Nagły spadek prędkości

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Odp: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: habish »

ewelina4005 pisze:U mnie to samo, jak wykorzystamy limit i przechodzi na LTE
Cały czas powinnaś łączyć się poprzez LTE. ,
ewelina4005 pisze:konsultant obiecywał, że zwolni się do 3MB (i tak było przez pierwsze 2 miesiące to nie narzekałam.
3MB?
Albo 1Mb/s albo 5Mb/s ewentualnie więcej...

Jaki masz pakiet podstawowy?
Kiedy zaczynasz nowy okres rozliczeniowy?
Ile GB zostało przesłane w obecnym okresie rozliczeniowym?
Przzzemek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2015, o 22:35

Nagły spadek szybkości internetu

Post autor: Przzzemek »

Witam. Mam taki problem otóż; godzinę temu normalnie przeglądałem internet i nagle internet tak jakby przestał działać. Ponownie włączyłem komputer i to samo, otwieram tą stronę lte i mam wiadomość o godzinie 8;02 "Uwaga, predkosc transmisji zostala obnizona. Zwieksz predkosc, zamow dodatkowe MB.", a o godzinie 21;12 "Wykorzystano 100% limitu w ramach pakietu podstawowego." W ciągu dnia internet chodził normalnie, stało się tak właśnie o 21;12. Teraz chodzi jakbym miał lejek jeszcze ze starej umowy, gdzie po 21GB kompletnie nic nie mogłem odpalić. Mam internet 25GB i płacę 80 złoty i w umowie mam do 20mb/s w zasięgu LTE, jestem w tym zasięgu. Dziwne, że od razu po wykorzystaniu dostałem ten lejek a z tego co czytałem na forum ludzie po 300GB nie mają. Dodam, że w zeszłym miesiącu dostałem identyczne wiadomości a internet do 5 śmigał tak samo. Co jest grane? Umowę podpisywałem w grudniu i od 5 grudnia 2014 mam ten internet. Dzięki wielkie za każdą odpowiedź, Pozdrawiam.
dwetta111
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 11 lut 2015, o 13:03

Spadek prędkości internetu

Post autor: dwetta111 »

Witam.
Mam problem z prędkością internetu korzystam z HSPA+ na starej umowie 15GB prędkość spadła do 0.5Mb/s w dzień i do 5Mb/s w nocy wysyłanie 0.2Mb/s i w nocy i w dzień czasem prędkość wzrasta do 1Mb/s pingi też nie są rewelacyjne, na speedteście niby 38ms, a w grach 500 i więcej...

Obrazek
xbit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2014, o 22:00

Bardzo wolne LTE Plus

Post autor: xbit »

Witam!

Mieszkam w Poznaniu i posiadam internet pakiet LTE nielimitowany i od paru ładnych dni transfer maksymalny to W PORYWACH 100kbp/s - zasięg jest bardzo dobry - zdarzało się to już ale na dzień albo jak zasięg spadał - teraz od ok. 2 tygodni transfer to za przeproszeniem ,,kupa" i już mnie to irytuje. Wiem, że istnieje coś takiego jak blokada łącza jeżeli system wykryje, że dużo się ściąga ale ja chyba nie przekraczałem nawet tych 30GB które mam w pakiecie jakby poza LTE. Bawiłem się ustawieniami Routera E5372 ale to nie oto chodzi.

Proszę powiedzieć co jest grane bo sprawa zaczyna mnie już mocno irytować - ledwo filmy w 360p na YT sie laduja.
RastaOwl
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2015, o 11:23

Spadek prędkości LTE

Post autor: RastaOwl »

Witam,
otóż ostatnio po przekroczeniu limitu 100gb prędkość bardzo spadła do 0,5 mb/s wcześniej po przekroczeniu limitu prędkość internetu utrzymywała się lub spadała do 5-10 mb/s. Proszę o pomoc lub jakieś podpowiedzi, gdyż na takiej prędkości nie da się pracować. Jedna strona ładuje się z 5 min. Dodam, że cały czas jestem w zasięgu LTE?
robi458
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 22:51

Re: Spadek prędkości LTE

Post autor: robi458 »

RastaOwl pisze:Witam,
otóż ostatnio po przekroczeniu limitu 100gb prędkość bardzo spadła do 0,5 mb/s wcześniej po przekroczeniu limitu prędkość internetu utrzymywała się lub spadała do 5-10 mb/s. Proszę o pomoc lub jakieś podpowiedzi, gdyż na takiej prędkości nie da się pracować. Jedna strona ładuje się z 5 min. Dodam, że cały czas jestm w zasięgu LTE?
Prawdopodobnie dostałeś lejek który zostanie zdjęty od nowego okresu rozliczeniowego. Dość dziwne bo w nowych ofertach nakładają po przekroczeniu 200 GB i więcej... Sprawdź jeszcze czy masz aktywne lte bez limitu
RastaOwl
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2015, o 11:23

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: RastaOwl »

Jest aktywne. No właśnie też mnie trochę to zdziwiło, że tak nagle zmniejszyła się prędkość, gdyż wcześniej nawet po 200-300gb było ok. (aktualnie mam 200gb gb na liczniku, ale prędkość zmniejszyła się przy 156,od razu specjalnie sprawdziłem o ile przekroczyłem limit)
Kyczu
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2016, o 18:32

Spadek prędkości internetu

Post autor: Kyczu »

