3G - test

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Piecu
PlusManiak
Posty: 70
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 lis 2008, o 12:29
Lokalizacja: Tczew

3G - test

Post autor: Piecu »

W najbliższym czasie mam zamiar zmienić telefon. Moim faworytem była Nokia E63. Przeczytałem jednak, że szczytem jej możliwości jest transmisja danych w technologii 3G. I w tym momencie rodzi się moja prośba: czy ktoś może podać mi czas ściągania pliku, korzystając z internetu w Plusie i będąc w zasiegu 3G? Telefonu będę używać do poczty e-mail, czasem jako modem do laptopa. Nie chciałbym, żeby po zakupieniu telefonu okazało się, że jednak lepiej było zainwestować w coś z HSDPA. Plik o wadze o 3 MB tutaj.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 3G - test

Post autor: mariusz9a »

Ciężko powiedzieć ile to będzie trwało. Prędkość downloadu jak i uploadu nie jest stała i zmienia się w zależności od obciążenia sieci. W każdym razie UMTS ma max prędkość niecałe 400kb/s (dokładnie 384kb/s - ze specyfikacji telefonu E63).
3MB z max prędkością (384kb/s) to ok 62,5s ściągania. (mogłem się walnąć - jestem potwornie zaspany, jakby coś to poprawić).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: 3G - test

Post autor: tomek »

mariusz9a pisze:W każdym razie UMTS ma max prędkość niecałe 400kb/s (dokładnie 384kb/s - ze specyfikacji telefonu E63).3MB z max prędkością (384kb/s) to ok 62,5s ściągania.
ale jak znam życie, to maxymalnej prędkości nie będzie, bo trzeba się dzielić nią z innymi userami :-P więc czas ściągania na pewno trochę się wydłuży, ale to raczej różnica sekund.
Piecu pisze:Telefonu będę używać do poczty e-mail, czasem jako modem do laptopa. Nie chciałbym, żeby po zakupieniu telefonu okazało się, że jednak lepiej było zainwestować w coś z HSDPA.
myślę, że prędkość 3G do takiego korzystania z sieci powinna Ci w pełni wystarczyć. ;-)
Piecu
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 26 lis 2008, o 12:29
Lokalizacja: Tczew

Re: 3G - test

Post autor: Piecu »

Dzisiaj dostałem reklamę Orange, wg której E63 obsługuje HSDPA. Zgłupiałem :roll:
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Re: 3G - test

Post autor: Orfi »

Coś mi się zdaje, że ta Nokia w ogóle nie obsługuje UMTS-u a wspiera jedynie EDGE. Bliźniaczo wyglądający model E71 ma pełną obsługę UMTS i wspiera HSDPA, ale w cenie zakupu, przynajmniej w sklepie jest spora różnica w cenie (oglądałem te telefony w Vobisie).
Orfi
Orfi
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:10
Lokalizacja: Lublin

Re: 3G - test

Post autor: Orfi »

Przejrzałem testy tego modelu i muszę uzupełnić swoją wypowiedź; E63 obsługuje UMTS, ale bez wsparcia HSDPA. Ciekawe więc jak zachowałaby się jako modem podłączony do laptopa ? Myślę, że do przeglądania poczty i czytania stron www jak i do rozmów całkowicie wystarczy. Jedyny mankament jak dla mnie, to brak przycisków do podgłaśniania i ściszania dźwięku w słuchawce podczas rozmowy.
Orfi
ODPOWIEDZ