Zainspirowani Skandynawią

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
jacek555
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 lut 2014, o 23:51

Zainspirowani Skandynawią

Post autor: jacek555 »

Zapraszam do grupa miłośników nie tyle Skandynawii obejmującej jej rdzeń – Szwecję, Norwegię, Danię – ale obszarów od wieków związanych ze skandynawskim kręgiem kultury – Wyspy Owcze, Spitsbergen, Islandię, Grenlandię.

Chciałbym, aby grupa „Zainspirowani Skandynawią” stanowiła źródło inspiracji – zachęcała do turystycznych odwiedzin tych zakątków świata. Ale także przybliżała historię i kulturę tych miejsc, poruszała sprawy społeczne i gospodarcze.

Jeśli odwiedziłeś Wyspy Owcze, Spitsbergen, Islandię lub Grenlandię zapraszam do tworzenia tejże grupy, a jeśli nie miałeś okazji odwiedzić to zapraszam do jej poznania ;-)

https://www.facebook.com/groups/189216194594038/
plurun
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:23

Re: Zainspirowani Skandynawią

Post autor: plurun »

Świetna grupa. Dzięki za zaproszenie. W sierpniu zamierzam się wybrać na północ, to mogę coś popisać u was:)
Logan
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2014, o 12:26

Re: Zainspirowani Skandynawią

Post autor: Logan »

Byłem jakiś czas temu na wycieczce objazdowej na Islandii.
To naprawdę świetna kraina, jednocześnie dzika i fascynująca. Stolica, Rejkiawik ma bardzo ciekawą architekturę. Mówią, że jest położona najdalej na północ, ze wszystkich stolic na świecie. Ale oczywiście największe wrażenie zrobiły na mnie gejzery. Aż strach się zbliżać. Bardzo mi się podobał też ten kilkudziesięciometrowy wodospad, SELJALANDSFOSS. Mam nadzieję, że dobrze to napisałem.
Fajnie, że założyliście taką grupę, na pewno do niej dołączę.
Obrazek
ODPOWIEDZ