Huawei Router B970 HSPA 7,2

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
dwademony
PlusManiak
Posty: 102
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:26

Huawei Router B970 HSPA 7,2

Post autor: dwademony »

Witam prawdopodobnie od jutra stanę się posiadaczem tego sprzętu, wiec mam pytanko czy ktoś mógł by mi coś na ten napisać chodzi o zasięg wifi,hsdpa? Ogólnie jak się sprawuje czy często trzeba restartowac router?
Z góry dziękuje za odpowiedzi :-)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mito18
Szalony PlusManiak
Posty: 229
Rejestracja: 24 lut 2009, o 18:45
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Huawei Router B970 HSPA 7,2

Post autor: mito18 »

W moim przypadku restartuje tylko jak chce zmienic ip. no i czasami jak mi sie net jakims cudem zatnie ale to sie nie zdarza :)
Obrazek
Zapraszam na mojego chomika :)
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Huawei Router B970 HSPA 7,2

Post autor: witan93 »

Test routera HSDPA Huawei B970
Z mobilnego Internetu korzysta w Polsce już ponad 1 mln osób. Większość z nich podpina do laptopa lub komputera stacjonarnego modemu USB bądź Express Card i rozpoczyna surfowanie po sieci. Problem pojawia się jednak, gdy chcemy podzielić Internet na kilka komputerów. Można wprawdzie z poziomu Windows podzielić łącze internetowe, jednak jest to rozwiązanie niewygodne. Zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby dzielenie Internetu już na poziomie urządzenia dostępowego. Naprzeciw takim wymaganiom wyszedł Huawei, który wprowadził do swojej oferty router HSDPA B970. Dzięki niemu może w prosty sposób korzystać z Internetu poprzez sieć komórkową i jednocześnie udostępniać Internet przez sieć LAN lub WIFI. B970 dostępny jest w Plusie i właśnie w tej sieci (na karcie 36.6) będziemy przeprowadzali testy tego urządzenia. W nowym zestawie otrzymujemy router, zasilacz, kable oraz podstawkę. Montaż urządzenia jest prosty – z boku obudowy wkładamy kartę SIM, podpinamy router do prądu a następnie podłączamy do komputera przy użyciu kabla. W zasadzie, po podpięciu kabla ethernetowego można już korzystać z Internetu– router jest bowiem wstępnie skonfigurowany do połączenia z siecią komórkową. Lampki w górnej części obudowy wyświetlają informacje o typie sygnału (2G/3G/HSDPA), sile sygnału, stanie sieci WIFI i stanie urządzenia (włączone/wyłączone). W tylnej części obudowy znajdziemy 4 porty LAN, złącze zasilania pełniące jednocześnie rolę portu USB, złącza na antenę zewnętrzną WIFI oraz gniazdo RJ11 (nie wiadomo do czego służące – podpięcie telefonu stacjonarnego do routera nic nie dało)cJeżeli chcemy dokonać dalszych zmian w konfiguracji i wprowadzić zabezpieczenia to pierwszym krokiem jest uruchomienie panelu admina dostępnego pod lokalnym adresem 192.168.1.1 z użyciem domyślnego hasła. W pierwszej kolejności warto ustawić zabezpieczenia sieci WIFI. Wybieramy typ szyfrowania – do wyboru jest WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-PSK|WPA2-PSK a następnie ustawiamy hasło. W kolejnym oknie wpisujemy nazwę SSID oraz ustawiamy opcje rozgłaszania. Dostępne są także listy do wyboru kanału, standardu sieci oraz szybkości.

Router posiada też wiele innych parametrów, które możemy ustawić.
W dziale security znajdziemy np.:

* Włączanie i ustawienia firewalla
* Filtr adresów MAC
* Filtr adresów IP
* Serwery wirtualne (przydatne np. przy ustawieniach dla klientów p2p)
* Ustawienia strefy DMZ
* Ustawienia uPNP
* Ustawienia zdalnego dostępu (pozwala na dostęp do panelu routera z zewnątrz)

W dziale Advanced Setup znajdziemy np.:

* Ustawienia karty SIM (kod PIN)
* Ustawienia sieci komórkowej (preferowane sieci, wybór sieci)
* Ustawienia DIAL-UP
* Ustawienia DHCP
* Ustawienia WIFI

Dział Basic Status informuje natomiast o podstawowych parametrach urzadena
Podczas testu router szybko znalazł sygnał HSPA a surfowanie po sieci było komfortowe.Samo urządzenie może też pracować w trybie USB. Wtedy router działa jak zwykły modem i udostępnia nam funkcje połączeń głosowych. Aby korzystać z routera w trybie USB podpinamy do komputera kabel USB (rozdzielny na 2 wtyczki) a drugą końcówkę wpinamy do gniazda zasilania w B970. Dzięki funkcje zeroCD automatycznie rozpoczyna się instalacja sterowników oraz oprogramowania iPlus Manager. W trybie USB router działa i zachowuje się podobnie jak inne modemy USB Huawei – np. testowany przez nas kiedyś E172. Z poziomu aplikacji iPlus manager możemy wysyłać SMSy, sprawdzać liczniki danych, konfigurować połączenie VPN, zmieniać PIN a także pobrać dołączany do oferty iPlus program
antywirusowy Kaspersky.
Podsumowanie
B970 to dobre rozwiązanie dla osób chcących podzielić komórkowy Internet. Urządzenie pracowało stabilnie i osiągało niekiedy transfery rzędu ponad 3 Mbit/s(Warszawa, Ursynów). Router oferuje większość funkcji do konfiguracji sieci bezprzewodowej i zasad bezpieczeństwa sieciowego. Jeżeli chcemy go wziąć w podróż z laptopem to może on pełnić funkcje modemu – bez potrzeby podpinania go do zasilacza.
Źródło: http://www.telix.pl/artykul/test-router ... 27776.html
dwademony
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:26

Re: Huawei Router B970 HSPA 7,2

Post autor: dwademony »

Czyli brak tylko gniazda do anteny GSM a ktoś wie do czego te gniazd telefoniczne??? a jak przerwie połączenie samo łączy ponownie?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Huawei Router B970 HSPA 7,2

Post autor: mariusz9a »

dwademony pisze:a jak przerwie połączenie samo łączy ponownie?
Na 100% gwarancji nie dam (bo to huawei a ze sprzętem tej marki nie miałem nic wspólnego), powinien łączyć. Każdy router automatycznie odnawia połączenie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
dwademony
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:26

Re: Huawei Router B970 HSPA 7,2

Post autor: dwademony »

Już mam tylko pytanie tam jest cos takiego jak dial up seting pisze coś o sip czyli domyslam sie ze to wbudowana bramka voip udało sie komus ja z konfigurowac i jak?
ODPOWIEDZ