Praca w Plusie

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
Onezone
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 cze 2014, o 17:45

Praca w Plusie

Post autor: Onezone »

Hej wszystkim :) Pytanie kieruje swoje do osób które pracują bądź pracowały w Plusie jako doradca klienta a jakby się trafił jakiś właściciel salonu franczyzowego byłoby super :D otóż po maturze rok temu zamarzyla mi się praca na wakacje w salonie operatora jako doradca klienta - jednak po samej maturze bez doświadczenia zawodowego wiadomo ze szanse są zerowe. Kończę 1 rok studiów, 3 razy pracowałem w działach IT(administracja, tworzenie stron www, konserwacja i obsługa sprzętu biurowego itp) i raz w dziale reklamy. Prace moje wymagały kontaktu z klientami, na wszystkim co mobilne (od smartfonu po komputery i drukarki, co trudno mówić o mobilnym :D) znam się - naprawiam w domu sam taki sprzęt w dużych ilościach, osiągniecia w dziedzinie mobilnej IT mam. Studia jednak mam związane kompletnie z czym innym. I teraz cel tego postu - w moim niedużym mieście pojawiło się ogłoszenie o prace - poszukiwany doradca klienta w sieci Plus. Wymagania zawarte wszystkie spełniam, dodatkowo status studenta mam - problem w tym ze został jeszcze miesiąc studiów w moim przypadku, może 3 tygodnie - a do pracy potrzeba zapewne już na teraz :( i teraz moje pytanie - czy potencjalny pracodawca zatrudni od zaraz osobę która umie włączyć komputer i będzie szkolił przez kilka tygodni, czy zaczeka te 2-3 tygodnie na osobę która się na tym zna ? I czy ewentualnie zdałby egzamin pomysł pracy tylko w soboty celem wdrożenia się w cały system pracy za darmo a od końcówki czerwca normalnie prace rozpocząć na pełen etat?
Liczę na Wasza pomoc, sugestie :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Praca w Plusie

Post autor: lodyga »

U mnie w mieście też w kółko szukają, wysyłałam CV ale ani razu nie dzwonili:P Więc nie wiem kogo szukają skoro z 4 osób (znajomi) którzy wysyłali nikt nawet na rozmowę nie zaprosił.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Andrzej.K
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 21 kwie 2014, o 14:55

Re: Praca w Plusie

Post autor: Andrzej.K »

Heh... a czy to nie takie gdybanie... przecież każdy z pracodawców może mieć inną wizję pracownika mimo niby tych samych wymagań... jeden będzie wolał człowieka młodego, inny starszego... jeden pannę... a inny mężatkę z kilkuletnimi dziećmi...
Czy nie prościej udać się/napisać do potencjalnego pracodawcy i przedstawić mu swoją ofertę wraz z opisem sytuacji na studiach...
My tutaj napiszemy że przyjmie cię na 100% bo jesteś rewelacyjny itd... a on akurat szuka jakiegoś rencisty...
Andrzej.K
Onezone
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2014, o 17:45

Re: Praca w Plusie

Post autor: Onezone »

Zostałem zaproszony na rozmowę na czwartek :D
Awatar użytkownika
Andrzej.K
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 21 kwie 2014, o 14:55

Re: Praca w Plusie

Post autor: Andrzej.K »

No... to powodzenia... pochwal się potem :)
Andrzej.K
Quality
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2014, o 21:08

Re: Odp: Praca w Plusie

Post autor: Quality »

Konsultant ds. Sprzedaży to niełatwe zajęcie. Praca zmianowa, nawet w weekendy. Pensja 1650 brutto + premia od sprzedaży. Trzeba znać bardzo dobrze ofertę. Mnóstwo szkoleń. Za pracę fizyczną płacą więcej co jest według mnie żenujące.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Praca w Plusie

Post autor: lodyga »

Też byłam na rozmowie, mam 4 dni na podjęcie decyzji. Najniższa krajowa u mnie w mieście, 2 tygodnie próbne potem test i na tydzień do Warszawy, jak zdam to na 3 miesiące, potem znowu test i jak również zdam to umowa.

