Czy inna ładowarka skróci czas ładowania smartfona

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
KSI
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 12:32

Czy inna ładowarka skróci czas ładowania smartfona

Post autor: KSI »

Czy zakup ładowarki np. Samsung ETA-U90EWE+ECB-DU4EWE (kabel) rozwiąże mój problem?

Mam około roku odkupiony z drugiej ręki smartfon HTC Desire S i pamiętam, że na początku włączony ładował mi się 3 godziny do pełna. Teraz naładowanie baterii do pełna (pomimo, że nie była do końca rozładowana) trwa 4 godziny.

Coś jest moim zdaniem nie tak ale nie wiem co. Wiem, że ogólnie bateria w smartfonie potrafi szybko się rozładować, jeśli dużo się korzysta. Ale codzienne ładowanie po pracy przez 4 godziny telefonu już mnie denerwuje.

Podobno szybkość ładowania zależy nie tyle od ładowarki co od telefonu. Co zatem się stało, że smartfon ładuje się dłużej? Czy wymiana baterii na nową może pomóc?

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale jakiś czas temu kupiłem kabel esperanza usb o długości chyba ok 2,5 m, którego ogólnie nie używam, bo niestety przy jego użyciu telefon potrafił się chyba ładować z 6-8 godzin, co mijało się z celem. Mam jednak wrażenie, że problem pojawił się przy ładowaniu oryginalnym kablem i ładowarką usb, po kilkakrotnym użyciu kabla esperanza podpiętego do oryginalnej ładowarki htc.
daisy10
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2013, o 17:09

Re: Czy inna ładowarka skróci czas ładowania smartfona

Post autor: daisy10 »

Hmm, może bateria jest już wyeksploatowana. Przedłużacze w przypadku ładowania nie są dobrym rozwiązaniem, najlepiej zawsze używać oryginalnych ładowarek takich jakie producent umieszcza w pudełku. Ten telefon ma Androida, spróbuj też zaktualizować jego firmware.
ODPOWIEDZ