Pakiet internetowy 125MB w Mix Plus

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
natalia.marta
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 mar 2013, o 22:13

Pakiet internetowy 125MB w Mix Plus

Post autor: natalia.marta »

Witam. :)
Stałam się właśnie posiadaczką nowego telefonu Samsung Galaxy Ch@t.
Ze względu na fakt, że do końca poprzedniej umowy zostało jeszcze jedno doładowanie muszę załadować konto podwójnie w ciągu najbliższych 30 dni. Czy dopiero wtedy pakiet internetowy będzie aktywny czy jest już teraz? Trochę się naczytałam i wpisując kod *136# pokazuje mi, że mam pakiet internetowy 125 MB. Można w jakiś sposób sprawdzić ile MB zostało z pakietu internetowego? - chciałabym być na bieżąco ile zużywam. Gdy pakiet się skończy za połączenie z internetem będzie mi kasowało pieniążki z konta czy internet wciąż będzie, ale będzie działał wolniej?
Proszę wybaczyć, że zasypuję tyloma pytaniami, ale czy aktualizacje mogą zabierać mi pieniądze z konta za połączenie z internetem czy tylko z pakietu internetowego skoro taki posiadam?
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2015, o 07:16 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przeniesienie do właściwego działu
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Pakiet internetowy 125MB w Mix Plus

Post autor: poltergeist »

Rozumiem, że mówimy o pakiecie non stop w abonamencie? Piszesz co prawda o doładowaniach, ale w dziale Abonament wiec ciężko określić o jaką taryfę dokładnie chodzi. Wszelkie pobieranie danych w tym również aktualizacje pomniejszają pakiet internetowy. W momencie jego zakończenia nie są pobierane dodatkowe opłaty, ale zmniejszana jest prędkość transferu. Zużycie sprawdzasz wysyłając P na nr 2580.
natalia.marta
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2013, o 22:13

Re: Pakiet internetowy 125MB w Mix Plus

Post autor: natalia.marta »

Przepraszam za zły dział, nie wiedziałam gdzie to dać.
Wysyłając sms na ten numer pokazuje mi się duża liczba kb jednak dzieląc przez 1024 wychodzi mi 195. Czy to znaczy, że zużyłam 195 MB? Nawet nie korzystałam z internetu w inny sposób niż wifi i mam wyłączone połączenie z internetem w telefonie. Skoro pod kodem *136# pokazuje się, że mam promocję z pakietem to znaczy, że jest on już aktywny?
Pokazuje mi, że mam internet 125 MB 30/48, więc to moja taryfa.
Telefon mam w mixie na doładowania, rzeczywiście bardzo złe wstawiłam watek. Ostatnio przedłużałam umowę i wzięłam z pakietem internetowym za który będzie mi pobierane 6 zł z każdego doładowania. Czy to jest pakiet non stop? Gdy wysyłam kod *121# to w sms zwrotnym w nawiasie pokazuje mi się taka sama duża liczba jak wysyłałam tego sms o treści P.
W ten sposób tez można sprawdzać? Przepraszam za taki chaos i zamieszanie, ale nigdy nie miałam smartfona i jest to dla mnie nowość.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Pakiet internetowy 125MB w Mix Plus

Post autor: pepcia2 »

Ten pakiet lepiej od razu wyłącz, zanim znikną Ci pieniądze z konta. Włącz sobie np. taki Non Stop 100MB za 7 zł *136*11*13# Po wykorzystaniu pakietu przychodzi Ci sms, że zmniejsza się prędkość transferu i nie są naliczane żadne dodatkowe koszty, a ten pakiet co masz wyłączysz *136*01*14#
natalia.marta
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2013, o 22:13

Internet po przedłużeniu umowy

Post autor: natalia.marta »

Ostatnio przedłużyłam umowę w plusie mix. Wzięłam smartfona i dostałam pakiet internetowy 125mb za 6zł z każdego doładowania. Czy ten pakiet to pakiet non stop? Czy po wykorzystaniu go przyjdzie jakiś sms, że się skończył? I co najważniejsze czy po jego wykorzystaniu będzie mi ciągnęło pieniądze z konta?

Jeżeli właśnie wyłączyłam ten pakiet 125MB, bo doczytałam, że po jego skończeniu będzie mi pobierało środki z konta, to Plus nie będzie mi zabierał co doładowanie 6 zł za niego (ten 125MB) skoro go wyłączyłam prawda?
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Internet po przedłużeniu umowy

Post autor: pepcia2 »

No chyba wiadomo, że jak wyłączyłaś to Ci za niego nie pobiera, bo go nie masz. Tak, bierze po wykorzystaniu go pieniądze z konta. Jak aktywujesz ten co Ci pisałam, to dopóki go nie wyłączysz to za niego będzie brało 7 zł, a po wykorzystaniu spadnie prędkość transferu i nie pobiera dodatkowych opłat. Wszystko jest opisane w umowie trzeba poczytać, skoro dalej nie wierzysz jak Ci pisałam już w innym wątku. ;-) A tak w ogóle to na ten temat jest już dobrych parę stron - wystarczy wpisać w wyszukiwanie ;-)
kamil1425
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2015, o 16:45

Pakiet internetowy 125MB

Post autor: kamil1425 »

Witam. Jakie są dostępne pakiety internetowe 125MB? Pytam się ponieważ co miesiąc sam mi się on aktywuje i chciałbym go dezaktywować... Nigdy sam go nie aktywowałem ponieważ korzystam z pakietu non-stop za 7 zł. Próbowałem go wyłączyć lecz nie dało rady. Dodam tylko, że pakiet ten się aktywuje zawsze przy doładowaniu konta (zabierając automatycznie kilka zł z doładowania), żenada.
Awatar użytkownika
endy
PlusManiak
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2014, o 13:33

Re: Pakiet internetowy 125MB

Post autor: endy »

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke
ODPOWIEDZ