Podsumowanie tygodnia

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Podsumowanie tygodnia

Post autor: witan93 »

Postanowiłem pomyśleć o jakimś własnym małym projekcie na forum no i wymyśliłem. W każdą sobotę znajdziecie tutaj najważniejsze informacje z całego tygodnia o wszystkich operatorach, ważnych wydarzeniach, nowościach GSM.

Oto pierwsze podsumowanie 21-27 czerwca:
Ten tydzień zdecydowanie należy do Plusa i Play. We wtorek 23 czerwca dyrektor Plusa oświadczył na debacie o MTR, że Plus jest za zerową stawką MTR w Polsce. Również P4 już od kilku miesięcy ma podobne zdanie w tej sprawie. UKE może wprowadzić zerową stawkę MTR w 2010 roku. Steżyńska uspokaja mówiąc, że nie zapłacimy za odbieranie połączeń. Era i Orange są raczej negatywnie nastawieni do zerowej stawki MTR.
Jarosław Bauc w swoich wypowiedziach oznajmił, że zmiana regulaminu miała marginalne znaczenie jeśli chodzi o bazę klientów. Plus najprawdopodobniej pozostanie na pozycji lidera.
Rodzi się kolejny konflikt między Plusem a Play. Polkomtel przyznał, że ma coraz mniejsze wpływy z umowy z P4. Polkomtel coraz lepiej radzi sobie z przekonywaniem klientów do wycofywania rezygnacji związanych ze zmianą regulaminu. Play natomiast rozesłał ostatnio do swojej sieci sprzedaży pismo, w którym informował, że Plus ma awarię i nie jest w stanie przenosić numerów do P4, czemu Plus stanowczo zaprzecza - pisze Puls Biznesu.
Kolejny MVNO podpisał umowę z Plusem. Efektem tego będzie rozpoczęcie działalności mobilnego operatora telefonii komórkowej FM GROUP Mobile.
Od 1. lipca PTC wprowadza nową usługę - Era Sieć Rodzinna. Dzięki niej abonenci mogą obdarować wybrane osoby możliwością prowadzenia rozmów bez opłat. Grupa może składać się maksymalnie z sześciu uczestników, z których każdy otrzymuje 2000 minut na rozmowy wewnątrz Sieci Rodzinnej.
Od 1. lipca stawka MTR do P4 zostanie po raz pierwszy obniżona. Zniknie też podział na różne strefy czasowe. Może to oznaczać, ze już wkrótce zapłacimy mniej za połączenia wykonywane do sieci Play.
36i6 zawarł współprace z Cybersportem. Efektem tego jest serwis http://www.cyberarena36i6.pl.
Od 29. czerwca do 12. lipca każde doładowanie konta Play kwotą minimum 30 zł premiowane jest bonusowym doładowaniem w kwocie 15 zł do wykorzystania na połączenia do wszystkich sieci. Z oferty można skorzystać wielokrotnie.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2009, o 19:25 przez witan93, łącznie zmieniany 1 raz.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: mariusz9a »

Dobry pomysł :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pawelryb
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2008, o 21:07

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: pawelryb »

mariusz9a pisze:Dobry pomysł :-)
Także popieram tą inicjatywę.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: pasqal »

witan93 pisze:W każdą sobotę znajdziecie tutaj najważniejsze informacje z całego tygodnia o wszystkich operatorach, ważnych wydarzeniach, nowościach GSM.
Pomysł jak najbardziej pomysł dobry :-)
Cóż, Ty masz swój bloczek na forum, ja mam za to swój kącik podsumowujący na blogu - premiera już jutro o godzinie 8.00 ;-)
And remember: respect is everything…
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: witan93 »

Dziękuje za poparcie i zapraszam już w najbliższą sobotę :-D
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: witan93 »

Podsumowanie 28 czerwca - 4 lipca

Jeżeli nie mogliście się doczekać soboty i podsumowania no to mam dobre wieści bo oto drugie podsumowanie tygodnia. Zanim przejdę do moich fanaberii to wcześniej chciałbym przypomnieć wam, że od niedawna istnieje nasz Plus forumowy blog. Na http://www.plusblog.pl oprócz ciekawych newsów, informacji i felietonów znajdziecie podsumowanie miesiąca przygotowane przez Pasqala. Warto wejść tutaj: http://www.plusblog.pl/?p=88#more-88 i przeczytać podsumowanie na miesiąc czerwiec. Polecam również zostawić jakiś ciekawy i pouczający (lub też nie) komentarz.

