"Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: ChuckyCiechanow »

Za darmo do BOK zadzwonisz tylko w salonie/sklepie Plusa.
Możesz skontaktować się przez e-mail bok@plus.pl
Myślę, że jednak lepiej zadzwonić do BOK
luzak
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2012, o 01:37
Lokalizacja: Opalenica

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: luzak »

krislp pisze:Witam, mam problem, otóż wczoraj kupiłem starter plusa za 9zł. Wykonałem pierwsze połączenie (sekunda) i teraz mam 8.99zł. Chcę aktywować pakiet 500sms za 5zł wpisując kod: *121*11*01# czekam chwilkę i przychodzi mi sms: "Subskrypcja nie jest aktywna."
Wie ktoś co może być powodem, że ten pakiet nie chce mi się uruchomić?

ps. Przed chwilą sprawdzałem pakiet na darmowe rozmowy - również to samo.
Wyślij pustego SMS-a na numer 80366 (bezpłatny), pojawi się błąd lecz od razu przyjdzie SMS z informacją "Witamy w sieci" po tym SMS-ie wszystko powinno działać bez problemu. Na przyszłość, aby nr aktywował się przy połączeniu musi pobrać minimum 5 groszy.
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: ChuckyCiechanow »

luzak pisze:Na przyszłość aby nr sie aktywował przy połączeniu musi pobrać minimum 5 groszy
Dziwne :-):-D ja zawsze dzwonie na darmowy 5252 i numer mi się zawsze aktywuje prawidłowo. Po co dzwonić na płatny numer w celu aktywacji jak można na darmowy, a efekt jest ten sam ?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: Jrv »

Ale ta karta się nie aktywuje dopóki nie zostanie to manualnie w systemie ustawione. Pozostaje wyłączenie kontakt z BOK.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
krislp
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2012, o 16:20

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: krislp »

Macie rację :) Wczoraj wieczorem wysłałem smsa, po czym spróbowałem aktywować pakiet i wszystko już działa.
Miłego dnia, pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: Jrv »

hmm... chętnie przyjrzałbym się Twojemu kontu. Wysłanie sms nie powinno mieć w ogóle znaczenia przy komunikatach jakie podawałeś. Myślę, że nastąpiła opóźniona aktywacja konta - ale mogę się mylić a wtedy pomogłoby to przy rozwiązywaniu takich problemów.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
krislp
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2012, o 16:20

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: krislp »

No więc opiszę po kolei dla tych którzy mogliby się spotkać z takim samym problemem jak ja: Kupiłem kartę, sprawdziłem stan konta było 9 zł i ważny do 2011 (mimo, że już jest 2012), więc postanowiłem aktywować kartę. Zadzwoniłem na swój drugi numer odebrałem i szybko się rozłączyłem (czytałem, że trzeba wykonać pierwsze połączenie, aby aktywować kartę). Sprawdziłem później stan konta, było 8.99zł, więc uznałem, że karta jest aktywowana (sekunda rozmowy: 1 grosz), gdy chciałem uruchomić pakiet (różnymi sposobami) zawsze wyskakiwała mi jakaś uwaga np. "Subskrypcja nie jest aktywna". Wysłałem SMS-a i przyszła mi wiadomość "Witamy w sieci Plus[...], spróbowałem uruchomić pakiet i już wszystko działa :), czyli podejrzewam, że albo był jakiś błąd albo sekunda rozmowy nie wystarczyła, żeby aktywować kartę. Tak czy siak wszystko działa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: ChuckyCiechanow »

Musisz aktywować starter, w tym celu wykonaj np. darmowe połączenie z numerem 5252. Poczekaj na SmSa witamy w sieci....
Jeśli aktywujesz pakiet Non Stop 9 to i tak z niego nie skorzystasz. Stan konta musi być minimum 0,01 zł by móc korzystać z pakietu.
Jussa
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2012, o 13:45

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: Jussa »

Witam, dziś kupiłam starter za 25 zł w ofercie Simplus. Mam telefon Samsung Avila.

Chciałam włączyć pakiet 500 Sms-ów za 5zł kodem *121*11*01#, jednak pojawiła się wiadomość, że " Subskrypcja nie jest aktywna ".

Następnie spróbowałam włączyć pakiet internetowy 7 zł non stop kodem *136*11*13#, ale pojawiła się informacja " Usługa niedostępna : 1) sprawdź, czy masz wymagane środki; 2) sprawdź czy usługa nie wyklucza się z inną usługą; 3) sprawdź czy spełnione są inne warunki w celu jej aktywacji"
Ta sama wiadomość wyświetlała się gdy próbowałam włączyć ofertę dla Simplusa " 29 gr za całą rozmowę" kodem *136*11*01#

Sprawdziłam stan konta ( *100#) i wyświetliło mi, że mam do wykorzystania 25.00 zł a konto jest ważne do 25/06/2011.

Dlaczego nie mogę włączyć żadnej usługi? I Dlaczego moje konto rzekomo straciło ważność? Co mam z tym zrobić?




sl@w_es: Post z przeniesienia; chcąc założyć nowy wątek sprawdzamy czy temat nie był już poruszany na Forum - pkt 11 Reg. PF (nie mnożymy tych samych tematów w nieskończoność) Regulaminu PlusForum. Proszę zapoznać się z nim i stosować w praktyce.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: mariusz9a »

Aktywować numer - czyli np wysłać 1 SMSa albo zadzwonić gdzieś na 1 sekundę.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: sl@w_es »

Temat był już poruszany na Forum; musisz aktywować kartę SIM - wykonaj pierwsze połączenie; może być np. na darmowy nr 2626.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Hunt3D
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2012, o 21:23

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: Hunt3D »

Dziś zakupiłem kartę Plusa za 9zł, potrzebna jest mi tylko i wyłącznie do internetu, więc od razu chciałem zakupić pakiet. Za każdym razem otrzymuję SMS zwrotny "aktywacja nie jest możliwa..."
Kasa na kącie jest lecz ważność jest do 02/03/2011 (sprawdzane przez *100#)
Do obsługi się nie dodzwoniłem...
Da się coś z tym zrobić?? Może jest jakiś kod na aktywację karty, czy coś. Z karty da się dzwonić.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: sl@w_es »

Poczytaj wypowiedzi w tym wątku - problem powinien ustąpić jeśli zastosujesz się do podpowiedzi ...

P.S.
Gdybyś przeszukał FORUM to być może, że nie musiałbyś nic pisać.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
tomaro
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2012, o 20:33

Problem z pakietami wszystkimi w plusie!

Post autor: tomaro »

Jakiś czas temu kupiłem nową karte Simplus i żaden pakiet nie chce mi wejść, wyskakuje: usługa chwilowo niedostępna skontaktuj sie BOK i tak cały czas. W końcu kolega podpowiedział mi, żebym wpisał kod *110# no i wybrać 5.pakiety, a jak wpiszę to nawet nie ma 5 punktu. No więc kupiłem nową kartę no i tak samo. Bardzo prosze o pomoc! :oops:
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: "Subskrypcja nie jest aktywna." AKTYWACJA PAKIETÓW

Post autor: sl@w_es »

Aktywowałeś kartę SIM, wykonując połączenie np. na bezpłatny numer 2626?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