Koniec kontraktu Mix Plus - przejście na Simplus

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
drozdzurze
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 cze 2013, o 08:48

Re: Przejście na Plus na kartę [Problem]

Post autor: drozdzurze »

Dziękuję za odpowiedź.
krutny
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 21:48

zmiana mixIV na PNK Więcej Internetu i SMS-ów

Post autor: krutny »

Witam,
mam kilka pytań odnośnie zmiany taryfy z mixIV na Taryfę Plus na Kartę Więcej Internetu i SMS-ów. Obecnie doładowuję konto na zasadzie pokontraktowej i chcę zmienić taryfę na wyżej wymienioną. Ile trwa procedura zmiany w takim przypadku? Jeśli ewentualnie nawet do kilku dni - to czy jest możliwość korzystania z obecnej taryfy i pakietów które mam włączone po wysłaniu "kodu do zmiany taryfy" aż do chwili faktycznej zmiany, czy przepadają one bezpowrotnie w momencie jego wysłania i mogę już wtedy korzystać z pakietów dostępnych w nowej taryfie? Szczególnie zależy mi na możliwości korzystania z pakietu internetowego w samej fazie zmiany (obojętne która z taryf będzie aktywna).
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2013, o 09:15 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków poruszających podobny temat.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: zmiana mixIV na PNK Więcej Internetu i SMS-ów

Post autor: pepcia2 »

Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: zmiana mixIV na PNK Więcej Internetu i SMS-ów

Post autor: sl@w_es »

@ „krutny”,
do czasu faktycznej zmiany taryfy, a nie wysłania SMS-a na nr 2699 korzystasz z wszystkich pakietów i usług dostępnych w taryfie Mix IV.
W ósmym dniu po wysłaniu komendy taryfa zostanie zmieniona na Plus na Kartę Więcej w Plusie. Chcąc korzystać z taryfy Pnk Więcej Internetu i SMS-ów musisz więc po raz kolejny zmienić taryfę, tym razem wystarczy już kod USSD: *147*15# - koszt 3 zł.
Wraz ze zmianą Mixa na PnK znikną dotychczasowe pakiety i usługi które nie mają swojego odpowiednika w nowej taryfie.
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się ze trzy razy nim podjąłbym ostateczną decyzję o przejściu z Mixa IV na którąkolwiek z taryf WIęcej.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
diablicaaa_893
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2013, o 11:38

Koniec umowy Mix Plus

Post autor: diablicaaa_893 »

Witam, pozostały mi dwa doładowania do końca umowy, dalej umowy nie chcę przedłużać. Chcę aby mój numer przeszedł na kartę. Czy muszę skontaktować się z salonem i powiedzieć, że nie przedłużam umowy, czy po prostu po skończeniu doładowania mój numer sam przejdzie na kartę?
Pozdrawiam Ola.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2013, o 15:49 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków - to samo zagadnienie.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Koniec umowy Mix Plus

Post autor: pepcia2 »

Jeśli nie doładujesz konta w 30dni po skończonej umowie nr ulega wyłączeniu.
Jeśli doładujesz przechodzisz na pokontraktowy system zasileń. Czyli masz taryfę dalej mix, tylko wazności konta po doładowaniu sa takie jak w prepaid. Czyli np. 50zł przedłuża o 90dni.
Mozesz też przejść na ofertę na kartę. Wysyłasz sms PNK na 2699. Taryfa jest zmieniana na tą najnowszą ( nie ma powrotu do żadnej starej ) Taryfa zostaje zmieniana w ciągu 7dni ;-)
diablicaaa_893
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2013, o 11:38

Re: Koniec umowy Mix Plus

Post autor: diablicaaa_893 »

A czy mogę teraz wysłać tego smsa PNK na 2699 jak zostały mi jeszcze dwa doładowania, czy poczekać aż te doładowania wykorzystam?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Koniec umowy Mix Plus

Post autor: pepcia2 »

Dopiero jak zrealizujesz wszystkie doładowania ;-)
diablicaaa_893
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2013, o 11:38

Re: Koniec umowy Mix Plus

Post autor: diablicaaa_893 »

Ok, dziękuję, czyli jak przejdę na kartę wysyłając sms już nie będę związana żadną umową? Mój numer będzie na kartę bez zobowiązań?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Odp: Koniec kontraktu Mix Plus - przejście na Simplus

Post autor: pepcia2 »