Dobrze, na razie wystarczy tych reklam – czas na podsumowanie. Poprzedni tydzień zdecydowanie należał do Plusa i Play, w tym jest podobnie.

Nie widać końca konfliktu między Polkomtelem a P4. Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał P4, operatorowi sieci Play, nakłaniania klientów Plusa do rozwiązania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych łączących ich z Plusem. Wśród użytkowników zdania są podzielone, większość broni Play i uważa, ze Plus boji się konkurencji. Inni uważają, że działania Play są obłudne i nieetyczne (te drugie określenie jest takie bardziej modne ostatnio). Rzecznik fioletowego operatora (Marcin Gruszka) nie widział w prowadzonych działaniach niczego nieetycznego. Jednak dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w Polkomtelu (Dariusz Matuszak) poczynania Play określił jako cwaniactwo. Osobiście sam nie lubię tego tematu więc na ten moment zostawmy go i przejdziemy dalej.

Modne stały się ostatnio dodatkowe % od kwoty doładowania. Takie promocje przygotowały Orange i Play. Pomarańczowi użytkownicy kont przedpłaconych i MIX mogą liczyć na 50% więcej środków za doładowanie 50zł. Dodatkowe środki można wykorzystać już tradycyjnie na rozmowy, SMS-y, MMS-y do w sieci Orange, połączenia do sieci stacjonarnych oraz na połączenia internetowe. Promocja trwa do 5. lipca włącznie. Atrakcyjnie wygląda promocja Play – 15zł więcej na usługi do wszystkich sieci po doładowaniu za min. 30zł. Oferta obowiązuje do 12 lipca i można skorzystać z niej wielokrotnie.

Nietypowy starter przygotowała Heyah. Starter kosztuje 5zł w którym użytkownicy otrzymają 5 zł do wykorzystania na połączenia i SMS-y (we wszystkich kierunkach) oraz inne usługi z oferty Heyah. W zestawie zawarta jest ulotka z opisem oferty po angielsku. Heyah liczy widocznie, że tanie rozmowy do UE przyciągną obcokrajowców. Startery mają ustawioną taryfę Nowa Heyah.

6 lipca coraz bliżej a razem z nim darmowa przenośność numerów w 24 godziny. Z tym drugim może być gorzej. Tylko Play i Cyfrowy Polsat deklarują, że są gotowi - mówi Anna Streżyńska, prezes UKE, w wywiadzie dla Gazety Prawnej. Oto wypowiedź prezesa UKE: Na sierpień zaplanowaliśmy pierwszą kontrolę przenoszenia, ale ten termin może zostać przyspieszony, gdy zaczną napływać skargi konsumentów. Cały czas przypominam operatorom, że jeśli nie wprowadzą w terminie przenoszenia w ciągu 24 godzin, to prezes UKE może nałożyć na nich karę w wysokości do 3% ubiegłorocznych przychodów - mówi Streżyńska.

A teraz najważniejsze informacje z tego tygodnia dotyczące czwartego operatora. Użytkownicy Play Online na kartę mogą być zadowoleni bo Play do doładowań za 50zł dokłada dodatkowy 1GB w prezencie. Razem użytkownik otrzyma aż 5GB. Promocji można skorzystać wielokrotnie w okresie jej trwania. Przypomnę tylko, że transfer można wykorzystać tylko w zasięgu sieci 3G Play. Pozostając w temacie Internetu, Play w końcu udostępnił dla swoich użytkowników (na razie One Play i Nowy Play dla Firm) duże pakiety internetowe. Niewątpliwie zaprezentowana oferta jest najtańsza na rynku: 500MB za 15zł, 1GB za 25zł i 2GB za 40zł. Pakiety mogą być wykorzystywane do pobierania danych w "strefie taniego Internetu w Play" – zarówno w sieci 3G jak i 2G. Dodatkowo, aby swobodnie korzystać z Internetu można też zablokować transfer danych poza strefą taniego Internetu (*111*51*1#). Kodem *140# sprawdzimy czy znajdujemy się w "strefie taniego Internetu w Play". Użytkownicy ofert na kartę na większe pakiety muszą poczekać do jesieni. Na konferencji Play chwalił się ponad milionem klientów abonamentowych i 150 tys. Nabywców oferty Play Online. Przedstawiono również aktualne dane o budowie sieci: obecnie ponad 55% populacji jest w zasięgu sieci 3G należącej do Play. Do prawie 75% populacji dociera zasięg 2G Play'a. do końca roku zasięg P4 będzie docierał do 80% Polaków. Play pozostaje przy założeniu 3 milionów klientów do końca b.r.

