Jak oszczędzać transfer?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Jak oszczędzać transfer?

Post autor: wojtekj »

Witam. Czy jest możliwość jakiegoś oszczędzania transferu gdyż mam limit 1GB i nie chce za szybko przekroczyć ;P pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

ja osobiście wyłączałbym obrazki w przglądarce. poza tym poszukaj programów kompresujących dane. być może niedługo będzie wprowadzona Opera Turbo dla indywidualnych, a więc kolejne oszczędności danych. xD
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: JohnyTwice »

wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Post autor: wojtekj »

optimizera używam od początku
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
DomisWTK
PlusManiak
Posty: 57
Rejestracja: 2 mar 2009, o 14:21

Post autor: DomisWTK »

Instalujesz FireFoxa potem dodatek ADBLOCK PLUS a nastepnie wybierasz filtr z listy i blokujesz tym uciazliwe relkamy. Stronka wazy nawet do kilku mega mniej. A jesli zdarzy sie ze reklamy beda sie pojawiac to klik PPM i adblockuj obrazek i ustawiasz swoja regule filtru najczesciej po wyrazie ads w adresie i po / dajesz * i cala filozofia:D oszczednosci przyjda z czasem:D
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

Reklamy jak najbardziej można ograniczyć,ale mi osobiście przeszkadza ten limit na transfer danych tzn.
ograniczyć wszystko co się da-przecież nie o to chodzi!
Miejmy nadzieje że czas limitu na transfer danych w sieciach mobilnych
zakończy się w niedalekim czasie :-)
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Post autor: wojtekj »

ja nie ściągam plików ani nie oglądam wideo, mam nadzieję tylko że na przeglądanie stron i poczty oraz gg nie zabraknie mi transferu.
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

wojtekj pisze:ja nie ściągam plików ani nie oglądam wideo, mam nadzieję tylko że na przeglądanie stron i poczty oraz gg nie zabraknie mi transferu.
zawsze można dokupić mowy limit ;-)

http://iplus.pl/indywidualni-potrzeby-p ... sferu.html
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Post autor: wojtekj »

a ogólnie jak mam kupować limit to wole dać te 15 zł więcej co miesiąc i mieć o 2 GB większy limit ;p
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Post autor: vod »

wojtekj pisze:ja nie ściągam plików ani nie oglądam wideo, mam nadzieję tylko że na przeglądanie stron i poczty oraz gg nie zabraknie mi transferu.
Pewnie że tak,ja tylko naświetlam problem że rezygnowanie z większości rzeczy
ogranicza swobodę korzystania z internetu.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
wojtekj
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2009, o 14:44

Post autor: wojtekj »

ja nie jestem przyzwyczajony do wideo i pobierania plików ;)
Lubi Apple woli Xiaomi ;)
Awatar użytkownika
Batman
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 23 lut 2009, o 21:44
Lokalizacja: Trzcianka (wlkp)
Kontakt:

Post autor: Batman »

Przede wszystkim nie korzystać przeglądarki IE.
A ku ku
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Najlepiej to w ogóle nie korzystać z Windowsa :-P Przerzucić sie na Ubuntu albo jakieś coś inne w stylu Lunuxa.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Jeśli chodzi o przeglądarki internetowe, to chyba bez różnicy, jaka to będzie - i tak transfer winien być generowany dla witryn WWW. Osobiście polecam Operę ;-)
Jak komuś zależy na skutecznym pozbyciu się reklam, polecam program AdMuncher - działa ze wszystkimi przeglądarkami, niestety program jest licencji płatnej, ale za to bardzo skuteczny :-)
Jeśli chodzi o linuksa - ciekawi mnie proces instalacji modemu iPlus - czy to przebiega w miarę bezproblemowo?
Ubuntu akurat na iPlusa bym nie polecał - większość oprogramowania w tym systemie jest pobierana właśnie bezpośrednio z Internetu, a co za tym idzie, transfer nabić to może całkiem nieźle. Może Mandriva albo Suseł?
And remember: respect is everything…
Karaluch
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2008, o 18:35

Post autor: Karaluch »

Jeśli idzie o przeglądarki to polecam Google Chrome. Wg. mnie jest zdecydowanie szybszy od Internet Explorera ale cudów się nie spodziewajcie. Co do Opery Turbo to została już udostępniona wersja testowa. Jak ściągnę i przetestuję to dam znać:

WERSJA TESTOWA


EDIT:

No, strony jakby na początku trochę się dziwnie ładują, zdjęcia mają oczywiście gorszą jakość ale system nieźle się sprawdza, polecam każdemu przetestować. Niektóre strony mogą być jakby trochę zniekształcone ale czego się spodziewać po próbnym produkcie. Mam nadzieję, że finalna wersja zaoferuje więcej. Pamiętajcie aby w lewym dolnym rogu włączyć kompresję, zresztą po uruchomieniu przywita was strona, co i jak, że to wersja testowa uruchomiona tylko na jakiś czas.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2009, o 11:19 przez Karaluch, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