Nowe pakiety internetowe

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Nowe pakiety internetowe

Post autor: yeti »

30 marca br. Polkomtel SA, operator sieci Plus, wprowadza nowe, bardzo atrakcyjne pakiety umożliwiające obniżenie kosztów korzystania z internetu w komórce, pod nazwą Pakiety iPlus MB.
Ceny Pakietów kształtują się następująco:

Pakiet iPlus 25 MB 5,00 zł z VAT 4,00 zł bez VAT (4,88 z VAT)
Pakiet iPlus 100 MB 10,00 zł z VAT 8,00 zł bez VAT (9,76 z VAT)
Pakiet iPlus 250 MB 20,00 zł z VAT 16,00 zł bez VAT (19,52 z VAT)
Pakiet iPlus 500 MB 35,00 zł z VAT 25,00 zł bez VAT (30,50 z VAT)
Oznacza to, że wybierając nawet najtańszy pakiet (iPlus 25 MB) za 1 MB transmisji zapłacimy zaledwie 20 groszy z VAT.
Wybierając natomiast największy pakiet (iPlus 500 MB), za 1 MB transmisji zapłacimy zaledwie 7 groszy z VAT.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: vod »

Czyli wykluczają i zniechęcają te pakiety posiadanie iPlusa,
500 MB za 30,50 gdzie w iPlusie płacimy abonament za np. 1GB 60,00(wychodzi na to samo bez wiązania się umową)
A kiedy zwiększenie lub rezygnacja z limitu w iPlus ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: yeti »

a modem za zeta to pies?
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: tomek »

spora obniżka :mrgreen: we wszystkich ofertach pakietki będą dostępne i co ile będzie taktowane? oczywiście termin ważności to 30 dni? ;-)
vod pisze:500 MB za 30,50 gdzie w iPlusie płacimy abonament za np. 1GB 60,00(wychodzi na to samo bez wiązania się umową)
właśnie też mnie dziwi ta taktyka.
vod pisze:A kiedy zwiększenie lub rezygnacja z limitu w iPlus
może ta taktyka oznacza też zmiany w iPlusie na umowę. :-)
yeti pisze:a modem za zeta to pies?
może i jest modem za złotówkę, ale dobra komórka i można śmigać bez modemu. ;-)
Awatar użytkownika
Connected
Szalony PlusManiak
Posty: 216
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 23:20
Lokalizacja: Salon Firmowy Plus /3miasto
Kontakt:

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: Connected »

może i jest modem za złotówkę, ale dobra komórka i można śmigać bez modemu. ;-)
Tak ale nikt się do Ciebie nie dodzwoni :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"I give him an offer he can't refuse(...)"

Don Vito Corleone
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: Sim+ »

Słuchajcie, to prawdziwa rewolucja dopiero!!! Nie uwierzycie, ja jakieś 3 tygodnie temu osobiście wysłałem maila do całego marketingu Polkomtela z podaniem propozycji wprowadzenia dużych pakietów internetowych:100,250,500MB za 15,25,35zł miesięcznie. Prosiłem o coś takiego w Simplusie. Nie wiem czy póki co te pakiety będą działać tylko dla abonamentowców. Ale kurcze mój pomysł:)
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: tomek »

Connected pisze:Tak ale nikt się do Ciebie nie dodzwoni :)
to jest właśnie ten minus tego... nic się nie poradzi, no chyba, że za każdym razem w celu otwarcia strony byłoby nawiązanie połączenia i wysłanie&odebranie danych no i potem rozłączenie, i tak w kółko (tak jak Opera Mini dzięki czemu też oszczędzamy baterię). Tylko czy da się tak zrobić, żeby nie rozłączać i ponownie łączyć się ręcznie (oczywiście mowa o takim czymś przy taktowaniu 1B lub 1 kB)? Ale takiego czegoś zapewne nie opłaca się nawet robić, napisałem to teroretycznie, bo w zasadzie: raz, że każde ponowne łączenie to czas, dwa - uniemożliwia coś takiego korzystanie z np. komunikatorów, trzy - co chwila się otwiera jakąś stronę, więc byłoby to utrudnienie z korzystania z sieci. W końcu jak internet to internet a nie jakaś zabawa w kotka i myszkę, z drugiej strony niektórzy wcale dużo nie dzwonią, ani do nich dużo nikt nie dzwoni, a sms dojdzie na pewno... Ostatecznie utrudnienie jest, chociaż zawsze można mieć jeszcze tę jedną sim więcej... ;-)
Sim+ pisze:Ale kurcze mój pomysł:)
weź no coś jeszcze podgadaj... :-P
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: tilla »

