Karta SIM nieaktywna

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
luzak
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 sty 2012, o 01:37
Lokalizacja: Opalenica

Re: Karta SIM nieaktywna

Post autor: luzak »

eliza pisze:A ja mam pytanie w sumie dość podobne tylko mój problem polega na tym, że nie pamiętam czy wszystkie doładowania zostały wykonane (nie dostałam żadnych przypomnień żeby doładować konto), a moja karta sim jest nieaktywna. Czy mogę to jakoś sprawdzić telefonicznie bądź przez internet, czy muszę wybrać się do salonu Plusa?
W BOK ci na to pytanie odpowiedzą numery 2601 lub 601102555
Angelika6620043
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 14:03

Re: Karta SIM nieaktywna

Post autor: Angelika6620043 »

Słuchajcie mam problem w Polsce; byłam w salonie Plusa i aktywowałam roaming, doładowałam konto przed wyjazdem, kilka dni temu przyleciałam do Irlandii i wyswietla mi się, że mam usim nieaktywną. Co mam zrobić, żeby aktywować tę kartę?
Nie jest to telefon związany umową, a zwykły telefon na kartę.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Karta SIM nieaktywna

Post autor: Jrv »

Wygląda, że roaming jednak nie jest aktywny. Najlepiej zadzwonić do BOK i wszystko się wyjaśni. Dzwoniąc z zagranicy na numer +48601102555 Później wybierz 0 i 8.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
cortez321
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2012, o 16:23

zablokowane konto

Post autor: cortez321 »

Witam :)
Sprawa jest taka . Mam telefon bez umowy , doładowuje sobie kiedy chce i tam bla bla bla ( starter kupiony za 9 zł w sklepie ) , ale ostatni raz konto doładowałem 19.IX.2011 r. i minął rok . Teraz nie mogę wykonywać żadnych operacji typu sprawdzenie ważności konta itp. . Chciałem załadować za 5 zł tak na próbę czy zadziałało by , ale odpowiedz sieci jest nierozpoznana . I teraz pytanie zasadnicze . Czy jest możliwość ponownego działania karty SIM w moim telefonie ??? Czy jeśli załaduje za 30 zł to wszystko wróci do normy ?????
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: zablokowane konto

Post autor: ChuckyCiechanow »

Karta logowała się do sieci do dnia 19.IX.2012 r. Nie masz już praktycznie szans na odzyskanie numeru chyba, że uda się przez BOK.
cortez321
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2012, o 16:23

Re: zablokowane konto

Post autor: cortez321 »

czyli jedynym (najszybszym) wyjściem jest nowy starter ??
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: zablokowane konto

Post autor: Jrv »

Nie, przez BOK się nie uda. Można pisać reklamacje ale to nie ma sensu. Numer wyłączony z sieci i archiwizowany.
Nowy starter to jedyne sensowne wyjście :)
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
milena100
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2014, o 22:30

Re: Karta SIM nieaktywna - brak zasięgu

Post autor: milena100 »

Witam, mam problem z karta SIM. Karta była przez miesiąc nieaktywna, bo nie miałam telefonu bez sim locka z którego mogłabym skorzystać. Zostało chyba 5 doladowan do końca i wiadomo, że w styczniu spóźniłam się z doładowaniem z powodu braku aparatu. Po włączeniu telefonu wyskakuje komunikat '"nieudana rejestracja karty sim". Czytałam na forum o debetach na koncie i dlatego możliwe jest zablokowanie karty, ale niemożliwe, że na moim koncie był debet, ponieważ powinno się tam znajdować co najmniej 50 zł. Proszę o szybką odpowiedź od konsultanta Plusa co w takiej sytuacji mam zrobić, ponieważ nie chcę zostać obciążona karą umowną.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2014, o 16:10 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie wątku
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Karta SIM nieaktywna - brak zasięgu

Post autor: pepcia2 »

Jeśli masz mix-a, umowa jeszcze nie zakończona to najprawdopodobniej karta została zablokowana z powodu braku ważności konta. Skontaktuj się jak najszybciej z BOK. ;-)

Wysłane z mojego GT-S7560 za pomocą Tapatalk 2
Jakelina
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2015, o 21:48

Ważność numeru na kartę

Post autor: Jakelina »

Witam.
Dwa miesiące temu miałam jeszcze aktywny numer 36,6. W połowie grudnia numer został już zablokowany, a dzisiaj jak próbowałam doładować konto, to wyświetliła mi się informacja, że podany numer nie może zostać doładowany. Czy to oznacza, że straciłam numer bezpowrotnie? Czy jest jakaś szansa, że odzyskam ten numer po spełnieniu jakiś warunków? Proszę o informacje w tej sprawie. Będę niezwykle wdzięczna.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ważność numeru na kartę

Post autor: sl@w_es »

Jakelina pisze:(...) podany numer nie może zostać doładowany. Czy to oznacza, że straciłam numer bezpowrotnie? Czy jest jakaś szansa, że odzyskam ten numer po spełnieniu jakiś warunków? (...)
Czytaj wcześniejsze posty w tym wątku jak również te z niżej podanych linków:

- http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=11946
- http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=12406
- http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=99&t=12450
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
jackyll
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2015, o 11:31

Re: Karta SIM nieaktywna

Post autor: jackyll »

A ja mam takie pytanie również związane z kartą SIM. Kupiłam sobie telefon, który posiada możliwość włożenia 2 kart. Niestety, tej z Plusa mi nie czyta ;/ Próbowałam innej od znajomych i działały poprawnie. Czy Plus blokuje może w jakiś sposób posiadanie 2 kart?
sanderkaa30
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2015, o 11:46

Re: Karta SIM nieaktywna

Post autor: sanderkaa30 »

Dzisiaj kupiłam duplikat karty sim i po włączeniu telefonu jest informacja, że nie zarejestrowano w sieci, jaki błąd?
ODPOWIEDZ