Nagły spadek prędkości

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
miksik
PlusManiak
Posty: 57
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 10:30

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: miksik »

tomekef pisze:Mieszkam w Łodzi, mam ofertę 25Gb od piętnastu dni. Wczoraj po przekroczeniu 25Gb założyli mi kaganiec. Aktualnie nie zdarza się więcej niż dwa Mb/s, gdzie obiecywane dziesięć? A ty Patryku maniaku naprawdę jesteś szalony wierząc w "ukryte limity".
A podobno od aktywacji, które były po 20 lipca nie ma już "złych klas" i powinieneś mieć normalnie 10mb. Co na to Plus? Strasznie kłamią pracownicy, mam nadzieję że sprawa skończy się wielomilionową karą dla Plusa za robienie osłów z klientów.
kamila7777
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2014, o 17:34

Obniżenie prędkości internetu

Post autor: kamila7777 »

Witam, mam internet od roku, modem Huawei E3131. Nigdy nie było z nim problemów.
Wczoraj przyjechałam do Poznania i od tego czasu prędkość pobierania spadła do takiego poziomu, że strony ładują sie ok minuty. Dodam, że kilka miesięcy temu mieszkałam również w Pozaniu, ale na innej ulicy i wszystko było ok.
Pomocy.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Obniżenie prędkości internetu

Post autor: Fenio »

Tak to jest z dostępem mobilnym, w jednym miejscu jest dobry zasięg a w innym słaby albo żaden. Bez podania siły i jakości sygnału w dB można tylko przypuszczać co jest przyczyną problemu.
Pacinho
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 18:54

Spadek prędkości

Post autor: Pacinho »

Witam.
Mam problem z internetem LTE. W czwartek dokonałem zmiany karty na LTE (internet iPlus). W piątek śmigało dobrze. Na weekend wyjechałem na wieś, więc LTE nie było, ale 3G chodziło podobnie. Po powrocie do miasta (Koszalin) prędkość internetu zmalała okropnie. Obecna prędkośc pobierania to okolo 7-20 kb/s. Podobnie jeżeli włączę sieć 3G. Dodam, że mam limit 50GB LTE oraz 25GB poza LTE. Obecna ilość wykorzystanych danych to 11,2 GB. Przy czym LTE mam dopiero od czwwartku (19/20). Zasięg brawie pełny (brak jednej kreski). Nie ma więc mowy o słabym zasięgu lub wykorzystaniu limitu danych.
O co chodzi ?
moris231
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 9 sie 2014, o 17:57

Re: Spadek prędkości

Post autor: moris231 »

Przeczytaj wątek w , głównym dziale plusa Lte bez limitu pytanie ... wszystkiego się dowiesz
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... start=6060
400 stron lektury
dawid700
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2014, o 17:50

Nagly spadek prędkości Plus LTE

Post autor: dawid700 »

Witam mam problem z moim Internetem LTE. Mam pakiet dla firm 20 GB i po wykorzystaniu 10 mb/s.
Wcześniej pliki pobierały się około 3000 kb/s a po wykorzystaniu 1000kb/s. Teraz wykorzystałem limit i prędkość była okej 10 mb/s lecz od 2 dni mam ping 60-90 ms download 0,90 mb upload 0,30 mb.
Router to huawei b593-s.
Zasięg 2 kreski, ustawienia fabryczne zmienione tylko opcja z jakiego Internetu korzystać ustawione na LTE.
Proszę p pomoc.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: mikiasa »

Nic nie poradzisz. Jak pewien konsultant wspomina wielokrotnie jest to usługa bez limitu danych, ale z limitem prędkości.
Jeśli jakimś cudem to awaria nadajnika/odbiornika (sam możesz sprawdzić... inny modem, inna lokalizacja, inna karta) to zgłoś do BOK i czekaj na odpowiedź.
adsko
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2014, o 14:27

Spadek prędkości pod koniec miesiąca

Post autor: adsko »

Nie wiem czy to normalne, ale notorycznie co miesiąc jest u mnie spadek prędkości, z maxymalnej do 0.5MB/s. Internet jest nie do użytku, pomimo braku limitów na transferu. Nudzi mnie już to dzwonienie na infolinie, czy też wizyty w salonie i ciągle to samo: "możemy wysłać informacje do działu...".
Pulpecik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 24 sty 2013, o 21:44
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Spadek prędkości pod koniec miesiąca

Post autor: Pulpecik »

J4ckob
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2014, o 21:15

Spowolnienie internetu LTE

Post autor: J4ckob »

Mam taryfę 25 gigabajtów limitu (LTE), a jeżeli go wyczerpię internet zwalnia do 3G.
Przez 2 miesiące było fajnie, wszystko było w porządku, ping był mały, a internet był bardzo szybki. Jednak ostatnio internet przestał łapać w LTE. Gdy "Limit" jest odnawiany internet działa z prędkością 500Kb/s, a gdy się wyczerpie to niestety działa w 20kB - 80 Kb, a ping jest niewyobrażalnie wielki.
Czy jestem skazany na 1000 - 10000(!) ms i taką prędkość? :oops:
Załączniki
Tutaj screen z gry :/
Tutaj screen z gry :/
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014, o 22:01 przez J4ckob, łącznie zmieniany 2 razy.
xbit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2014, o 22:00

Spadek prędkości LTE - Poznań

Post autor: xbit »

Witam!

