Limit nocny LTE

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
M.T.W.D
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sie 2013, o 22:07

Limit nocny LTE

Post autor: M.T.W.D »

Dzien dobry.

Około dwa miesiące temu nabyłem internet LTE wczoraj aktywowałem pakiet 50 GB w nocy od 1.00 do 7.00 gdy mam jeszcze pakiet 15 GB to pobieranie mam około 2mb/s, a gdy go przekroczę i internet zwolni to pobieranie jest do 10 kb\s więc chciałbym zapytać czy jeżeli wykorzystam te 15 GB dziennego transferu i internet zwolni to czy w nocy od 1.00 do 7.00 internet tez będzie wolniejszy i pobieranie będzie do 10 kb\s?

Jeszcze jedno pytanie: czy jest program którym będę mógł ustawił limit pobierania do np. 50 kb\s by transferu mi starczyło na miesiąc?

Pozdrawiam.
bartoleq
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 23 lip 2013, o 11:18

Re: Limit nocny LTE

Post autor: bartoleq »

Jak wykorzystasz dzienny, to nocny nie bedzie dzialac - musisz wtedy doladowac transfer dzienny, aby powrocila mozliwosc transferu nocnego.

Czy sciagasz 50kb/s, czy 10Mb/s to dalej sciagasz taka sama ilosc danych, tylko czas na ich sciagniecie jest inny. Ograniczanie prędkości łącza nic ci nie da. Trzeba samemu kontrolować ile się wytransferowało (np. programem Networx)
kris68
PlusManiak
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2012, o 05:45
Lokalizacja: Bochnia

Pakiet nocny LTE - jak uruchomić?

Post autor: kris68 »

Jak uruchomić pakiet nocny w LTE? Mam nowy router Huawei E 5776 LTE, bodajże ten symbol I dziś w BOA dowiedziałem się, że muszę uruchomić pakiet nocny. Uprzejma pani zrobiła to za mnie, ale chcę się upewnić, że to działa.

Druga sprawa, bo nigdy nie wykorzystałem czy w modemie Huawei E 3276 LTE też się uruchamia pakiet NOCNY? Modem kupiony około 3 miesiące temu jak wchodziły. Czy też trzeba wysłać komendę DODAJ LN na numer 2612? Trochę to dla mnie zagmatwane, bo nie wiem czy to mam jucz uruchomione czy nie. W sumie tu korzystałem z pakietu nocnego i wydaje mi się, że z dziennego nie ubywało.
W miarę możliwości proszę o pomoc.
Obrazek
Obrazek
przemekkk
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:20

Re: Pakiet nocny LTE - jak uruchomić?

Post autor: przemekkk »

Aby sprawdzić, czy działa ci limit nocny zaloguj się do Plus Online i w zakładce Usługi sprawdź, czy limit nocny jest włączony.
kris68
PlusManiak
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2012, o 05:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: Pakiet nocny LTE - jak uruchomić?

Post autor: kris68 »

przemekkk jakby to było takie proste to sadzisz żebym nie pisał?
Chodzi o to, że nowych taryf nie da się już sprawdzić w Plus Online, a jedynie smsem. Dlatego pytałem o sposoby.
Obrazek
Obrazek
bart89
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 10:15

Limit nocny LTE

Post autor: bart89 »

Witam.

Zaznaczam od razu, że jestem początkującym użytkownikiem i starałem się przeszukać to forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale padała on pobocznie, a nigdy jako wątek główny, więc zapytam :)

Czy, aby transfer zaliczał się do nocnego trzeba ponownie włączyć router o 1 rano czy można ustawić ściąganie na noc nie martwiąc się o reboot routera? Do tej pory nastawiałem na 1-wszą budzik, aby mieć pewność aczkolwiek po pierwszym razie odechciało mi się ściągać. :)
Z góry dzięki za odpowiedź!
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Limit nocny LTE