ja testowałam kiedyś podłączenie telefonu jako modem do komputera i normalnie mogłam się na niego dodzwonić... więc nie wiem jak to działa...
fakt faktem - nie próbowałam odebrać tego telefonu i prowadzić rozmowy ;-) ale normalnie dzwoniło...

a co do tego, że pakiety zniechęcają do iPlusa...
cóż...
przede wszystkim - usługa iPlus za 49zł netto (niecale 60zł brutto) z limitem transferu 1GB już od dłuższego czasu jest... natomiast niestety nie są tu dostępne wyższe limity, a 1GB przy intensywniejszym korzystaniu z internetu to nie jest wiele... więc jeszcze zależy jak kto z internetu korzysta ;)

ale jeżeli chodzi o pakiety to naprawdę super opcja :-)
greggis
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 6 sty 2009, o 19:04

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: greggis »

Na komórke podłączoną do kompa można śmiało dzwonić. Sam czesto podlączam tel. z demo do lapka i jednoczesnie go używam.
Jest to jednak kwestia potrzeby bo gdybym mial kupować pakiety po to żeby nie brać iPlusa na umowe i bawić sie tak codziennie z podłączaniem i odłaczaniem telefonu to bym szału dostał.
vod pisze:A kiedy zwiększenie lub rezygnacja z limitu w iPlus
Właśnie! Na rezygnacje nie ma co liczyć ale to 1 GB i 3 GB to już troche mało.
Jeszcze nie mam PlayFresh! :))
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: yeti »

Sim+ pisze:Słuchajcie, to prawdziwa rewolucja dopiero!!! Nie uwierzycie, ja jakieś 3 tygodnie temu osobiście wysłałem maila do całego marketingu Polkomtela z podaniem propozycji wprowadzenia dużych pakietów internetowych:100,250,500MB za 15,25,35zł miesięcznie. Prosiłem o coś takiego w Simplusie. Nie wiem czy póki co te pakiety będą działać tylko dla abonamentowców. Ale kurcze mój pomysł:)
Mówisz, że osobiście wysłałeś maila? No, no, nie ma to tamto. HEHEHE :)

btw: działa tylko w abonamentach.
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: Sim+ »

yeti pisze:
Sim+ pisze:Słuchajcie, to prawdziwa rewolucja dopiero!!! Nie uwierzycie, ja jakieś 3 tygodnie temu osobiście wysłałem maila do całego marketingu Polkomtela z podaniem propozycji wprowadzenia dużych pakietów internetowych:100,250,500MB za 15,25,35zł miesięcznie. Prosiłem o coś takiego w Simplusie. Nie wiem czy póki co te pakiety będą działać tylko dla abonamentowców. Ale kurcze mój pomysł:)
Mówisz, że osobiście wysłałeś maila? No, no, nie ma to tamto. HEHEHE :)

Tak, oto mój mail z 16.marca do całego marketingu Polkomtela,prezesa Bauca i innych wysoko postawionych (mail dotyczył Simplusa, a rozwiazanie podchwycili w postpaidzie). Ja chyba powinienem dostać pracę na pół etatu w Polkomtelu po takiej promocji:

"Szanowni Państwo,
....w związku z powyższym wnioskuję o rozpatrzenie wprowadzenia do taryfy Twój Profil następujących KONIECZNYCH usprawnień w celu uzyskania konkurencyjności wobec oferty PLAY FRESH:
- połączenie profili Taniej do Plusa /Taniej do Wszystkich- czyli zawsze 29gr poza Plus (oprócz Play), 19gr do Plusa
- wprowadzenie pakietu minut do Plusa i sieci stacjonarnych ważnych 30dni: 100 minut za 6zł, 200 minut za max.11zł, 500 minut za 25zł
- wprowadzenie jednakowych pakietów internetowych 20MB za 5zł i 50MB za 10zł miesięcznie z TARYFIKACJĄ CO DO 1 BAJTA !!!!
- rozważenie wprowadzenia większych pakietów internetowych do wykorzystania w ciągu 30dni: 100MB za 15zł, 250MB za 25zł, 500MB za 35zł