Skoro forum poświęcone jest sieci Plus to i dla niej nie może zabraknąć oddzielnego akapitu. 6 lipca startują już popularne nowe odsłony promocji Mix i Taryf Syberyjskich które jak zwykle nie wnoszą wiele nowości do oferty. Zmianie ulega tylko obniżka wybranych telefonów. Nowością są Darmowe minuty letnich gawęd w Music Pack i Darmowe minuty letnich gawęd w MixPlusie czyli pakiety minut na połączenia wewnątrzsieciowe po doładowaniu dla użytkowników zawierających umowę od dnia 6 lipca. Plus może już chyba odetchnąć z ulgą po zmianie regulaminu. Już 10 tys. osób cofnęło wypowiedzenia w Plusie co oznacza, że użytkownicy nie chętnie rezygnują z sieci do której są przywiązani. Odejścia dotyczą dziesiątych części procentu - mówi Jarosław Bauc (pewnie z uśmiechem na twarzy), prezes Polkomtela, w wywiadzie dla Gazety Wyborcze.

LTE w Polsce? Jest szansa na wspólną sieć LTE czterech operatorów! Era, Orange, Plus i Play - mogą połączyć siły w celu budowy w Polsce wspólnej sieci szybkiego mobilnego Internetu sięgającego nawet 160Mb/s. Propozycje taką złożył Orange. Pozostali operatorzy są pozytywnie nastawieni do tego projektu. Prezes UKE uznał tą inicjatywę za słuszną. My jednak jako użytkownicy proponujemy dobrze rozwinąć sieć 2G i 3G a dopiero potem brać się za „wyższą półkę z LTE”.

Myślę, że ten tydzień można uznać za udany pod względem nowości i ciekawych zwrotów akcji u W3 i Play. Oby kolejny był równie obfity (bo jeżeli nie to nie będę mógł was zamęczać). Pozdrawiam i zapraszam za tydzień!

Ps. Pamiętajcie o blogu na http://www.plusblog.pl i podsumowaniu miesiąca Pasqala na http://www.plusblog.pl/?p=88#more-88.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: pasqal »

Dzięki, dzięki za reklamę mojego rozpoczynającego się cyklu ;-)
Widzę, że od poprzedniego razu zmieniłeś nieco styl i przyjąłeś zdecydowanie luźniejszą formę, niż suche fakty. Taki tekst zdecydowanie mi się podoba.
Pasqal pochwala! ;-)
And remember: respect is everything…
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: witan93 »

Przyznam się, że trochę zgapiłem od ciebie :lol: No zdecydowanie lepiej mi się pisało w takiej formie (i raczej już tak pozostanie).
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: pasqal »

Fakt faktem, zauważyłem podobieństwo, jednak całkowicie pode mnie się nie podszyjesz - nie ma szans ;-) A każdy, kto publikuje coś w Sieci, musi liczyć się z tym, że kiedyś ktoś może go naśladować, gdyż uważa go jako lepszego :-P
Chętnie bym tu zamieścił link do felietonu, jaki napisałem w 2 liceum, ale to już będzie nieco odbiegało od tematu :-P
And remember: respect is everything…
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: witan93 »

Witam! Modne stały się ostatnio różne badania i sondaże dotyczące ofert operatorów komórkowych. Uważam, że te przeprowadzane na zlecenie mogą nie mówić całej prawdy i dlatego już w najbliższym podsumowaniu tematem tygodnia będzie przedstawienie wyników ankiet przeprowadzonych przez Telepolis.pl na temat: najlepsza oferta prepaid, najlepszy mix, najlepsza oferta pakietów internetowych. Niestety nie ma ankiety dotyczącej ofert abonamentowych. W ankietach głosują użytkownicy portalu Telepolis.pl (w każdej ankiecie bierze udział ok. 1000 osób) więc taką opinię można uznać za wiarygodną.
Zapraszam już w najbliższą sobotę!
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: mariusz9a »

Ja bym tego nie uznawał za wiarygodne. Telepolis odwiedzają skrajni fanatycy swoich sieci :-/ Poza tym takie portale odwiedza bardzo specyficzna grupa ludzi, których zdanie nie jest ani trochę miarodajne w stosunku do ogółu społeczeństwa. Na taki portal na pewno nie wejdzie pani Ania z mięsnego czy pani Krysia z urzędu miejskiego, ani pan Tadek - hydraulik, itd...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: yeti »

Te wszystkie ankiety są o kant d.. potłóc. Pytać użytkowników jaka jest najlepsza oferta? Na 99% nie znają wszystkich ofert konkurencji ani nawet własnego operatora. Równie dobrze można robić ankietę na onet jaki bank jest najlepszy. :lol: :lol: :lol:
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: witan93 »