Post autor: sl@w_es »

bart89 pisze:(...) jestem początkującym użytkownikiem i starałem się przeszukać to forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale padała on pobocznie, a nigdy jako wątek główny (...)
Regulamin PlusForum pkt 11:
Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.
Proszę bardzo, temat z takim samym pytaniem i odpowiedzią Specjalisty Plusa:
Limit nocny!!!
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ksuper
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2013, o 21:04

Limit nocny - problem

Post autor: ksuper »

Witam!
Mam problem z usługą limit nocny (50 GB transferu od 1 do 7). Mianowicie po podpisaniu nowej umowy postanowiłem pobrać pewien duży plik właśnie w nocy. Jednak okazało się, że użyty został do tego zwykły transfer mimo, że przed podpisaniem nowej umowy korzystałem już bez problemów z limitu nocnego. Czy to znaczy, że po podpisaniu nowej umowy trzeba od nowa uruchomić nocny pakiet danych i czy jest jakaś szansa na odzyskanie straconego transferu?
Pytam się, bo przez następny miesiąc będę musiał korzystać z bardzo wolnego internetu. Opcja dodatkowego limitu nie wchodzi w grę.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Limit nocny - problem

Post autor: niko10 »

Zależy jaką taryfę wybrałeś, w nowej taryfie pewnie trzeba go włączyć w Plus online lub w DOK.
iyachtu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2014, o 15:00

Limit nocny

Post autor: iyachtu »

Jak jest naprawdę z tym limitem nocnym, ponieważ na stronie Plusa widniej informacja ''wszystkie promocje oprócz promocji z modemem lub routerem w sklepie internetowym (wnioskuję że nie mogę skorzystać jeśli zamówię usługę przez internet) '' W regulaminie nocnego transferu ''Abonent zawierający umowę – promocja z modemem lub routerem w sklepie internetowym, abonent przedłużający umowę – wszystkie promocje(koszt 0zł)''. To w końcu zamawiając usługę pro LTE przez internet mam możliwość skorzystania z limitu nocnego czy nie?

Drugie pytanie co z limitem nocnym jeśli wykorzystam pakiet podstawowy? Jest wyłączany, prędkość jest zmniejszona? Co jeśli nie ma zasięgu LTE a tylko 3G to limit nocny jaką będzie miał prędkość? 32kb/s?
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, o 21:01 przez iyachtu, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Limit nocny

Post autor: habish »

Masz możliwość. Limit nocny będzie dla Ciebie bezpłatny. Pamiętaj że limit nocny w Power LTE działa tylko w sieci 3G.
dawid31245
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2014, o 01:53

Internet LTE - Limit nocny (Huawei E3276)

Post autor: dawid31245 »

Witam,
nie wiem czemu, ale tak jakby wyłączył mi się nocny limit, powinien normalnie działać tak jak dotychczas, a nie działa i zżera mi z dziennego pakietu, czyli dolicza mi kasę do rachunku...
O co chodzi? Internet mam już rok, help. ;/
kola000018
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 04:29

Limit nocny

Post autor: kola000018 »

witam mam pytanie czy jak jest godzina 1:00 to muszę rozłączyć się i połączyć na nowo żeby pobierało z nocnego transfera
czy to się dzieje automatycznie ?? i o 7:00 automatycznie powraca na dzienny transfer ?
Ostatnio zmieniony 8 lis 2014, o 12:41 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Połączenie watków
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Limit nocny

Post autor: habish »

Automatycznie
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Limit nocny

Post autor: sl@w_es »

@ „kola000018”,

bardzo proszę o zapoznanie się z Regulaminem PlusForum i stosowanie się do obowiązujących zasad.
1. Forum jest miejscem wymiany informacji, poglądów, pomysłów pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego regulaminu. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus.

11. Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.

16. Nie należy zakładać kilku tematów tej samej lub podobnej treści.
Na potwierdzenie - link do wątku z takim samym tytułem i pytaniem w treści posta oraz odpowiedzią Specjalisty Plusa:
Limit nocny!!!
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