ZTE MF823 zmiana wewn adresu IP

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
kkarwowski
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 gru 2013, o 11:03

ZTE MF823 zmiana wewn adresu IP

Post autor: kkarwowski »

Błagam, powiedzcie że jest możliwość zmiany domyślnego adresu IP 192.168.0.1 jaki ustawia się dla wirtualnego połączenia sieciowego do komunikacji z modemem, albo że można zmienić sposób instalacji modemu by działał jak zwykły modem 3G.
Niestety muszę być podłączony do innej sieci w takiej samej adresacji 192.168.0.x i powstaje konflikt adresów IP.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 zmiana wewn adresu IP

Post autor: karol do »

kkarwowski Błagam, powiedzcie że jest możliwość zmiany domyślnego adresu IP 192.168.0.1 ....dla wirtualnego połączenia sieciowego do komunikacji z modemem ..... muszę być podłączony do innej sieci w takiej samej adresacji 192.168.0.x i powstaje konflikt adresów IP.

Niefortunny wybór lokalnych adresów IP w MF823 jest również źródłem innych problemów np. przy udostępnianiu połączenia Internetowego.
Na oficjalnym forum plusa zapewniano mnie, że problem został przekazany do odpowiedniego działu, ale..... chwilowo ten dział nie jest w stanie wydać głosu i taki stan stabilny trwa od kilku miesięcy.
W wielu krajach europejskich zapewne dzięki zdecydowanej i przewidującej postawie operatorów zastosowano adresy IP 192.168.32.x, a u nas w kraju pozostaje tylko router
rzech
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 09:23

Re: ZTE MF823 zmiana wewn adresu IP

Post autor: rzech »

Witam
Mam rowniez takie urzadzenie ZTE MF823 i to niefortunne dobranie adresu rozniez dezintegruje mi prace. Szczegolnie jezeli chodzi o prace w domenie.
Czy cos wiadomo o mozliwosci zmiany adresu routera?
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 zmiana wewn adresu IP

Post autor: karol do »

rzech pisze: Mam rowniez .. ZTE MF823 i to niefortunne dobranie adresu rozniez dezintegruje mi prace. Szczegolnie jezeli chodzi o prace w domenie. Czy cos wiadomo o mozliwosci zmiany adresu routera?

To pytanie warto zadać w oficjalnym dziale Plusa.
Ponoć operator O2 dotknięty w MF 823 identyczną uciążliwością oferuje nową wersję oprogramowania z grupą adresów IP 192.168.3. x .
W necie można również znaleźć wskazówki do samodzielnej modyfikacji.
pitron
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2016, o 22:12

Re: ZTE MF823 zmiana wewn adresu IP

Post autor: pitron »

Rozwiązaniem problemu jest zalogowanie do modemu przy użyciu telenetu i zmodyfikowanie menu w celu dodania ukrytych opcji. Po tym zabiegu mamy możliwość ingerencji w ustawienia adresacji dmz filtrowanie portów itp...
http://my-router.blogspot.com/2015/09/z ... d-get.html
ODPOWIEDZ