 5 zł usługa, w której SMS są po 3gr przez miesiąc?

Ogólnie masz możliwość przejścia na takie taryfy: w ofercie Simplus taryfa Simplus i Plus na Kartę, a w ofercie 36i6 taryfa PiszMówDobowy - te są nowsze, na starsze nie ma powrotu.
luzak
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2012, o 01:37
Lokalizacja: Opalenica

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: luzak »

W taryfie Plus na Karę za opłatę jednorazową 1,5 zł masz SMS-y w Plusie za 0,39 zł dziennie czyli płacisz raz z pierwszym wysłanym SMS-em, a resztę SMS-ów do 23:59 masz za darmo.
kasiaaaa3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2012, o 13:09

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: kasiaaaa3 »

A czy z moją taryfą (twój profil) mogę przejść na Mix plusa?
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: ChuckyCiechanow »

kasiaaaa3 pisze:A czy z moją taryfą (twój profil) mogę przejść na Mix plusa?
Tak, jeśli podpiszesz umowę.
kasiaaaa3
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2012, o 13:09

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: kasiaaaa3 »

Z tego co czytalam nie wszyscy moga wlaczyc ten pakiet w 36i6, wiec nie mam pewnosci czy u mnie bedzie dzialal... a czy z ta taryfa bedzie mi dzialal kod *136*11*02#?
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: annika »

kasiaaaa3 pisze:Z tego co czytalam nie wszyscy moga wlaczyc ten pakiet w 36i6, wiec nie mam pewnosci czy u mnie bedzie dzialal... a czy z ta taryfa bedzie mi dzialal kod *136*11*02#?
Nie wszyscy mający taryfę PMD w 36i6 mogą mieć EsyNielimitesy? Jak ktoś ma problem z włączeniem tej usługi powinien się z tym zgłosić do operatora zamiast żalić się po kątach. Dlaczego ma być pozbawiony czegoś, co mu się należy i za co chce zapłacić?
Co do kodu, który podałaś... chodzi Ci dalej o tą samą taryfę? W 36i6 PMD taki kod nie zadziała, w ogóle posługuj się nie tylko kodami, ale też nazwami usług, bo jeden i ten sam kod w każdej kolejnej taryfie może włączać zupełnie co innego. Pewnie chodzi ci tu o sms za 39gr/dzień w taryfie PnK, o których napisał luzak, a które ja pominęłam z prostej przyczyny - wychodzi drożej niż w 36i6 i dlatego w ogóle o tej opcji nie pamiętałam ;-)
kisav_ek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2012, o 09:46

Problem ze zmianą taryfy.

Post autor: kisav_ek »

Zakupiłem nowy starter, obecnie jestem w taryfie "Plus na kartę", lecz nie odpowiada mi ona ze względu na to, iż brak w niej pakietów sms, a "nielimitowane sms'y" mnie nie satysfakcjonują. Chciałbym przejść do innej taryfy, np. Simplus i nie mogę. Gdy chcę to zrobić, to wyskakuje komunikat, w którym napisane jest, abym skontaktował się z BOK-iem. Co zrobić? Jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
armin84
PlusManiak
Posty: 122
Rejestracja: 7 mar 2009, o 09:01

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: armin84 »

musisz najpierw przejść do taryfy na internet (chyba *147*02#), a potem kod na starą taryfę

dodano 27.06.2012, 8:39:
------------------------
może byś łaskawco napisał, czy udało ci się zmienić taryfę i moja rada pomogła?
Бяла нощ, бяла луна, две тела, сенки от рая
benisz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2012, o 13:21

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: benisz »

postanowiłem podzielić się moją wiedzą w tym temacie i się specjalnie zarejestrowałem. ja z kolei przeniosłem numer z innej sieci. po fakcie stwierdziłem, że mam aktywną już nową taryfę (plus na kartę - pan w oddziale nie pytał, czy chcę inną, a ja nie pomyślałem, by zapytać). zrobiłem jak napisał armin84 i aktywowałem iplusa (*147*02#; koszt: 1,50 zl). nie udało się po tym uruchomić taryfy Twój Profil, ale udało się Simplusa (*147*10#; koszt: 1,50 zl). dopiero przy aktywnym Simplusie udało się aktywować Twój Profil (*147*50#; koszt: 1,50 zl). Dodam, że na Plus Online (konto na stronie Plusa) nie widzę teraz możliwości zmiany obecnej taryfy na macierzystą (Plus na Kartę), ale zakładam, że na 99% kodem pewnie się uda :). mam nadzieję, że pomogłem.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: Jrv »

Tak, tylko że przechodząc z Simplus na Twój profil nie mogło pobrać żadnych środków.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
benisz
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2012, o 13:21

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: benisz »

jestem przekonany, że mi pobrało.
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Zmiana taryfy w simplusie.

Post autor: annika »

benisz pisze:jestem przekonany, że mi pobrało.
Ale chyba za aktywację już konkretnego profilu, samo przejście na Twój Profil pozostawiono bezpłatne, aby potem były opłaty za przechodzenie między profilami.

Bezpośredniego przejścia do TP rzeczywiście nie ma, jakby przekopać regulaminy to wyszłoby na to, że faktycznie tak jest. ;-) jakby...
A że na Plus Online nie pokazuje Ci możliwości przejścia to też nie nowina. Pocieszę Cię że może się później pojawią. Mi na przykład po przejściu na PMD nie pokazywało nic, ale teraz widzę, że się coś ruszyło. Mam wypisane; Simplus, Plus na Kartę i ! SIM data ! - kiedy oni się oduczą tej nazwy :lol: Ale dopiero pod zakładką "Migracja", opcja "zmień taryfę" dalej wiedzie w ślepy zaułek.
ODPOWIEDZ