Dobry zasięg wolny internet

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
andrzej34815
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 18:17

Dobry zasięg wolny internet

Post autor: andrzej34815 »

Witam od tygodnia mam problem z Internetem od sieci Plus . otóż od 3 miesięcy posiadam Huawei b525 i działał ekstra potem szybkość Internetu zmniejszyła się do 1mb A posiadam umowę bez limitu bez zmniejszenia szybkości Internetu. ps mieszkam na wsi 10 km od miasta
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Dobry zasięg wolny internet

Post autor: zbych_in_flames »

Wygląda na ograniczenie w ramach FUP, od nowe cyklu rozliczeniowego powinno przyspieszyć.
andrzej34815
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 18:17

Re: Dobry zasięg wolny internet

Post autor: andrzej34815 »

Ale jest jeden mały problem od początku podpisania nowej umowy użyłem na ten moment 105 gb, mam tą ofertę 50 gb bez limitu i bez zmniejszenia prędkości danych i robiłem speedtest prędkości pobierania wynosi 0.1mb oraz prędkości wysyłania 0.1 wysyłania , dlaczego tak jest
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Dobry zasięg wolny internet

Post autor: zbych_in_flames »

A gdzie dokładnie sprawdziłeś swoje obecne wykorzystanie?
andrzej34815
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 18:17

Re: Dobry zasięg wolny internet

Post autor: andrzej34815 »

aplikacja huawei hilink
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Dobry zasięg wolny internet

Post autor: zbych_in_flames »

Nie spotkałem się by tak szybko były wprowadzone jakiekolwiek ograniczenia w ramach FUP, wiec albo aplikacji Huawei podaje zaniżony wynik albo jest jakiś błąd w konfiguracji Twojej oferty. Najlepiej zadzwoni do obsługi klienta i ustal o co chodzi.

Teraz dalej jesteś połączony w LTE? Bo w 3G tak duże ograniczenia są już pod wykorzystaniu pakietu podstawowego.
andrzej34815
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 18:17

Re: Dobry zasięg wolny internet

Post autor: andrzej34815 »

cały czas jestem w LTE
piobrojek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2020, o 17:52

Wolny internet LTE

Post autor: piobrojek »

Witam wszystkich,
mam problem z bardzo wolnym internetem LTE od Plusa. Mam 4 kreski zasięgu, internet nigdy nie należał do demonów prędkości, ale teraz, kiedy ruch w sieci jest dużo wyższy jest TRAGEDIA. Poniże screenshot z Laptopa (udostępniam internet na niego).
Zmiana urządzenia nie pomaga, prędkości ciągle nie są zadowalające i oscylują w okolicach wartości jak na skrinie.
Czasem internet podczas testu osiąga około 3-5 Mb/s, ale jest to chwilowe (wykonuję ponownie i sytuacja się powtarza).
Mieszkam na wsi, miejscowość Głosków, koło Garwolina.
Nie wiem co zrobić z tym, czy wina leży po mojej stronie (może telefon?: Xiaomi MI9), czy raczej po stronie Plusa.
Proszę o rady, ewentualnie co zrobić, aby uzyskać więcej danych.
Pozdrawiam.
Załączniki
speedtest.jpg
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wolny internet LTE

Post autor: zbych_in_flames »

piobrojek pisze:Poniże screenshot z Laptopa (udostępniam internet na niego).
Rozumiem, żę Internet udostępniasz z tego telefonu Mi9 na laptopa?

Jeśli tak to jakie prędkości masz na samym telefonie?
piobrojek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2020, o 17:52

Re: Wolny internet LTE

Post autor: piobrojek »

zbych_in_flames pisze:
piobrojek pisze:Poniże screenshot z Laptopa (udostępniam internet na niego).
Rozumiem, żę Internet udostępniasz z tego telefonu Mi9 na laptopa?

Jeśli tak to jakie prędkości masz na samym telefonie?

Download poniżej 1Mb/s, upload około 2 Mb/s
piobrojek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2020, o 17:52

Re: Wolny internet LTE

Post autor: piobrojek »

Ktoś jest w stanie pomóc?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wolny internet LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Sektor z którego korzystasz jest zapchany (duża liczba użytkowników, zainstaluj network cell info lite i wrzuć zrzut ekranu z z pierwszych dwóch zakładek.
piobrojek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2020, o 17:52

Re: Wolny internet LTE

Post autor: piobrojek »

zbych_in_flames pisze:Sektor z którego korzystasz jest zapchany (duża liczba użytkowników, zainstaluj network cell info lite i wrzuć zrzut ekranu z z pierwszych dwóch zakładek.
https://iv.pl/image/GtfRXys"target="_blank
https://iv.pl/image/GtfRLSX"target="_blank

Poprzez hosting, bo rozmiar za duży
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wolny internet LTE

Post autor: zbych_in_flames »

Z apki wynika ze łączysz się w LTE900 z BT13081 Miastków Kościelny, poziom sygnału też bardzo kiepski (nie . Na samym telefonie nie możesz za wiele zrobić, możesz co najwyżej poszukać miejsca gdzie będziesz miał lepszy poziom sygnału, albo gdzie zaloguje go do band 3 LET1800 gdzie teoretycznie mogą być większe prędkości.

Poza tym to lepszym rozwiązaniem byłby router z agregacją pasm + antena kierunkowa.
DumnyTats
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2021, o 19:43

Powolny internet

Post autor: DumnyTats »

Witam posiadam router huawei b525. Od jakiegoś czasu internet chodzi bardzo powoli od 0,5-2mbps. Router mam że starej umowy na której chodził idealnie, na nowej umowie prędkość przez miesiąc może była normalna po czym teraz za bardzo nie da się korzystać z internetu. Plus problemu nie widzi gdyż według nich są zobowiązani do świadczenia prędkości minimum 8kb a mam powyżej zgłoszenie przyjmują po czym zamykaja. Szukam przyczyny tego spowolnienia internetu. Nie wiem czy likwidują nadajniki lte pod 5g czy co. Ping strasznie skacze nic zrobić nie mogę. Wiecie co może być przyczyną? Karta na innym urządzeniu chodzi identycznie jak na routerze.
ODPOWIEDZ