Sądzę że każde z powyższych rozwiązań nada nowej ofercie o wiele bardziej konkurencyjną formę. Nawet wprowadzenie cyrografu na zasilenia w okresie 12-36 miesięcy dla powyższego rozwiązania nie byłoby niczym złym dla wielu użytkowników Simplusa.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego Polkomtel zakłada korzystanie z internetu tylko poprzez iPlusa czy SIMDATĘ. Wiele osób skorzystałoby z większego internetu na karcie simplusa, która służyć może również do innych celów (rozmowy, smsy, MMSy, WAP itp.) Proszę sobie wyobrazić sytuację kiedy tysiące osób kupi kartę simplusa i zacznie z niej korzystać na modemie podłączonym do laptopa. To musi być dobrze zareklamowane i wprowadzone. W końcu liczy się przychód, liczba klientów, ARPU itd. Czy Polkomtel zakłada że trzeba podpisać umowę na iPlusa i poza marnymi pakietami internetowymi rozliczanymi co 100kB nie ma innej opcji internetu w telefonie? Jeśli tak , to traci wielką szansę!!"
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
Piecu
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 26 lis 2008, o 12:29
Lokalizacja: Tczew

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: Piecu »

yeti pisze:działa tylko w abonamentach.
A miałem taki dobry humor, gdy czytałem pierwszy post :-/
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: mariusz9a »

greggis pisze:Na komórke podłączoną do kompa można śmiało dzwonić. Sam czesto podlączam tel. z demo do lapka i jednoczesnie go używam.
Zgadza się, ale tylko w chwili gdy nie są wymieniane dane. Tzn otwieramy stronę, po jej załadowaniu można spokojnie wykonywać połączenia głosowe, nie rozłączając sesji.
Są typy transmisji danych (są też takie systemy gdzie można wymieniać dane i dzwonić jednocześnie), nie wiem do końca jaką ma Polkomtel, ta opisana powyżej była testowana dla Motoroli V6 maxx. Być może po prostu ta Motka nie obsługuje jednoczesnej wymiany danych i połączeń głosowych a sieć to obsługuję.

Dokładnie opiszę te systemy jak odzyskam książkę (pożyczyłem kumplowi a dokładnie tego nie pamiętam).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: Sim+ »

Są typy transmisji danych (są też takie systemy gdzie można wymieniać dane i dzwonić jednocześnie.

Ja posiadając Nokie N73 w Simplusie, podczas rozmowy głosowej mogę bez problemu wejść na mini operę, google maps itp. i korzystać z internetu. I odwrotnie , będąc online , mogę odebrać rozmowę głosową.
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Re: Nowe pakiety internetowe

Post autor: yeti »

Sim+ pisze:
....w związku z powyższym wnioskuję o rozpatrzenie wprowadzenia do taryfy Twój Profil następujących KONIECZNYCH usprawnień w celu uzyskania konkurencyjności wobec oferty PLAY FRESH:
- połączenie profili Taniej do Plusa /Taniej do Wszystkich- czyli zawsze 29gr poza Plus (oprócz Play), 19gr do Plusa
- wprowadzenie pakietu minut do Plusa i sieci stacjonarnych ważnych 30dni: 100 minut za 6zł, 200 minut za max.11zł, 500 minut za 25zł
- wprowadzenie jednakowych pakietów internetowych 20MB za 5zł i 50MB za 10zł miesięcznie z TARYFIKACJĄ CO DO 1 BAJTA !!!!
- rozważenie wprowadzenia większych pakietów internetowych do wykorzystania w ciągu 30dni: 100MB za 15zł, 250MB za 25zł, 500MB za 35zł
1. Żadne z powyższych nie zostało zrealizowanych
2. Decyzje o zmianie cenników są analizowane grubo przed twoim mailem.
3. Pisanie maili tego typu jest tym samym co pisanie do Prezydenta RP o obniżenie podatków a potem podniecanie się że obniżyli podatki "bo im napisałem"
ODPOWIEDZ