Praca w markecie w salonie od 10 do 20.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
GoracaOfiara
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2014, o 12:07
Lokalizacja: Legnica / Warszawa / Marki

Re: Praca w Plusie

Post autor: GoracaOfiara »

lodyga pisze: Najniższa krajowa u mnie w mieście
Dlatego po skończeniu ledwo 20-stu lat uciekłam prawie 500km. dalej ;-)
kalinabors
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2014, o 16:32

Re: Praca w Plusie

Post autor: kalinabors »

Też się tym na bieżąco interesuje. Znajoma pracuje i jest zadowolona.
SuperBunny2602
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2015, o 17:24

Re: Praca w Plusie

Post autor: SuperBunny2602 »

Bardzo fajny temat jest założony : ) Właśnie mam takie pytanie czy ktoś się orientuję czy w Plusie istniała by możliwość odbycia jakiegoś płatnego stażu - jestem jeszcze studentem IV roku i po prostu chciałbym coś jakoś komercyjnie zdziałać właśnie w branży IT. Czy ktoś coś wie na ten temat i ma sprawdzone info?
mcwrocislaw2625
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2015, o 18:09

Re: Praca w Plusie

Post autor: mcwrocislaw2625 »

Nie raczej w branży IT nie masz co liczyć na jakieś praktyki czy też staż studencki..Bardziej tutaj można szukać w dziale chyba HR czy też obsługi klienta z tego względu, że w informatyce można w innych firmach poszukać. Tutaj bardziej się liczy zorientowanie do klienta i jak najwyższa jakość usług.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2015, o 10:14 przez mcwrocislaw2625, łącznie zmieniany 1 raz.
Mcarlie2089
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2015, o 10:39

Re: Praca w Plusie

Post autor: Mcarlie2089 »

To już chyba raczej dobrze byłoby napisać do jakiegoś działu specjalnego karier do plusa. Albo przynajmniej się przejść do najbliższego salonu Plusa w swoim mieście i tam bardziej się zapytać, chociaż co do działu IT to może być różnie i bardziej się tutaj stawia na profesjjonalną obsługę klienta ale to różnie jest
EkoWrocislawa80
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, o 12:24

Re: Praca w Plusie

Post autor: EkoWrocislawa80 »

SuperBunny2602 pisze:Bardzo fajny temat jest założony : ) Właśnie mam takie pytanie czy ktoś się orientuję czy w Plusie istniała by możliwość odbycia jakiegoś płatnego stażu - jestem jeszcze studentem IV roku i po prostu chciałbym coś jakoś komercyjnie zdziałać właśnie w branży IT. Czy ktoś coś wie na ten temat i ma sprawdzone info?
oczywiście że tak ale musisz to załatwić przez urząd pracy, stażystów przyjmują z otwartymi rękoma poniewaz jest to dla nich tania siła robocza
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Praca w Plusie

Post autor: lodyga »

Oczywiście że nie zawsze bo teraz staż = 3 lub 6 miesięcy stażu a następnie zatrudnienie o umowę o pracę. Dlatego mało firm chce stażystów bo później trzeba im dać zatrudnienie.

Większość salonów to ajenci, więc albo pytaj w głównym salonie w mieście albo pisz e-mail do góry.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Terica2696
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, o 13:24

Re: Praca w Plusie

Post autor: Terica2696 »

O.oo w końcu się w temacie odezwała kobieta i to jeśli jest prawdziwa z avatara to już całkiem super : ) ale jeśli chodzi o te staże to fakt trzeba pracownika niby obowiązkowo zatrudnić. CHociaz tutaj mówisz o takim stażu z urzędu pracy tak ? Bo wszystkim chyba bardziej chodziło o taki staż absolwencki, że na okres wakacji..
ODPOWIEDZ