Zablokowane porty w LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
DarkChampion
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 gru 2013, o 17:10

Zablokowane porty w LTE

Post autor: DarkChampion »

Witam.
Posiadam wykupiony abonament na internet LTE w Plusie.
Problem jest taki, iż potrzebuję odblokować 1, maksymalnie 2 porty.
Wiem, że jest taka usługa, ale działa ona tylko w sieci 2G/3G.
Mam jakieś wyjście? Czy muszę zmienić sieć? :-D
Lukasz90Radom
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 23 paź 2013, o 13:50

Re: Zablokowane porty w LTE

Post autor: Lukasz90Radom »

tez bym chciał to zrobić :D mam pare portów które chciałbym odblokować w grach :D
EDIT:
Na ten moment znalazłem tylko jedno rozwiazanie tego problemu niestety wiaze sie to z kosztami po 1 musimy miec router możliwością zestawienia połączenia VPN. Potem musimy wykupic server VPN co nie jest nawet drogie w przypadku graczy :D bo server VPN mozemy zawsze wylaczyc na czas pobierania latek do gier i windowsa i wlaczyc kiedy bd grac :D
Przykladowy Cennik: http://www.vpnonline.pl/cennik mamy plany na limit danych i na okres wiec do wyboru do koloru.
Załączam rozmowę z pracownikiem tej firmy:
Jeżeli posiada Pan mały router z możliwością zestawienie połączenia VPN, to takie połączenie możemy zestawić do jednego z naszych serwerów.
Do połączenia VPN przypiszę Panu stały publiczny adres IP i przekieruje wszystkie porty lub tylko dowolne na Pana router.
VPN bez problemu zestawi połączenie na łączu LTE, a Pan będzie mógł dostawać się do swoich urządzeń przez nasz publiczny adres IP.
Np. Plan 25GB ( 28,90 pln ) + jednorazowy koszt konfiguracji adresu IP ( 12,30 pln). Przy uruchomieniu usługi pierwsza opłata to 41,20 pln.
Kolejne miesiące to już tylko opłata za wybrany plan taryfowy, w tym wypadku 28,90 pln. W trakcie działania usługi można zmienić Plan na inny w ramach potrzeby.
Może wybrać Pan dowolny plan z wyjątkiem 1GB i do niego przypiszemy stały adres IP.
Przed zakupem możemy zrobić 1-2 dni testowe, aby upewnić się, że wszystko będzie prawidłowo działało.
W dniu jutrzejszym mogę skonfigurować Panu połączenie.
ODPOWIEDZI:
1.Moje pytanie to czy wasza usługa obsługuje modemy LTE oraz czy pozwoli mi ona odblokować każdy port jaki zechce ??
TAK
2.Czy korzystanie z waszej usługi skutkuje dodatkowym opóźnieniem pingu??
Trzeba zrobić testy, u różnych operatorów, różnie to działa
3.Czy istnieje możliwość łączenia się normalnie jak do tej pory za pomocą aplikacji mojego operatora a w danym momencie przełączenie się na wasz???
TAK
ObrazekObrazek
sc0rp0w
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2014, o 01:14

Re: Zablokowane porty w LTE

Post autor: sc0rp0w »

Witam,

Czy istnieją jakieś szacunkowe informację kiedy zostanie wprowadzona usługa odblokowania portów również w LTE? Kilka miesięcy temu na infolinii otrzymałem informację, że trwają już testy i jest szansa, że do końca roku. Z tego co rozumiem jeszcze się nie udało, więc byłbym wdzięczny za jakiekolwiek szacunkowe informacje:).
zbiku
Szalony PlusManiak
Posty: 346
Rejestracja: 2 sty 2013, o 12:09

Re: Zablokowane porty w LTE

Post autor: zbiku »

Niestety z tego co sie dowiadywalem niedawno nic nowego nie wiadomo. Zostaje czekac.

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
DarkChampion
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2013, o 17:10

Re: Zablokowane porty w LTE

Post autor: DarkChampion »

NA "gry lan" bez odblokowywania portów mam już sposób. Ale nie podzielę się nim na tym forum :D
Jak komuś potrzebne priv.
adrianzxv
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2014, o 10:46

Słaba prędkość przy ściąganiu torrentów

Post autor: adrianzxv »

Czy przy LTE blokowane są porty itp?
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Słaba prędkość przy ściąganiu torrentów

Post autor: niko10 »

Nie, może masz mało seedów. Jaką masz prędkość na speedtest, a jaką na torrentach?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Słaba prędkość przy ściąganiu torrentów

Post autor: sl@w_es »

@ „adrianzxv”,

Regulamin PlusForum:
1. Forum jest miejscem wymiany informacji, poglądów, pomysłów pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego regulaminu. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus.

11. Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.

16. Nie należy zakładać kilku tematów tej samej lub podobnej treści.
Poza tematem do którego został przeniesiony Twój wątek szukając znajdziesz więcej m.in.:

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=953

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=16333
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Mikhail
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2014, o 12:08

Modem LTE, zablokowane porty.

Post autor: Mikhail »

Posiadam modem ZTE MF821 LTE i mam zablokowane porty. Jak moge je odblokować? System windows raczej nic nie blokuje, więc to pewnie wina modemu.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zablokowane porty w LTE

Post autor: sl@w_es »

@ „Mikhail”,

podstawowa zasada:
11. Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.
Regulamin PlusForum
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
matthies
PlusManiak
Posty: 55
Rejestracja: 1 gru 2015, o 18:35

Re: Zablokowane porty w LTE

Post autor: matthies »

odkopię temat - czy są już jakieś porty pootwierane? Szczególnie chciałbym coś pod p2p aczkolwiek też i GTA5 mi bardzo kiepsko działa...
xsarq
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 lip 2014, o 12:02

Zablokowane porty w LTE - jak skonfigurować?

Post autor: xsarq »

Dzień Dobry

Usługa:

Plus Power LTE + wykupiony zewnętrzny dynamiczny adres IP.

Sprzęt:

Huawei E3372
D-Link DWR-116

Kiedy pod komputer podłączę sam Huawei porty nie są zablokowane wszystko śmiga co oznacza, że usługa działa. Problem zaczyna się kiedy podepnę E3372 w Router.

Próbuję takich ustawień:

Statyczny adres ip przypisany:
http://i.imgur.com/Ff1idBx.png

Ustawienia forwardowania:
http://i.imgur.com/cmTrq5U.png

"Włącz UPnP" jest zaznaczone.

Game Ranger wciąż pokazuję mi, że jestem za Natem przy próbie połączenia. Zaznaczam, że ustawiam coś złe na routerze, bo przy bezpośrednim połączeniu za pomocą modemu Game Ranger chodzi bez żadnych problemów.

Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