Posiadam ofertę z limitem 20mbp/s. Od tygodnia zauważyłem znaczny spadek prędkości łącza - zawsze było to ok. 8mbp/s - obecnie ledwo 1,5mbp/s.

Używam tego samego modemu HUWAEI 5372 w tym samym miejscu, mam również antenę, lecz nic ona nie daje - poprawia ping, lecz nie szybkość download'u.

Adres to Poznań, Czechosłowacka 21. Czy są prowadzone jakieś prace czy to może wina modemu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
f0rteka
PlusManiak
Posty: 128
Rejestracja: 7 sie 2014, o 21:46
Kontakt:

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: f0rteka »

Masz założony lejek. Lejek ten nazywa się FUP i jest zapisany w regulaminie. Zostałeś zaliczony do tzw. "hewi jusera" cokolwiek ma to znaczyć. Nomenklatura dziwna skoro żyje w Polsce gdzie posługuje się językiem polskim ale kto bogatemu zabroni.
napisz ile w tym miesiącu pobrałeś,jaki masz abonament i z kiedy jest umowa.

P.S. czy mój filmik na temat działania LTE od PLUS GSM nie jest tak widoczny w sieci?
Pacinho pisze:Witam.
Mam problem z internetem LTE. W czwartek dokonałem zmiany karty na LTE (internet iPlus). W piątek śmigało dobrze. Na weekend wyjechałem na wieś, więc LTE nie było, ale 3G chodziło podobnie. Po powrocie do miasta (Koszalin) prędkość internetu zmalała okropnie. Obecna prędkośc pobierania to okolo 7-20 kb/s. Podobnie jeżeli włączę sieć 3G. Dodam, że mam limit 50GB LTE oraz 25GB poza LTE. Obecna ilość wykorzystanych danych to 11,2 GB. Przy czym LTE mam dopiero od czwwartku (19/20). Zasięg brawie pełny (brak jednej kreski). Nie ma więc mowy o słabym zasięgu lub wykorzystaniu limitu danych.
O co chodzi ?
To nie jest problem to jest już patologia.
7 dni testowania LTE POWER abo 89,90 zł - VLOG http://tinyurl.com/qgkg7wl
xbit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2014, o 22:00

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: xbit »

Umowa za 35zł w Smart Dom, czyli chyba 20 albo 25gb. Umowe podpisałem nie dalej niż dwa miesiące temu - w pierwszym miesiecu rozliczeniowym pobralem sporo, bo z internetu korzystalo przez WiFi troche osob (ok. 100GB), w tym miesiacu ok. 35GB, ale od następnego będę go używał sam. Czy jak wyzeruje mi sie w nastepnym miesiącu transfer to będę mógł korzystać z pełej prędkości LTE?

Od następnego miesiąca jak napisałem będę go używał sam, więc przekraczać limitu raczej nie będę.

Limit jest do jakichś 100kbps na razie, ale co dziwne pingi w grach są bardzo dobre (50-60ms), więc można grać spokojnie :)

pozdrawiam i czekam na odpowiedź .
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: matus45 »

Oszczędzaj internet jak tylko możesz aby nie robić krzywdy operatorowi, bądź dobrym płatnikiem,płać w terminie, nie przekraczaj limitu pod żadnym pozorem. Inaczej zostaniesz zaliczony do heavy userów a FUP dla takich nie ma litości.Pomyśl o innych użytkownikach Power LTE. Zachowujesz się w dziwny sposób, cierpisz na '"syndrom sztokholmski"?
ewelina4005
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2015, o 20:04

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: ewelina4005 »

U mnie to samo, jak wykorzystamy limit i przechodzi na LTE, konsultant obiecywał, że zwolni się do 3MB (i tak było przez pierwsze 2 miesiące to nie narzekałam.
Teraz 0,5mb!!! Paranoja! PLUS SCHODZI NA PSY!
Nigdy więcej Plusa! Aby do końca umowy i rezygnujemy z telefonów, internetu i tv.
Aaa... dokupiliśmy pakiet HBO za 35 zł, ale nici nie chodzi przy tak małym internecie, pieniądze wyrzucone w błoto.
ODPOWIEDZ