Nagły spadek prędkości

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
krzysiu_123
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 lis 2013, o 16:56

Nagły spadek prędkości

Post autor: krzysiu_123 »

Witam
Mam problem,gdyż prędkośc mojego internetu spadła gwałtownie i zaczyna mulić,gdy została podpisana umowa to 2 miesiące internet śmigał aż miło,a teraz od jakiegoś czasu tak muli że nie ma co mówić o dobrym przegladaniu stron...
Chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak robicie że niby sieć 3G jest szybką siecią i przez 2 miesiące dajecie szybkość dość dobrą a potem obniżacie ją? Bo zasięg mam 32% 3G i różnica między predkością z począka umowy a teraz to różnica o połowę. Prędkość była 2,5 Mb/s a mam teraz ledwo 1,2Mb/s (prędkość według speedtest.pl) ...
pozdrawiam
hamitrail
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2014, o 13:48

Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: hamitrail »

Witam, mam problem z internetem Power LTE mianowicie od 2-3 dni prędkości pobierania i wysyłania gwałtownie zmalała wcześniej w speed teście prędkość pobierania wynosiła koło 14 Mb\s i wszystko było super filmy ladowaly się szybko w wysokiej jakości itd. Od niedawna prędkość dochodzi ledwo do 1Mb wszystko ładuje się strasznie mozolnie nawet filmy w 360p. Dodam że router ma ustawione żeby łączył się tylko z LTE, i nie jest to raczej wina komputera bo na telefonie przez WiFi jest to samo. Proszę o pomoc chciałbym wiedzieć czy to może być wina routera czy też jakieś problemy ze strony operatora
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: habish »

Ile GB pobranych?
hamitrail
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2014, o 13:48

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: hamitrail »

Ponad 300Gb, ale limitu nie ma więc ma to jakieś znaczenie?
GoracaOfiara
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2014, o 12:07
Lokalizacja: Legnica / Warszawa / Marki

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: GoracaOfiara »

hamitrail
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2014, o 13:48

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: hamitrail »

Mam ten najwyższy abonament więc prędkość się nie zmienia
GoracaOfiara
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2014, o 12:07
Lokalizacja: Legnica / Warszawa / Marki

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: GoracaOfiara »

Zajrzałeś do ww. wątku?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2014, o 16:21 przez GoracaOfiara, łącznie zmieniany 1 raz.
hamitrail
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2014, o 13:48

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: hamitrail »

A i prędkoś spadła do 1Mb a nie 32Kb gdyby spadło do 32 tak jak w regulaminie gdzie jest napisane ze mogą mi obniżyć prędkość właśnie do 32Kb to w ogóle strony by się nie ladowaly
Ostatnio zmieniony 10 sie 2014, o 16:23 przez hamitrail, łącznie zmieniany 1 raz.
GoracaOfiara
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2014, o 12:07
Lokalizacja: Legnica / Warszawa / Marki

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: GoracaOfiara »

Powtórzę pytanie:
GoracaOfiara pisze:Zajrzałeś do ww. wątku?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: habish »

Według moich szacunków (na podstawie wypowiedzi na tym forum) "ukryty" średni limit to ok 300-350GB.
Tu masz kolegę: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... &start=124 któremu internet co prawda zwalnia, przez lejki 20Mb/s i teraz aktualnie 5Mb/s ale już przetransferował 450GB a cały czas nie ma lejka 32kb/s, tylko spokojnie sobie śmiga na 5Mb/s.
W najgorszym przypadku zakładają lejek 1Mb/s.
hamitrail
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2014, o 13:48

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: hamitrail »

No cóż masz racje przepraszam za swó brak dokładnośći, u mnie sytuacja ma się teraz tak że internet zwolnił do 0,5Mb.
Masakra z tym internetem bez limitu z limitem
Kirlen
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 18 cze 2014, o 23:42

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: Kirlen »

Wszystkich to dopada, jeżeli masz możliwość oddania to zrób to szybko, ja czekam już od dawna na załatwienie tego problemu przez techników i nic, mówiąc prościej nie licz na to że rozwiążą ten problem, a jeżeli nie możesz oddać to nic innego jak zgłoszenie reklamacji ci nie pozostanie, gwarantuje ci że dzwonienie do konsultanta to marnowanie twojego czasu.
Awatar użytkownika
jareks19
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 17 lip 2014, o 01:19

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: jareks19 »

Potwierdzam dzwonienie na infolinie nic nie daje... Jedynie przyjmą zgłoszenie i nic poza tym.
Reklamacja odpowiedz masz za 30dni.
Ten internet to badziew jakich mało.
Najwyższy pakiet a przycinają łącze o 95% od tego co mam w tych 35GB porażka.
tomekef
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:57

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: tomekef »

Mieszkam w Łodzi, mam ofertę 25Gb od piętnastu dni. Wczoraj po przekroczeniu 25Gb założyli mi kaganiec. Aktualnie nie zdarza się więcej niż dwa Mb/s, gdzie obiecywane dziesięć? A ty Patryku maniaku naprawdę jesteś szalony wierząc w "ukryte limity".
Kirlen
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 18 cze 2014, o 23:42

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: Kirlen »

tomekef pisze:Mieszkam w Łodzi, mam ofertę 25Gb od piętnastu dni. Wczoraj po przekroczeniu 25Gb założyli mi kaganiec. Aktualnie nie zdarza się więcej niż dwa Mb/s, gdzie obiecywane dziesięć? A ty Patryku maniaku naprawdę jesteś szalony wierząc w "ukryte limity".
Mnie w 2 miesiącu dali po 35GB, a w 1 nic choć miałem pewnie więcej aniżeli opowiadane tu w powieściach maksymalne wartości pobranych danych, tak więc zgadzam się iż nie ma ukrytych limitów, ktoś się po prostu nieźle bawi z butelką rumu i tarczą na rzutki podpisanymi naszymi numerami. Tobie kolego mogę tylko współczuć że wpadłeś na to forum po 15 dniach, a nie 6, ja przynajmniej cieszyłem się miesiąc, ty natomiast możesz już zacząć pluć sobie w twarz bo teraz czekają cię kolejne 24 lub w najlepszym wypadku 12 miesięcy za bagatela 1mb. "Jak to mówią Plus lider technologi LTE", dziś już wiesz dlaczego.
ODPOWIEDZ