Nawet jak nie przejdziesz na kartę nie będziesz związana żadna umową

Wysłane z mojego GT-S7560 za pomocą Tapatalk 2
Goldi90
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2012, o 11:20

Re: Koniec kontraktu Mix Plus - przejście na Simplus

Post autor: Goldi90 »

A jak to wygląda w sprawie jeśli zasilę ostatnie doładowanie co mam wykonać, a chciałbym przenieść nr. do innego operatora, gdzie się mam zgłosić itd.?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Odp: Koniec kontraktu Mix Plus - przejście na Simplus

Post autor: pepcia2 »

Jeśli doladujesz ostatnia kartę możesz się przenosić. Nic nie musisz robić, bo z umowy się wywiązałeś.

Wysłane z mojego GT-S7560 za pomocą Tapatalk 2
abaac
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2014, o 00:44

Re: Koniec kontraktu Mix Plus - przejście na Simplus

Post autor: abaac »

Dobry.
Wiem, że było to wałkowane dużo razy, gdzieś pogubiłem te ważne tematy, a nie znam kompletnie terminologii żeby powyszukiwać, do tego kompletnie nie znam się na tym, co się tu dzieje i dlatego wolałem osobiście napisać. Otóż, moja umowa skończyła się już dawno, wszystkie doładowania zostały wypełnione i (prawdopodobnie) jestem teraz na tym całym pokontraktowym systemie zasileń. Jednak chciałbym się dowiedzieć jak mam to zrobić, żebym nie musiał już doładowywać telefonu tak, aby przedłużyć użytkowanie wszelkich usług. Chciałbym doładowywać tylko wtedy, gdy już nie będę miał pieniędzy na koncie, a nie tak jak normalnie zgodnie z tabelą wartości zasileń.
Prawdopodobnie mam wysłać tego smsa o treści PNK wtedy będę wolny na zawsze? :) Poczytałem, że aby to zrobić konto musi być aktywne przez 7 dni, a ósmego nastąpi transfer - i pytanie - w takim razie doładowanie za 10 zł prawdopodobnie nie wystarczy? Będę musiał zabawić się w bogola i kopic za 30 zł?
Jeszcze raz przepraszam za zaśmiecanie forum, ale uprzejmie proszę o pomoc. :*
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Koniec kontraktu Mix Plus - przejście na Simplus

Post autor: ChuckyCiechanow »

Jrv pisze:Należy też pamiętać, że aby sms o zmianę oferty był realizowany musi upłynąć co najmniej 72 od ostatniego kontraktowego zasilenia.
Chyba to nieaktualne sms wysłałem po 30 minutach i zmiana odbyła się bez problemu po 7 dniach.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Koniec kontraktu Mix Plus - przejście na Simplus

Post autor: sl@w_es »

abaac pisze:(...) chciałbym się dowiedzieć jak mam to zrobić, żebym nie musiał już doładowywać telefonu tak, aby przedłużyć użytkowanie wszelkich usług. Chciałbym doładowywać tylko wtedy, gdy już nie będę miał pieniędzy na koncie, a nie tak jak normalnie zgodnie z tabelą wartości zasileń. (...)
Nie ma możliwości abyś zasilał konto tylko wtedy kiedy będzie brakować Ci kasy. W celu korzystania z usług oferowanych przez operatora konto musi znajdować się w okresie ważności dla połączeń wychodzących i SMS-ów. Można co prawda ograniczyć konieczność zasileń konta do minimum wybierając odpowiednią taryfę, ale...

Wysyłając SMS o treści PNK na 2699 zmienisz taryfę na Plus na Kartę Więcej w Plusie; dotychczasowe usługi i pakiety z których korzystałeś w taryfie Mix staną się dla Ciebie niedostępne.
Migracja do innych taryf możliwa jest tylko między taryfami Plus na Kartę Więcej.... Koszt każdorazowej zmiany taryfy to 3 zł.

Chcąc utrzymać siedmiodniową ważność konta wymaganą po wysłaniu w/w SMS-a nie musisz od razu zasilać konta za 30 zł; na początek proponuję zasilenie za 10 zł, a jeśli to nie wystarczy to kolejne za 5 zł, czyli ważność 7 + 2 dni - w zupełności wystarczająca.

Zachęcam również do zapoznania się z jednym z moich wcześniejszych postów:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 195#p56688 - kto wie, może też Ci się uda. ;-)
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