Podsumowanie 5 lipca - 11 lipca

Witam ponownie! Ale ten czas leci, to już trzecie podsumowanie (oby tylko wakacje za szybko się nie skończyły). Mam nadzieje, że znajdziecie chwilę czasu wśród wakacyjnego wypoczynku na przeczytanie mojego podsumowania tygodnia.
O czym tym razem? Miniony tydzień uważam za dość mało ciekawy (oczywiście oprócz tematów związanych z szybkim MNP o których więcej za tydzień bo na ten moment niewiele jeszcze wiemy), ale ja przygotowałem się i na taką możliwość i przygotowałem „temat specjalny” – patrz przedostatni akapit. Oczywiście na początek kilka newsów o promocjach i nowościach.

Nikt w to nie wierzył, ludzie już dawno stracili nadzieję, ale jednak w końcu stał się cud! Era jako ostatni operator odpowiedział na ofertę Play Fresh. Tak Tak Hot (bo tak nazywa się najnowsza odsłona Erowego prepaida ), startuje już 15 lipca. Będzie w niej można rozmawiać za 0,29 zł za minutę połączenia z numerami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce (z wyłączeniem Play). Oferta na tą chwilę wygląda bardzo marnie bo będzie pozbawiona dodatkowych bonusów i promocji – zdecydowanie lepiej na ofertę Play odpowiedział Orange POP, Nowa Heyah czy Simplus z Twoim Profilem. Jeżeli nowa odsłona Tak Taka komuś się nie spodoba to może zmienić taryfę na Nowy Tak Tak z korzystnymi bonusami i pakietami na rozmowy i smsy w sieci i tym samym płacić „tylko” 0,58gr za minutę połączenia.

Myślałeś, że Fresh jest tylko jeden? – jesteś w błędzie. Mam złe nowiny dla użytkowników oferty na kartę fioletowego czy jak kto woli Gruszkowego operatora. Może być to zaskakujące ale z rynku może zniknąć oferta Play Fresh! Dlaczego? Spółka Fresh Ventures (Polska), prowadząca warszawski klub muzyczny The Fresh, złożyła do sądu wniosek z żądaniem, aby sieć komórkowa Play wstrzymała prowadzone kampanie reklamowe marki Play Fresh. Klubowi wydaje się, a raczej jest pewny, że logo prepaida Play jest plagiatem loga Klubu The Fresh. Jak zwykle sprawę skomentował rzecznik Play (Marcin Gruszka): Nie znamy dokładnej treści wniosku, ale żądania klubu zgłoszone wcześniej wobec Play były wręcz absurdalne. Gruszka podkreślił również, że słowo „Fresh” wykorzystywane jest w wielu znakach słowno-graficznych.

Orange POP przygotował dla swoich użytkowników nowy pakiet na rozmowy w Orange i na numery stacjonarne. W POPMinuty za 12 zł jest 120 minut z terminem ważności 30 dni. Oferta Orange POP po odpowiedziach na Fresha wygląda bardzo atrakcyjnie: tanie rozmowy - do wszystkich 0,29gr (oczywiście oprócz P4) a do tego atrakcyjne bonusy, promocje i pakiety na rozmowy w sieci i na stacjonarne a także tanie smsowanie w sieci. Pakiet POPMinuty nie jest promocją – będzie dostępny również po wakacjach.

