Cyfrowy Polsat - kilka pytań dot. sprzętu

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
przemek.g
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 19:04

Cyfrowy Polsat - kilka pytań dot. sprzętu

Post autor: przemek.g »

Czołem!

Właśnie otrzymałem paczkę z dekoderami PVR Sagemcom ESI88 oraz HD3000 (multiroom), w pakiecie Premium z VOD w programie smartDOM. Mam jednak kilka pytań związanych z tym sprzętem - Cyfrowy Polsat (chyba) własnego forum nie posiada, stąd pomyślałem, że tu ktoś mógłby mi pomóc. Po kolei:

Obecnie przechodzę z n-ki. Pozostałością po tejże jest instalacja antenowa z konwerterem typu monoblock oraz pojedynczym kablem. Wiem, że "to za mało".

1. Czy mogę "wystartować" na obecnej instalacji antenowej, a już w trakcie korzystania z CP ją zmodernizować? Póki co zależy mi jedynie na obecności wszystkich kanałów. Wiem, że w takim wypadku na pewno nie ruszy funkcja PVR - czy mogę spodziewać się innych ograniczeń?
2. Jak mniemam dekodery wymagają do rozwinięcia skrzydeł konwertera typu quad? Czy w takim wypadku powinienem rozejrzeć się za jakimś monoblockiem, czy raczej zwykły twin wystarczy? Czy na Astrze są jeszcze jakieś polskojęzyczne kanały, które uzasadniałyby wybór monoblocka?
3. Jesteście w stanie polecić jakiś konkretny model konwertera/firmę?
4. Czy drugi dekoder mogę aktywować już po aktywacji pierwszego, np. po 2-3 tygodniach, czy powinienem to zrobić od razu, przy podłączaniu tego głównego?
W przypadku pierwszym, nie będzie z tego tytułu żadnych konsekwencji?

Pozdrawiam.
miszka
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2014, o 23:48

Re: Cyfrowy Polsat - kilka pytań dot. sprzętu

Post autor: miszka »

Teraz, możesz podłączyć jeden lub dwa dekodery pod Twój konwerter, jednak te dwa konwertery muszą być ustawione na satelitę HotBird. Jeśli podłączysz multiroom i sagema to nie będziesz mógł korzystać w pełni z funkcji nagrywania, ale żeby w pełni wykorzystywać funkcje usługi multiroom oraz dekodera PVR potrzebny jest konwerter typu quad, który posiada cztery konwertery pełnozakresowe.
Twin nie wystarczy, bo to tylko podwójny konwerter.
Na astrze znajdują się polskojęzyczne kanały takie jak TV TRWAM TVP KULTURA TVP HISTORIA TVP POLONIA.
Jeśli podłączysz jeden z dekoderów w późniejszym czasie, być może będzie Ci potrzebna pomoc z infolinią CP, bo dekoder będzie wymagał aktywacji/ aktualizacji.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