Jakość zdjęć MMS

Na Poważne tematy i o wszystkim innym...
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Jakość zdjęć MMS

Post autor: JacentyEsz »

Cześć.
Pierwszy raz spotykam się z tym problemem. Jeśli ktoś wyśle mi zdjęcie MMSem to jakość jest bardzo ok. Wszystko widać wyraźnie. Jeśli jednak ja wyśle komuś zdjęcie MMSem zdjęcie w wiadomości ma fatalna jakość, jest bardzo ziarniste a przy delikatnym powiększeniu nie widać już kompletnie nic. W ustawieniach nie widzę nic co by mogło mieć z tym związek. Z czego wynika tak fatalna jakość. Mój telefon to Google Pixel 2.

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakość zdjęć MMS

Post autor: mariusz9a »

Najprawdopodobniej to przez telefon. Też miałem ten sam problem na telefonie żony - do niej MMSy dochodziły świetnej jakości, natomiast jak ona wysyła MMSa, to zdjęcia były fatalne. Co ciekawe problem nie występował zawsze, ale zazwyczaj. Przełożyliśmy jej kartę SIM do innego telefonu i problemu nie ma. Przegrzebałem wszystkie ustawienia w jej telefonie, wpisywałem konfiguracje profilu MMS i nic. Także temat został przez nas "olany" a żona po pewnym czasie zmieniła telefon.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
janek007
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 8 paź 2013, o 23:08

Re: Jakość zdjęć MMS

Post autor: janek007 »

Telefon w ustawieniach, jak nie da rady to zmiana.
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Jakość zdjęć MMS

Post autor: ChuckyCiechanow »

zmień aplikacje do wiadomości ja używam yaata powinno pomoc
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Jakość zdjęć MMS

Post autor: JacentyEsz »

To chyba nie kwestia aplikacji tylko Plusa. Mam w domu 5 telefonów w Plusie: Pixel 2, BlackBerry Classic, iPhone SE, Xiaomi Mi A1. Sprawdziłem wysylajac MMS z każdego na każdy telefon i w każdym przypadku zdjęcie wygląda źle w treści wiadomości telefonu z którego wysyłam jak i na tym na który wysyłam.

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Jakość zdjęć MMS

Post autor: TomPL »

MMS (w każdej sieci!) ma limit na rozmiar wiadomości. W Plusie jest to chyba 300KB, u innych operatorów podobnie (w Orange podobno 100KB). Nie znam aktualnych limitów, ale zasada jest taka sama od lat: aplikacja wysyłająca kompresuje zdjęcie do wymaganego rozmiaru (w sensie objętości danych), inaczej nie wyśle MMS'a. W mojej Nokii dla zdjęć powyżej 2MB dostaje nawet komunikat, że nie może skompresować do rozmiaru poniżej 300KB i nie wyśle.
Natomiast nie wiem, jak wytłumaczyć to co pisał mariusz9a, że żona odbierała świetne zdjęcia. Może to jest ta różnica kompresji do 100KB a do 300KB?
ODPOWIEDZ