Witam.
Mam problem :) otóż 2 lata wziąłem internet LTE w Plusie.
Przez połowę okresu trwania umowy internet spisywał się w miarę dobrze.
Od jakiegoś czasu nie można nawet myśleć o głupim obejrzeniu filmu...
Nie jest to na pewno wina przeciążenia nadajnika. Miasto liczy bardzo małą liczbę mieszkańców. Nadajnik znajduję się 4 km od mojego domu. Niby mam zasięg 50% LTE ale prędkość pobierania rzadko kiedy przekracza 500 kb/s
Jeśli tam ma być to w maju nie podpiszę nowej umowy bo to nie ma sensu. Brat mieszka obok ma internet w konkurencyjnej sieci i internet śmiga mu że aż miło...
Wiecie co można zrobić w tej sytuacji ? Do modemu podpięta jest antena zewnętrzna.
Jeszcze jedno pytanie..
Jeśli mam
*telefon na abonament, telewizję, drugi telefon, intetnet i jeszcze jeden internet w Smart Dom i zrezugnuję z jednej z tych rzeczy nie zostaną zabrane zniżki z pozostałych rzeczy ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2016, o 19:13 przez Kyczu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem

Post autor: sl@w_es »

Regulamin Plus Forum pkt 1, 8, 11.

Proszę dostosować tytuł do pkt 8.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Arrash
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2016, o 00:53

Re: Nagły spadek prędkości internetu Power LTE

Post autor: Arrash »

Witam mam ten sam problem a odpowiedź jest prosta: FUP czyli limit bez limitu. Owy "limit" zależy w dużym stopniu od posiadanego abonamentu, przykładowo ja posiadam JA+ Power LTE 40 i mój "limit" wynosił mniej więcej 560GB (dużo pobieram... bardzo dużo) ale mam jedno bardzo trapiące mnie pytanie, otóż czy będę musiał się z tym FUP'em bujać do końca umowy czy wcześniej mi to zdejmą? Bo nie ukrywając jestem bardzo niezadowolony z faktu że moja prędkość internetu nie przekroczy 0,5Mb/s a do końca umowy mam dość spory kawałek. Według mnie potencjalny klient powinien być informowany o tym że jest takie coś jak FUP i że prędzej czy później go to dopadnie (szczególnie ludzi młodych którzy przesiadują sporo przed komputerem/telefonem i korzystają z internetu), gdyż takie wprowadzanie w błąd powinno być karane.
RastaOwl
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2015, o 11:23

Re: Nagły spadek prędkości

Post autor: RastaOwl »

Witam,
mam bardzo duży problem, gdyż na początku tamtego miesiąca tak ok.10 sierpnia prędkość spadła do 1 mb/s i nie przekraczała jej przez ok. 2 tygodnie, pomyślałem może jakieś problemy techniczne. Problem powtórzył się jakieś 3 dni temu, a nie sądzę, żebym jakoś nadszarpnął GB pobranych danych, ponieważ nic mi nie przyszło o zużyciu 100GB, a w tym miesiącu nie używałem zbytnio internetu.
Proszę o odpowiedź, ponieważ jest to strasznie irytujące, a nie zamierzam chodzić po znajomych, aby użyczyli mi swojego internetu do pracy. Moim zdaniem jest to trochę robienie klienta w bambuko i jeśli się to będzie tak powtarzało to będę zmuszony zerwać umowę.
Dodam jeszcze, że mam pakiet bez limitu, a pracuje zazwyczaj nocami, mając pakiet nocny.
GieZeT
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2014, o 17:19

Słaby internet LTE

Post autor: GieZeT »

Witam
Od 2 dni internet bardzo słabo chodzi wysyłania praktycznie nie ma pobierania także nie wiem co robic. Resetowalem ruter juz z 15 razy. Oto obrazek mojego internetu "LTE"
Obrazek
STEFEKS
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 11:46

Re: Słaby internet LTE

Post autor: STEFEKS »

Wszyscy tak mają.
Od dwu miesięcy na terenie Jarocina (63-200) też z tym walczę. :-x
Transfery 0,5 do 1 mb/s download , dla porównania 3G 6-7 mb/s
Wcześniej czyli przed wakacjami się zaczęło psuć, a było 30-60 mb/s normalnie czasem w sobotę wieczorem 12 -15
mb/s teraz jest kicha nie LTE.
Na reklamacje, standardowe odpowiedzi że duże obciążenie nadajnika, a gó...o mnie to obchodzi, płace i wymagam!!
Po prostu kpiny sobie robią a kasę biorą. :evil:
Trzeba ich zmusić do zmian, zorganizujemy się i pójdziemy do sądu... i tyle.

Mam taryfę za 87 zł LTE bez limitu, jakieś 90 GB na miesiąc. Internet dla domu modem Huawei LTE CPE B593 na kartę, stacjonarny.

Ktoś z Jarocina ma podobnie? - proszę się wpisywać.
wedrowiecc1
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2016, o 07:43

Spadek prędkości LTE

Post autor: wedrowiecc1 »

Witam. piszę do was z problemem spadku prędkości. Mianowicie od kilku dni prędkość spadła tak do 1Mb/s mimo ze limit nie został przekroczony, a nawet jak wcześniej się zdarzało to nie było aż takich spadków. Mam z wami podpisaną umowę "POWER LTE 20 GB" i szczerzę nie miałem wcześniej takich spadków. Używam modemu ZTE MF823. Mój dzisiejszy test predkości:
download 1.07 Mb/s upload 0.61 Mb/s.
Lokalizacja: Siedlce ul. Sienkiewicza 17 woj.mazowieckie
gregor2k94
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2015, o 14:30

Re: Spadek prędkości LTE

Post autor: gregor2k94 »

Mam dokładnie ten sam problem od wczoraj, limit raczej nie został przekroczony.
ODPOWIEDZ