A teraz coś na co czekałem cały tydzień. Pozwolę się powtórzyć: „Modne stały się ostatnio różne badania i sondaże dotyczące ofert operatorów komórkowych. Uważam, że te przeprowadzane na zlecenie mogą nie mówić całej prawdy i dlatego już w najbliższym podsumowaniu tematem tygodnia będzie przedstawienie wyników ankiet przeprowadzonych przez Telepolis.pl na temat: najlepsza oferta prepaid, najlepszy mix, najlepsza oferta pakietów internetowych. Niestety nie ma ankiety dotyczącej ofert abonamentowych. W ankietach głosują użytkownicy portalu Telepolis.pl (w każdej ankiecie bierze udział min. 1000 osób a nawet ponad 5000) więc taką opinię można uznać za wiarygodną”. Co do komentarzy, że ankiety są mało wiarygodne dodam tylko, że powyższa wypowiedź jest tylko i wyłącznie moim zdaniem w tym temacie, można się z tym zdaniem nie zgodzić. Nie przeciągając dłużej zacznę przedstawienie wyników ankiet:
1. Która oferta prepaid operatora infrastrukturalnego jest najlepsza? W ankiecie oddano 5278 głosów. Na miejscu pierwszym z wynikiem ponad 64% (ok. 3400 głosów) uplasował się Play Fresh. Drugie i trzecie miejsce to kolejno Orange POP i Simplus z wynikiem przekraczającym 7% (ok. 400 głosów). Najgorszą ofertą użytkownicy portalu uznali ofertę Sami Swoim która zdobyła zaledwie 0,59% wszystkich oddanych głosów. Jak widać, z ogromną przewagą najlepszą ofertą prepaid został uznany Play Fresh.
2. Który operator ma najlepszą ofertę typu mix? W ankiecie oddano 3064 głosów. Na miejscu pierwszym, po raz drugi Play – blisko 49% (ok. 1500 głosów). Na drugim miejscu, już z nie tak wielką różnicą jak w poprzedniej ankiecie – Plus. Plusowy Mix z wynikiem ponad 23% (ok. 700 głosów). Swego czasu ja sam ofertę MixPlus uznawałem za najlepszą na rynku. Trzecie miejsce tym razem dla Orange – słabo bo nie całe 12% (ok. 350 głosów). Najsłabiej wypadła Era. Podsumowując, również i w mojej opinii najlepszą ofertę MIX posiada Play.
3. Który operator ma najlepszą ofertę pakietów na transmisję danych? Ta ankieta jeszcze się nie zakończyła – podaje wyniki na dzień dzisiejszy. W ankiecie oddano 1315 głosów. Po raz kolejny Play pozostawia swoich konkurentów daleko w tyle – 61% (ok. 800 głosów). Drugie miejsce (ofertę pakietów Plusa uważam za najkorzystniejszą bo jak na razie tylko ta sieć oferuje duże pakiety internetowe w ofercie prepaid) sieć Plus. Zdecydowanie nie doceniona oferta. Tylko Plus na ten moment oferuje dużo MB w atrakcyjnej cenie i zasięg w całej Polsce. W ankiecie otrzymał prawie 23% (ok. 300 głosów). Trzecie miejsce, tradycyjnie jeszcze bardziej mizerny wynik: Era – prawie 9% (ok. 100 głosów). I na czwartym, ostatnim miejscu Orange. Pomimo, ze Play wygrał to wynik uważam za mało sprawiedliwy gdyż pakiety Play Online w telefonie nie są dostępne (jak na razie) we Freshu.
Myślę, że nie zetniecie mi głowy za przedstawianie ankiet w których zdecydowanie wygrał Play. Chciałem tylko pokazać, że każdy operator może zrobić (zlecić) ankietę czy badanie w którym wie, ze wygra a przecież to chyba nie o to chodzi. Nie bierzciee wyników z tych ankiet do serca bo przecież sami możecie zadecydować co jest dla was najlepsze. (źródło ankiet zamieszczonych w załączniku: Telepolis.pl)

Patrzę na zegarek i myślę, że poświęciłem wystarczająco czasu aby jako tako podsumować ubiegły tydzień. Nie chce tracić już soboty, wy po przeczytaniu mnie wyłączcie komputery i korzystajcie z weekendu (może jakaś imprezka, czy spotkanie z przyjaciółmi???). Oczywiście pisanie dla was nie jest dla mnie czasem straconym. Czekam już na kolejną sobotę (mam nadzieję, że wy też czasem nie możecie się doczekać). A teraz do przeczytania za tydzień. Pozdrawiam!
Załączniki
3.JPG
3.JPG (12.51 KiB) Przejrzano 2783 razy
2.JPG
2.JPG (11.35 KiB) Przejrzano 2783 razy
1.JPG
1.JPG (17.29 KiB) Przejrzano 2783 razy
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6156
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: mariusz9a »

Zgadzam się że ankieta dotycząca pakietów Internetowych to nieporozumienie :lol: (chyba ludzie odruchowo wciskają już Play gdzie tylko się da :-D )
W mixach ja z kolei uważam MixPlusa za najlepszą ofertę na dzień dzisiejszy ;-)
Z ankieta pre-paidów sie zgadzam :-) Ale ona była robiona jeszcze przed wprowadzeniem profilu Wynurzenia i przed zmianami w 36i6.

Ot tak chciałem wyrazić tylko moje zdanie :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Podsumowanie tygodnia

Post autor: witan93 »

Niestety nie mogłem zamieścić ostatniego podsumowania tygodnia ponieważ nie miałem dostępu do internetu (wielki remont w domu :lol: ). A już teraz zapraszam do przeczytania najnowszego podsumowania w sobotę 25 lipca!
ODPOWIEDZ